عکس گرفتن از صفحه نمایش گوشی در آیفون ۱۰

در نسخه های قبلی آیفون، برای عکس گرفتن از صفحه گوشی کافی بود که دکمه های Home و Power را به صورت همزمان فشار دهید. اما حالا در نسخه جدید آیفون دیگر خبری از دکمه هوم نیست و راه عکس گرفتن از صفحه عوض شده است.

مرحله ۱: اول از همه به صفحه که می خواهید از آن عکس بگیرید بروید.

مرحله ۲: مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.

مرحله ۳: دکمه پاور (سمت راست) و دکمه زیاد کردن صدا (سمت چپ) را به طور همزمان فشار دهید.

مرحله ۴: صفحه نمایشگر آیفون شما فلش خواهد زد و اگر صدای گوشی باز باشد، صدای کلیک را خواهید شد.

نکته: دکمه هوم و پاور را نباید بیش از اندازه نگه دارید؛ چرا که به حالت اضطراری میرود و تلفن با صدای بلند بوق میزد.

اگر برای شما هم سوال است که تکلیف شکاف بالای پنل چه می شود و آیا در عکس ها هم وجود خواهد داشت یا خیر، پاسخ این سوال منفی است. تمام عکس هایی که از صفحه گوشی گرفته می شود مستطیلی و بدون شکاف بالایی آن است.  با iOS 11 شما می توانید این عکس ها را ویرایش کنید، حاشیه نویسی کنید، اندازه آن را تغییر دهید و به روش های مختلف آن را تغییر دهید و در نهایت در یک پوشه جداگانه آن را ذخیره کنید.

عکس گرفتن از صفحه نمایش گوشی در آیفون ۱۰قیمت نجومی آیفون۷ قرمز در ایران

گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس قرمز از جمله دستاوردهای مشترک اپل و برند (Product (RED که با شعار مبارزه با ایدز طراحی و تولید شده است، با قیمتی نجومی به صورت انبوه وارد بازار ایران شده است.

وارد کنندگان محصولات اپل بالاخره بعد از گذشت چند روز از عرضه جهانی گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، این گوشی‌های هوشمند را به صورت غیر رسمی (قاچاق) و بدون گارانتی با قیمتی بسیار بالا وارد بازار ایران کرده‌اند.

شما می‌توانید آیفون ۷ قرمز با ظرفیت ۱۲۸ و ۲۵۶ را به ترتیب با قیمت  ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان و ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خریداری کنید این در حالیست که نسخه عادی آیفون ۷ در نسخه ۱۲۸ و ۲۵۶ با رنگ نقره‌ای، طلایی، مشکی، رزگلد و جت بلک  به ترتیب در حدود ۳٫۱۲۰٫۰۰۰ تومان  و ۳٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان قیمت دارد.

همچنین آیفون ۷ پلاس قرمز با ظرفیت ۱۲۸ و ۲۵۶ به ترتیب با قیمت  ۵٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان و ۷٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان وارد بازار شده‌اند.

یکی از وارد کنندگان غیر رسمی اپل در گفت‌وگو با ایلنا گفت:  قیمت آیفون ۷  و آیفون ۷ پلاس قرمز در نسخه ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت به دلیل افزایش موجودی در بازار و کاهش خریداران اولیه سقوط شدیدی خواهد داشت و قیمت این گوشی‌ها در نسخه ۱۲۸ گیگابایت به دلیل طرفدار بیشتر، قیمت اولیه پایین‌تر و واردات بیشتر به ۳٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان و ۴٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد رسید.

گفتنی است که طبق گفته‌های اپل، بخشی از سود فروش آیفون‌های قرمز به صندوق جهانی  مبارزه با بیماری ایدز واریز خواهد داشت. همچنین جالب است بدانید که شاید این قیمت بالا برای عموم مردم طرفداری نداشته باشد اما در یکی از پاساژهای تهران سفارشات بسیار زیادی به صورت پیش خرید شده با قیمت‌های ۱۰ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان نیز برای تعدادی از جوانان در سراسر ایران ثبت شده است.

قیمت نجومی آیفون۷ قرمز در ایرانچرا رنگ بدن پاندا سیاه و سفید است

پانداهای غول پیکر به عنوان یکی از متمایزترین حیواناتی که هنوز در این سیاره پرسه می زنند یک ویژگی خاص دارند: رنگشان. الگوی سیاه و سفیدِ جالب در این موجودات بامبو خور جلب توجه می کند و به خودی خود این پرسش را مطرح می کند که چرا این جانور گیاهخوار این شکلی است.

 

الگوی سیاه و سفید بدنشان نوعی سازش با محیط  است تا بتوانند در هر دو محیط خود را استتار کنند

 

یک مطالعه ی جدید که در «بوم شناسی رفتاری» منتشر شده با تجزیه و تحلیل رنگ بندیِ گوشتخوارانِ دیگر و چگونگی ارتباط آنها با محیط طبیعی شان یک نظریه را مطرح کرده است. این تیم کشف کرد که با توجه به اینکه این خرس ها گاهی در برف و گاهی در جنگل های انبوه وقت می گذرانند، الگوی سیاه و سفید بدنشان نوعی سازش با محیط پیرامون است تا بتوانند در هر دو محیط خود را استتار کنند. هرچند، لکه های رنگیِ متمایز در قسمت گوش و چشم ها با ارتباط بین پانداها سازگار هستند.

 

پیشنهادات مختلفی وجود داشته مبنی بر اینکه چرا پانداهای غول پیکر به رنگ سیاه و سفید هستند. این الگو به نظر چیزی نیست که بخواهید برای استتار با محیط پیرامون از آن استفاده کنید، به ویژه برای حیوانی که تا ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارد. یک ایده این است که این تنوع رنگ به تنظیم دما کمک می کند، به ویژه در حیوانی که وقت خود را بین برف شدید و جنگل معتدل صرف می کند. هرچند، گونه های دیگری نیز وجود دارند که با باغ وحش تک رنگ انطباق دارند. آیا این مسئله می تواند الگوی پانداها را توضیح دهد؟

 

لکه های رنگیِ متمایز در قسمت گوش و چشم ها با ارتباط بین پانداها سازگار هستند

 

خط های روی بدن زرافه مورد بحث و بررسیِ زیست شناسان قرار گرفته، از حفاظت در برابر مگس تسه تسه ناقل تریپانوزوم گرفته تا گیج شدنِ شکارچیان، در حالی که به نظر می رسد پنگوئن منطق بهتری داشته باشد زیرا به طور عمودی راه می رود و خود را استتار می کند. هر چند، هیچ کدام از این موارد به نظر با پاندای غول پیکر انطباق ندارد. بنابراین، محققان رویه ی متفاوتی را پیش گرفتند. آنها از یک رویکردِ فیلوژنتیکی مقایسه ای استفاده کردند و رنگ بدن و الگوهای ۱۹۵ گونه ی گوشتخوار دیگر و ۳۹ گونه ی فرعی خرس را در ارتباط با محیط زیست و رفتار اجتماعی شان بررسی کردند.

 

محققان یک رابطه بین رنگ های روشن تر و پوشش برف و رنگدانه های تیره تر و جنگل ها پیدا کردند که نشان می داد پانداهای رنگارنگ با این دو رنگ سازش پیدا کرده اند. اما رنگ های متمایز صورت آنها با این الگو انطباق ندارد. در عوض، به نظر می رسد لکه های متضاد در قسمت گوش و چشم این گونه ها نوعی درندگی را نشان می دهد و نویسندگان استدلال می کنند که این خرس ها از گوش هایشان به عنوان یک هشدار به شکارچیان و همچنین برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

چرا رنگ بدن پاندا سیاه و سفید استایرفون همه کاره

آی‌کیوبادز به شکل قطعه‌ای کوچک درون گوش قرار می‌گیرد و می‌تواند صدا را از گوشی هوشمند یا هر وسیله دیگر به گوش منتقل کند. یکی از قابلیت‌های جالب این وسیله، استفاده از فناوری SINC (به معنای کنسل‌کننده فوق هوشمند نویز) است. ایرفون آی‌کیوبادز به لطف برخورداری از این فناوری می‌تواند علاوه بر رفع صداهای مزاحم محیط، امکان تنظیم مقدار صدای مورد نظر را نیز برای کاربر فراهم کند. فرض کنید در یک سخنرانی حضور دارید و به خاطر سروصدای محیط، صدای سخنران را به زحمت می‌شنوید. به کمک این ایرفون و تنظیم آن می‌توانید صداهای محیطی را از بین ببرید و صدای سخنران را به شکلی شفاف‌تر بشنوید.

 

یکی دیگر از قابلیت‌های این ایرفون جدید، قابلیتی به نام شنوایی ترکیبی است که می‌تواند در موقعیت‌های مختلف بسیار ارزشمند باشد. بارها پیش آمده، افراد به خاطر استفاده از ایرفون یا هدفون و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند، متوجه صدای خودرو یا بوق آن نشده‌اند و به این ترتیب در تصادف آسیب‌دیده و حتی جان خود را از دست داده‌اند. ویژگی صدای ترکیبی این امکان را به کاربر می‌دهد تا علاوه‌بر شنیدن صدای فایل مورد نظر، صداهای محیطی را نیز بشنود. این فناوری حتی می‌تواند جان کاربر را نجات دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این ایرفون بیسیم، امکان جابه‌جایی آسان بین حالت‌های مختلف آن است. کاربر با یک بار ضربه انگشت به آن می‌تواند بین حالت‌های تماس تلفنی، پخش موسیقی و گفت‌وگو با فرد حاضر در محل جابه‌جا شود. این ایرفون در قالب یک بسته عرضه می‌شود و در این بسته یک باتری ویژه شارژ این ایرفون نیز وجود دارد. باتری مذکور می‌تواند سه بار ایرفون آی‌کیوبادز را شارژ کند. به این ترتیب کاربر می‌تواند تا ۱۶ ساعت برای پخش موسیقی از طریق بلوتوث از آن استفاده کند. این ایرفون نوآورانه قرار است تا اسفند امسال به بازار عرضه شود.

ایرفون همه کارهبزرگترین اکتشافات علمی سال ۲۰۱۶

علم در سال ۲۰۱۶ موفق به اکتشافات بزرگی شده است، برخی از مهمترین این اکتشافات را در این بخش باهم بررسی میکنیم.

قهوه سرطان‌زا نیست

سرانجام بعد از ۵۰۰ سال بحث و گفت‌وگو، قهوه موفق به دریافت گواهینامه سلامت شد. در ماه ژوئن سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که هشدار در ارتباط با سرطان زا بودن قهوه را برداشته است.

بزرگترین اکتشافات علمی سال ۲۰۱۶

 

با این وجود این سازمان می گوید که نوشیدنی های داغ- بالای ۶۵ درجه- می‌توانند سرطان زا باشند.

درمان سرطان با ویرایش ژن‌ها

کشف بخشی از DNA باکتری مربوط به سال ۲۰۱۴ است. این بخش کوتاه در هنگام حمله ویروس، پروتئینی به نام «کاس۹» ترشح می‌کند که مانند قیچی عمل کرده، تکه‌ای از DNA ویروس را می‌برد و به ژن خود پیوند می‌زند تا در آینده بتواند دشمن را بشناسد.

شناخت نحوه انتقال این قیچی‌ها به این معنی است که ویرایش ژن‌ها امکان‌پذیر است و می‌تواند در درمان سرطان خون بسیار موثر باشد.

در ماه نوامبر ۲۰۱۶ تیم محققان چینی با استفاده از این قیچی‌ها تغییراتی در یک سلول دادند و برای درمان سرطان ریه به بیماری تزریق کردند. هنوز نتایج این تحقیق منتشر نشده است. موسسه پارکر در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا نیز از همین روش برای مبارزه با سرطان استفاده می‌کند که قرار است به زودی روی انسان آزمایش شود.

اینشتین باهوش بود

ما راه جدیدی برای کیهان شناسی پیدا کرده‌ایم. البته کاملا هم جدید نیست زیرا اینشتین ۱۰۰ سال پیش آن را پیدا کرده بود، اما در سال ۲۰۱۶ ابزاری ساخته شد که عملا می‌تواند امواج گرانشی را شناسایی کند.

تیم تحقیقاتی در دانشگاه مک مستر، در شهر همیلتون کانادا بخاطر ساخت این ابزار جایزه نوبل را برای خود تضمین کرده است.

جابه‌جایی سر میمون

عمل جابه‌جایی سر هنوز در محدوده تئوری قرار دارد، اگرچه که جراح سرجیو کاناورو قول داده که سال آینده به والری اسپیریدونف قطع نخاع شده یک بدن جدید بدهد.

اما آیا این کار ممکن است؟ شاید، زیرا در ماه ژانویه یک تیم جراحی در کره جنوبی ویدیویی را منتشر کرد که یک موش را نشان می‌داد که چند هفته بعد از این عمل توانست عضلات خود را تکان بدهد.

اما یک چیز جالب‌تر این‌که در دانشگاه اوهایو در آمریکا محققان توانستند مغزی را به یک مرد فلج پیوند بزنند و او بعد از عمل موفق به نواختن گیتار شد.

مغزها

از جابه‌جایی سر گفتیم، یک گروه از محققان توانستند مغز یک خرگوش را منجمد کنند و سالم نگهدارند.

رابرت مکینتایر، فارغ التحصیل دانشگاه ام.آی.تی، رئیس این تیم، توانست نورون‌های مغز یک خرگوش را با مواد شیمیایی بیحرکت کرده و سپس مغز را منجمد کند.

بررسی های انجام شده بوسیله میکروسکوپ‌های الکترونی نشان داد که مغز در طول این آزمایش به خوبی حفظ شده است. این تحقیق به بیماران مغزی با پول زیاد وعده یک زندگی دوباره را می‌دهد.

امکان وجود حیات در مریخ

سرانجام ما نشانه‌هایی از حیات در مریخ پیدا کردیم. ابتدا در سال ۲۰۰۸ خودروی ارسالی ناسا به مریخ ماده معدنی شبیه کلم در یکی از دره‌های مریخ یافت.

در ماه دسامبر سال گذشته تعدادی فضانورد در یکی از صحراهای کشور شیلی متوجه شدند که احتمالا این کلم‌ها از تجمع میکرب‌ها بوجود آمده باشند.

و در سپتامبر سال جاری، یک تیم دیگر متوجه شدند که دریاچه‌های آب مایع مریخ بیش از آنچه که فکر می‌کردند عمر داشته است. این بدان معنی است که آن میکرب‌ها زمانی در حدود ۷۰۰ میلیون سال برای ادامه حیات در محیط گرم و مرطوب مریخ داشتند.

اکسیژن هم در مریخ کشف شده، و به همین دلیل «الون ماسک»، سرمایه‌دار معروف آفریقای جنوبی، برنامه‌ای برای اعزام انسان به مریخ تا سال ۲۰۱۸ دارد.

ممکن است به زودی به مریخ برسیم

در سال ۱۹۹۹ یک مخترع بریتانیایی موتوری را طراحی کرد که فشار عکس‌العملی ندارد. هیچ دانشمند فیزیک به این طرح علاقه‌ای نشان نداد، زیرا در صورت ساخت آن قانون سوم نیوتن، «هرعملی، عکس‌العملی دارد مساوی و معکوس خودش»، نقض می‌شد.

اما قضیه اینجاست که اگر بشود چنین موتوری را ساخت، می‌توان در ظرف چند ساعت به مریخ رسید، راهی که در شرایط حاضر سال‌ها طول می‌کشد.

خبر مهم این است که در ماه نوامبر لابراتوار ایگلورک وابسته به ناسا، این موتور را تست کرد و نتایج این تست به تایید موسسه استاندارد فضایی آمریکا رسید.

ربات‌ها ما را دیوانه کردند

در ماه مارس، ربات آلفاگو ساخت شرکت گوگل توانست لی سیدال، قهرمان جهانی بازی «گوگیم» را ۴ به ۱ شکست دهد.

شرکت «دیپ مایند» گوگل، سازنده ربات آلفاگو، می‌گوید که این ربات قادر است شبکه برق بریتانیا را بگرداند.

یک شرکت دیگر گوگل ربات «اطلس» را ساخته که قادر است در برف حرکت کرده و هیچ انسانی نمی‌تواند او را زمین بزند.

خانه‌هایی از دی اکسید کربن

دانشمندان کشور ایسلند راهی برای مهار دی اکسید کربن، عامل گرمایش زمین، یافته‌اند. آن‌ها این گاز را به صخره‌های آتش فشانی تزریق می‌کنند و نتیجه آن چیز حیرت‌آوری می‌شود.

نتیجه این آزمایش ساخت سنگ آهگ است که دی اکسید کربن را در خود حبس می‌کند. این همان فرایند ساخت سنگ آهک در طبیعت است، اما این فرایند بطور طبیعی صدها هزار سال طول می‌کشد.

تیم تحقیقاتی از دانشگاه‌های کلمبیا، آیسلند و تولوز و موسسه انرژی ریکیاویک این فرایند را در ۲ سال انجام داده‌اند. از این پس شما می‌توانید خانه خود را با این سنگ بسازید.

اولین کشته خودروهای بدون راننده

سال ۲۰۱۶ سال خودروهای بدون راننده بود. تمام شرکت‌های سازنده خودرو یا این مدل را ساختند و یا وعده ساخت آن را تا سال ۲۰۲۱ دادند.

متاسفانه شرکت پیشتاز «تسلا» اولین حادثه مرگبار این خودروها را در سال ۲۰۱۶ تجربه کرد.

آسمان پیچیده‌تر است

بعد از آن‌که دانشمندان وجود نهمین سیاره منظومه شمسی را تایید کردند، همگی در شگفتی فرو رفتند. این سیاره در جایی در منظومه شمسی پنهان شده است.

«سیاره ایکس»، در صورتی که وجود داشته باشد، ۲ تا ۱۵ برابر زمین است و هر چرخش آن به دور خورشید ۱۵ هزار سال طول می‌کشد. این سیاره ۲۴۰ میلیارد کیلومتر از زمین فاصله دارد.

جدول ما بزرگ‌تر شده است

و سرانجام در این سال ۴ عنصر جدید به جدول مندلیف اضافه شده است، Nh، Mc، Ts و Og.

بزرگترین اکتشافات علمی سال ۲۰۱۶افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

حتما برای شما هم بسیار پیش آمده به صفحاتی در شبکه مجازی اینستاگرام برخوردید که بدون مطلب خاصی و بدون پست های جذاب در همان ابتدای کار صفحه، تعداد زیادی فالوور دارد. همچنین شاید برای شما جذاب باشد که بتوانید فالوورهای متعدد بیشتری برای صفحه اینستاگرام خود جذب کنید و دوستان اینستاگرامی بیشتری داشته باشید.

 

اینستاگرام

امروز قصد داریم چند سایت معتبر در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

نحوه کار با سایت افزایش فالوور اینستاگرام : ابتدا در سایت مورد نظر عضو شوید، پس از ورود به سایت ابتدا بین ۵۰ تا ۱۰۰ امتیاز به عنوان جایزه عضویت دریافت می کنید، اما برای افزایش امتیاز در هریک از این سایتها راههای متنوعی برای شما در نظر گرفته شده است، شما می توانید با بازدید از سایتهای این سیستم، یا لایک صفحات اینستاگرام این سیستم و لایک و اشتراک گذاری صفحات معرفی شده آن در صفحات اجتماعی خود، امتیاز جمع آوری کنید.

لینک عضویت در سایت : جهت ورود به سایت افزایش فالوور کلیک کنید

 

پس از ورود به سایت روی گزینه Register مطابق عکس زیر کلیک کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

پس از عضویت به بخش Add And Manage Pages مراجعه نموده و صفحه اینستاگرام خود را وارد نمایید. در این صفحه ابتدا قسمت Instagram follow را انتخاب نمایید.

افزایش فالوور اینستاگرام

سپس در  قسمت Instagram URL آدرس اینستاگرام خود و در قسمت Link Description توضیحات کوتاهی در مورد صفحه خود وارد نمایید. همچنین عدد مشخص شده در مقابل کادر Instagram Url را روی عددی بین ۶ تا ۹ قرار دهید و گزینه Add URL را بزنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

بدین ترتیب صفحه شما وارد سیستم تبلیغاتی سایت شده و کاربران دیگر اقدام به فالو کردن شما در اینستاگرام می کنند. هرچه در سایت فعال تر باشید و امتیاز بیشتری کسب کنید، صفحه شما برای کاربران بیشتری نمایش داده شده و فالوورهای بیشتری دریافت خواهید نمود.

بهترین راه کسب امتیاز در سایت استفاده از قسمت Site Viewing می باشد که در ازای بازدید از صفحات تبلیغاتی سایت امتیاز جمع آوری می کنید، البته اگر در صفحه های شبکه های اجتماعی دیگر عضویت داشته باشید، از طریق آنها نیز امکان جمع آوری امتیاز در این سایت مهیا می باشد. مثلا با لایک صفحات فیسبوک یا توییتر، اشتراک گذاری صفحات در فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و دیگر شبکه های اجتماعی می توانید امتیازات بیشتری جمع آوری کنید.

همچنین علاوه بر این سایت، چند سایت معتبر دیگر نیز در این زمینه وجود دارند که شما به آسانی می توانید در آنها عضو شده و لایک و فالوور بیشتری از اینستاگرام دریافت کنید، لینک سایتهای دیگر در این قسمت لیست شده اند :

سایت افزایش فالوور اینستاگرام – لینک دوم

 

سایت افزایش فالوور اینستاگرام – لینک سوم

توجه داشته باشید، اگر در سایتهای دیگر شبکه های اجتماعی معتبر هم صفحه داشته باشید امکان جمع آوری امتیاز از طریق آنها را دارید، اگر مشکلی در کار با هریک از سایتها داشتید در قسمت دیدگاهها بیان نمایید.

افزایش فالوور اینستاگرام رایگانمشخصات تبلت‌ گلکسی Tab S3

اگر از طرفداران پروپاقرص محصولات سامسونگ باشید حتما می‌دانید که این شرکت کره‌ای در کنار گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، فعالیت‌های گسترده‌ای هم در زمینه‌ی طراحی و تولید تبلت‌ها انجام می‌دهد. درست شبیه به گوشی‌های هوشمند که هر سال چندین مدل از آن‌ها به‌عنوان پرچمدار از کارخانه‌های سامسونگ خارج می‌شوند، در میان تبلت‌های این شرکت هم چندین مدل در مقایسه با بقیه سرآمد هستند. سال گذشته‌ی میلادی مدل‌های گلکسی Tab S2 و Tab S2 آمده بودند تا سهم سامسونگ را از بازار تبلت‌ها به‌خودشان اختصاص دهند. اما این‌طور که به‌نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۶ میلادی نوبت به مدل‌های گلکسی Tab S3 و Tab S3 رسیده تا خودی نشان بدهند. بر اساس اطلاعاتی که شب گذشته روی خروجی خبرگزاری Phone Arena قرار گرفت، سامسونگ قصد دارد تا در سال ۲۰۱۶ دو مدل جدید از تبلت‌های‌اش را با نام‌های گلکسی Tab S3 و Tab S3 روانه‌ی بازار کند. البته پیش از این و در بهمن ماه سال گذشته مشخص شده بود که سامسونگ برنامه‌ی تولید این تبلت‌ها را آغاز کرده است. در آن زمان این دو مدل که به ترتیب ۸ اینچی و ۹٫۷ اینچی هستند، با نام‌های مدل SM-T719 و SM-T813 شناخته می‌شدند. با این‌که هنوز مشخص نیست سامسونگ دقیقا در چه زمانی و در قالب چه برنامه‌ای قصد دارد از تبلت‌های جدیدش رونمایی کند، اما حالا به لطف یکی از مراجع چینی می‌دانیم که این تبلت‌ها چه شکل و شمایلی دارند و حتی فراتر از آن مشخصات سخت‌افزاری آن‌ها هم دراختیارمان قرار گرفته است.

مشخصات تبلت‌ گلکسی Tab S3

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان TECC کشور چین مدل ۸ اینچی، یعنی گلکسی Tab S3 در مقایسه با مدل سال گذشته تغییرات زیادی به‌خودش ندیده است. ابعاد این تبلت درست شبیه به مدل سال گذشته یعنی ۱۹۸٫۶ در ۱۳۴٫۸ در ۵٫۶ میلی‌متر درنظر گرفته شده است. حتی وزن مدل جدید هم بدون تغییر نسبت به مدل قبلی و ۲۷۲ گرم خواهد بود. این‌طور که به‌نظر می‌رسد تنها تغییر اصلی احتمال پشتیبانی گلکسی Tab S3 از سیستم‌عامل اندروید ۶ مارشمالو از روز نخست عرضه است. البته این‌طور منبع خبر می‌گوید به احتمال بسیار قوی گلکسی Tab S3 از لحظه‌ی جعبه‌گشایی به این سیستم‌عامل مجهز است. همچنین گفته می‌شود تبلت ۸ اینچی جدید سامسونگ به پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای اسنپدراگون ۶۵۲ با سرعت پردازنده‌ی ۱٫۸ گیگاهرتز مجهز شده است. این در حالی است که مدل سال گذشته تراشه‌ی هشت هسته‌ای Exynos 5433 با سرعت ۱٫۹ گیگاهرتزی داشت. از دیگر مشخصات سخت‌افزار این تبلت جدید که در مقایسه با مدل سال گذشته کم‌ترین تغییر را به‌خودش دیده می‌توان به صفحه‌ی نمایش AMOLED با رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسل اشاره کرد. برای این تبلت دوربین اصلی ۸ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۲ مگاپیکسلی هم درنظر گرفته شده. گلکسی Tab S3 سه گیگابایت RAM دارد و به ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی قابل افزایش هم مجهز شده است. باتری این تبلت هم ۴۰۰۰ میلی آمپری خواهد بود. این‌طور که از شواهد برمی‌آید مدل Tab S3 هم در مقایسه با مدل Tab S2 که سال گذشته عرضه شده بود مشخصات سخت‌افزاری متفاوتی ندارد. اما هنوز مشخصات این تبلت ۹٫۷ اینچی به بیرون درز نکرده. به‌محض مشخص شدن اطلاعات سخت‌افزاری این تبلت آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

مشخصات تبلت‌ گلکسی Tab S3افزودن کامنت به کانال تلگرام

تلگرام امکان نظرگذاری در کانال ها را فراهم می کند به نظر می رسد که تلگرام مشغول تست قابلیت نظرگذاری توسط کاربران در کانال های این اپ پیام رسانی است. اولین نشانه ها از این موضوع دیروز در یکی از کانال های روسی تلگرام رویت شد که با عضویت در آن، می توانید پای هر پست نظر گذاشته و نظر دیگر کاربران را به طور آنی بخوانید.

تنها چند ساعت از کشف این موضوع در تلگرام نگذشته بود که هجوم کاربران به این کانال آغاز شد.

تلگرام هنوز نسبت به عرضه این قابلیت به طور عمومی واکنشی رسمی نشان نداده، و ترجیح داده تا در خفا و بی سر و صدا آن را در یک کانال نه چندان مشهور آزمایش کند.

در صورتی که قابلیت مذکور رسما به تلگرام اضافه شود، شما از این پس می توانید پای پست های هر کانال نظرتان را بگذارید؛ چه به صورت متنی و چه عکس و آهنگ و استیکر و موارد دیگر.

مورد دیگر اینکه به نظر می رسد می توان این قابلیت را برای کانال ها در لحظه دلخواه، فعال یا غیرفعال نمود. مخاطبین کانال ها هم اگر تمایلی به خواندن نظرات نداشتند هم قادرند با اشاره روی گزینه Hide Comment، آن ها را در صفحه مخفی نمایند. امکان پاسخ به نظر دیگر مخاطبین هم از امکانات این قابلیت در مرحله فعلی اش هستند.

قابلیت مورد بحث از جهتی می تواند برای کانال ها یک مزیت باشد، اما از سوی دیگر پتانسیل این را هم دارد که به مشکل بزرگی برای صاحبان کانال ها مبدل شود.

با فعال شدن قابلیت نظرگذاری، دیگر کانال ها مجرایی یک سویه برای اطلاع رسانی نیستند و کاربران می توانند نسبت به محتوای منتشر شده در آنها واکنش نشان داده و حرف هایشان را به گوش مدیرانش برسانند.

اما از سوی دیگر هجوم اسپمرها و تبلیغ کنندگان می تواند به دردسر بزرگی برای ادمین های کانال ها تبدیل شود. در هر صورت تلگرام هنوز در مورد این قابلیت واکنشی رسمی از خود نشان نداده، و هنوز مشخص نیست که چه زمان آن را به طور عمومی در دسترس کاربران قرار می دهد.

نظر شما چیست؟ آیا تصور می کنید که امکان نظرگذاری در کانال ها می تواند در افزایش محبوبیت تلگرام موثر واقع شود؟

افزودن کامنت به کانال تلگرامکتاب آشپزی صنعتی

کتاب آشپزی صنعتی

تدوین، جمع آوری و تألیف این کتاب به مدت ۲سال به طول انجامید. لازم به توضیح است که برخی از منابع این کتاب از کتب آشپزی صنعتی خارجی استفاده شده است که با فرهنگ و آداب و سنن کشورمان تطبیق داده شده و هماهنگ گردیده است.

در این کتاب اطلاعات تخصصی از ابتدای راه اندازی آشپزخانه و رستوران مشخصاً از طراحی و تهیه منو، طراحی آشپزخانه، تجهیزات، انبار، آماده سازی، تولید، جدول وزن ها و احجام، سرویس دهی تا اصطلاحات بین المللی آشپزی گنجانده شده است.

 

تشریفات و پذیرایی در همایش:

تشریفات از کلمه شرف به معنای علو و بزرگی گرفته شده است و در فرهنگ لغت معین به معنی “مراسم و پذیرایی آبرومندانه” تعبیر می شود. در حالت کلی نحوه رفتار صحیح و حساب شده همراه با نظم و سازماندهی که حاوی نزاکت می باشد تشریفات نام داردیا به عبارتی اصول و ارزشها و قوانین و آیین نامه هایی که ناشی از سنن ملی و عرف بین المللی برای تعامل و همکاری میان کشورها باشد و هرجا که مهمانی حضور داشته باشد اعم از خانه یا اداره، همایش یا سمینار، جشنواره، مراسم تودیع و معارفه، مهمانی های رسمی و غیر رسمی تشریفات حرف اول را می زند چرا که برخورد مناسب با مدعوین و رعایت حال آنها از همه ی جهات در موفقیت یا عدم موفقیت آن فعالیت می تواند موثر باشد.

تشریفات و پذیرایی در مراسمی چون همایش که تعداد افراد زیادی در آن شرکت می کنند از درجه اهمیت خاصی برخوردار است. اولین شروع کار همایش آماده کردن مقدمات دعوت، استقبال(حمل و نقل)، اسکان، پذیرایی، بدرقه (هدیه) می باشد که در قالب برنامه ریزی صحیح می تواند به تحقق بپیوندد. آماده کردن دعوتنامه ها، جمع آوری اطلاعات مهمانان، پذیرایی، حمل و نقل و… مراحلی است که بسیار مهم بوده و قصور و کوتاهی در یک مرحله عواقب ناخوشایندی در مراحل بعدی ایجاد می کند.

نظر به اهمیت دعوت و داشتن آمار دقیق حضار می تواند از ایجاد هر مشکلی در پذیرایی جلوگیری نماید. همایش یکی از گردهمایی های بسیار مهم بوده که می باید با برنامه ریزی دقیق توسط مدیر اجرایی و تشریفات صورت گرفته و تمام نکات ریز و درشت از دید یک مسئول تیزبین خارج نشود. نتیجه عملکرد صحیح مدیر اجرایی و تشریفات موجب موفقیت آن همایش خواهد بود که این مستلزم یک آموزش صحیح قبل از همایش برای برگزار کنندگان باشد.

 

تشریفات و پذیرایی در رستوران:

در کشور ما و اغلب کشورهای دنیا رستوران محیط مناسبی برای صرف غذا و ارائه خدمات به مشتریان می باشد. وقتی گرسنه هستیم و نیاز به خوردن غذا داریم برطرف کردن این نیاز در درجه اول قرار دارد که هر شخصی به انتخاب خود از رستوران های مختلفی (گران تا ارزان) استفاده می کند ولی هدف اصلی یک فرد از رفتن به رستوران، دریافت خدمات و سرویس مناسب و با کیفیت می باشد وگرنه غذا در هر جایی قابل خرید و مصرف است. وقتی رستورانی را انتخاب می کنیم و از قبل برنامه ریزی می کرده تا در یک روز معین در آنجا به اتفاق کسانی حاضر شویم اولین موضوع مهم کسانی هستند که در آن محل ارائه سرویس می کنند. نزاکت و برخورد مؤدبانه پرسنل رستوران و نحوه صحیح پذیرایی آنها از درجه اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا اگر غذا با کیفیت بالا بوده اما نحوه ارائه آن غیر حرفه ای باشد باعث نارضایتی مشتری خواهد شد. آموزش پخت و پز، پذیرایی، رفتار و گفتار پرسنل می تواند یک رستوران را در این صنعت، ماندگار نگه دارد و خلاف این موضوع نیز صدق می کند همه برای دریافت یک غذای با کیفیت همراه با احترام به رستوران می رویم وگرنه هرجای دیگری نیز می توانیم غذا بخوریم. نهایتاً داشتن فن تشریفات (رفتار پذیرایی همراه با نزاکت) برای پرسنل یک رستوران بسیار ضروری بوده و باعث بقاء و ماندگاری آن رستوران خواهدبود.

 

تشریفات و پذیرایی در جلسات اداری:

تشکیل جلسات در سازمان ها و ادارات جزء لاینفک کارهای سازمانی می باشد. اجرای درست مذاکرات، جلسات، سخنرانی ها در هر زمینه، در ادارات دولتی یا غیر دولتی بسیار حیاتی می باشد. زیرا رفتار و عملکرد هر سازمان در مقابل سازمان دیگر یا درون سازمانی ناشی از تفکّر و استراتژی و سیاست های جاری آن بنگاه بوده و نشانه شأن آن مجموعه است. جلسات اداری با هدف های متعدّدی تشکیل می گردد که رعایت حدود تشریفات و پذیرایی از اهمیت و درجه نخست برخوردار است. نحوه پذیرایی پرسنل خدماتی در جلسات، نحوه گفتار و رفتار اعضاء، محیط مناسب در جلسات از مرحله استقبال از مهمانان تا بدرقه آنان همه و همه از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مقدمات برگزاری جلسات اداری اگر اصولی و درست انجام شود و تمام جوانب کار (گرما، سرما، نور، تهویه، نوشت افزار، نوع پذیرایی و مبلمان و…) در نظر گرفته شود آن جلسه با موفقیت به پایان خواهد رسید که این وظیفه مدیر اجرایی یا مدیر تشریفات آن سازمان می باشد.

چه بسا جلساتی برای امضاء قراردادهای مهم تشکیل شده است اما به دلیل رعایت نکردن اصول تشریفات و پذیرایی در شأن آن جلسه به تفاهم و توافق منجر نشده است. بنابراین ضرورت داشتن این علم و آگاهی از مقوله تشریفات و پذیرایی میتوانیم سازمان را در نیل به اهداف متعالی به موفقیت رساند که این مقوله مستلزم آموزش علمی و فنی مورد نیاز می باشد. بتوانیم در تمامی جهات کاری و اداری به موفقیت دست پیدا نمائیم که این مقوله مستلزم آموزش های علمی و فنی می باشد.

 

ناظران ارشد مراسم ویژه و همایش:

نظارت بر حسن انجام کار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چه بسا ممکن است برنامه ریزی و تدارکات و آموزش قبل از هر مراسم ویژه ای انجام گیرد اما به دلیل عدم نظارت نیروهای متخصص و کارشناس یک سازمان، آن مراسم با شکست مواجه شود. شرح وظایف ناظران ارشد در مراسم ویژه از قبل می باید تدوین شده و طبق زمان بندی معین انجام شود. به عنوان مثال کسی که ناظر ارشد حمل و نقل در یک مراسم رسمی است موظف است از قبل راننده ها را آموزش داده، اشکالات فنی ماشین ها را برطرف نماید، در صورت ایجاد اشکال فنی در وسایل حمل و نقل در روز اجرای مراسم ویژه ماشن رزرو در نظر گرفته باشد تا سریع جایگزین کند، مسیرها را شناسایی نموده تا در حداقل زمان مهمانان ویژه به محل برگزاری مراسم برسند. با توجه به نکات گفته شده پی به اهمیت نظارت برده و مصمّم خواهیم شد قبل از برگزاری هر مراسم ویژه (رسمی) تمام تمهیدات لازم را بعمل آوریم چرا که اگر مراحل مختلف یک مراسم بخوبی کارشناسی نشود و پیش بینی های لازم صورت نپذیرد آن مراسم با شکست مواجه خواهد شد. آگاه سازی ناظران ارشد و ارائه شرح وظایف ایشان برای برگزاری مراسم ویژه و آموزش صحیح ایشان می تواند باعث موفقیت و رسیدن به هدف در یک همایش باشد.

کتاب آشپزی صنعتیطراحی آشپزخانه صنعتی طراحی آشپزخانه صنعتی

طراحی و چیدمان آشپزخانه:

در این مرحله پس از تعیین ماشین آلات و تجهیزات آشپزخانه صنعتی، زون بندی و طراحی چیدمان آشپزخانه صنعتی بر اساس استانداردها و اصول ایمنی و بهداشت انجام می گردد؛ در این راستا فرآیند انبارش، آماده سازی، طبخ، سرو، دلیوری، توزیع، جمع آوری و شستشوی ظروف مد نظر قرار می گیرد. از سوی دیگر در طراحی معماری کیترینگ مسائل مهمی مانند “مسیر یک طرفه- کمترین تردد- بیشترین عملکرد” به عنوان اصول محوری می باشد. دپارتمان طراحی معماری موارد ذیل را تحویل می دهد:

طراحی و تهیه نقشه های معماری فاز یک شامل: پلان زون بندی معماری(انبارها، سردخانه ها، آماده سازی ها، آشپزخانه گرم و سرد، دلیوری و …) پلان تیپ بندی و چیدمان ماشین آلات سنگین و تجهیزات سبک. پلان مساحت و دما و کد ارتفاعی. نما و برش و پلان ابعاد و اندازه گذاری. پلان ظرفیت سردخانه ها.

 

طراحی و تهیه نقشه های معماری فاز دو شامل: پلان بزرگ نمایی. جدول نازک کاری. پلان تیپ بندی درب و پنجره. ارائه دتایل های اجرائی پروژه.

سپس بر اساس نوع منو، نحوه دلیوری غذاها، فضا و کالبد محل پروژه نقشه های معماری بر پایه اصول GMP طراحی شده و پس از بررسی تحلیلی مکانیزم و عملکرد آشپزخانه توسط دپارتمان آشپزی صنعتی، نقشه معماری نهایی طراحی می گردد. همزمان نقشه ها جهت بررسی به واحد ممیزی شرکت تحویل شده تا انطباق طرح را با استانداردهای HACCP بررسی کنند. این موضوع باعث می گردد کلیه پروژه های طراحی شده توسط شرکت گواهینامه های ایمنی و بهداشت را اخذ نمایند.

طراحی آشپزخانه صنعتیکوله‌پشتی نامرئی برای لپ‌تاپ

اگر شما هم همیشه نگران لپ‌تاپ خود هستید که در کوچه و خیابان سرقت نشود، Dave ward یک ایده جالب دارد.

این کمپانی یک کوله‌پشتی عملا نامریی طراحی کرده است تا خیال شما را از خطر سرقت شدن آن راحت کند. این کوله‌پشتی Under-the-Jack Pack نام دارد و تنها ۲۰ درصد یک کوله‌ معمولی فضا می‌گیرد، به‌طوری که می‌توانید آن را زیر کت بپوشید و اصلا دیده نشوید. با این کار امنیت لپ‌تاپ را حفظ می‌کنید و همچنین نیاز به حمل کوله‌های سنگین معمولی نیست. این کوله‌پشتی با سیستم کراودفاندینگ (Crowdfunding) تامین هزینه شده است و با قیمت ۶۰ دلار فروخته می‌شود.

 

کوله‌پشتی Under-the-Jack Pack تنها ۲۰ درصد یک کوله‌ معمولی فضا می‌گیرد

 

منبع : itiran.com

کوله‌پشتی نامرئی برای لپ‌تاپطراحی منو و رسیپی کارت

۱-    طراحی منو:

           اساساً در یک آشپزخانه صنعتی اولین و مهمترین موضوع غذاهایی است که در منو آن کیترینگ تولید می شود؛ و طراحی منو غذاها طبق اصول و مبانی آشپزی صنعتی و تعبیه غذاهای جدید و منحصر به فرد در منو می تواند به عنوان مهمترین شاخص موفقیت یک کیترینگ ارزیابی گردد. این قسمت توسط “دپارتمان آشپزی صنعتی” انجام می گیرد  و شامل موارد ذیل می باشد:

طراحی منو در بخش های ذیل: پیش غذا (سوپ، خوراک). غذای اصلی (غذاهای سنتی، سلامت، فرنگی، رژیمی، دریایی، فست فود). دسر و نوشیدنی (سرد و گرم).

در این با توجه به ظرفیت فضاها، امکانات و تأسیسات زیر ساختی، منطقه و محل پروژه، توانمندی مالی –زمانی کافرما، بازه مشتریان و مخاطب های پروژه، دپارتمان آشپزی صنعتی با توجه به نیاز روز و با تکیه بر علم آشپزی صنعتی، موارد ذیل را ارائه می دهد:

چک لیست نهایی منو شامل منوهای مادر، نهار، شام، پیش غذا، دسر، نوشیدنی و غیره. منوی غذایی ویژه  (VIP , CIP). منوی غذایی عمومی شامل پرسنلی، مدیریتی، کارگری و غیره.

 

۲-    تهیه و تدوین رسیپی کارت و پرزنتیشن غذا:

وجود رسیپی کارت در پروژه هایی که تولید آنها بیش از ۳۰۰ الی۳۵۰ پرس غذا در وعده می باشد، نتایج ذیل را در بر خواهدداشت:

استاندارد سازی پخت به صورت صنعتی استمرار و ثبات طعم و مزه کلیه غذاها طبخ شده. کنترل دقیق انبارها شامل مواد اولیه، ثانویه، خروج یا فروش غذا. محاسبه دقیق قیمت تمام شده در هر لحظه بسته به شرایط روز بازار.

پرزنتیشن غذا جهت جذب مشتری و افزایش فروش به عنوان یکی از تکنیک های مهم در آشپزی در حوزه رستوران و هتل داری است. این تزئینات دارای استانداردهای بین المللی می باشد. دپارتمان آشپزی صنعتی شرکت خدمات ذیل را در پروژه های خاص ارائه می دهد:

تهیه، طبخ و تزئین حرفه ای غذاهای منو در آشپزخانه های محل پروژه. عکسبرداری صنعتی از غذاها جهت درج در رسیپی کارت مربوطه و تبلیغات.

منبع : طراحی رسپی کارت

طراحی منو و رسیپی کارتبلاک کردن شماره های مزاحم ترفندهای بلاک کردن شماره های مزاحم

شماره های مزاحم خواه آشنا باشند و خواه ناشناس ، هرگاه که ما آن ها را مزاحم بدانیم دوست داریم که از دست تماس هایشان راحت شویم. به همین منظور ترفند هایی برای بلاک کردن شماره های مزاحم را در این مطلب بیان می کنیم:

 

iOS

قراردادن کاربران در لیست سیاه (‏Blacklist‏) گوشی‌های مبتنی بر ‏iOS‏ کار بسیار ساده‌ای است. برای این کار به برنامه ‏Phone‏ ‏در گوشی خود بروید و کانتکت یا اطلاعات تماس فرد مورد نظر خود را پیدا کنید. صفحه را اسکرول نمایید تا به پایین آن برسید و ‏سپس روی عبارت ‏Block This Caller‏ کلیک نمایید. اگر آن فرد در دفترچه تلفن گوشی شما وجود ندارد، به لیست آخرین ‏تماس‌های تلفنی خود رفته و پس از یافتن شماره مورد نظر روی آیکون ‏i‏ کلیک نمایید. سپس صفحه را به پایین اسکرول نمایید و ‏پس از یافتن گزینه ‏Block This Caller‏ روی آن کلیک نمایید (با این کار علاوه بر مسدود کردن تماس‌های فرد هیگونه پیغام متنی ‏هم از وی دریافت نخواهید کرد).‏

اندروید

مسدود کردن یا اصطلاحا بلاک کردن شماره تماس در ابزارهای اندرویدی به دو روش انجام می‌شود: هم از طریق برنامه‌ای که ‏برای این منظور ساخته شده باشد و هم از طریق اپلیکیشن ‏Phone‏ گوشی شما. اما مشکل اینجاست که همه ابزارهای اندرویدی ‏این برنامه را در خود ندارند و از میان گوشی‌های هوشمند موجود در بازار معمولا محصولات سامسونگ، ‏LG‏ و ‏HTC‏ چنین ‏قابلیتی دارند. اگر گوشی شما از نوع سامسونگ است اپلیکیشن ‏Phone‏ خود را گشوده، روی گزینه ‏Menu‏ کلیک نموده و سپس ‏Call Setting‏ را انتخاب نمایید. نخستین گزینه‌ای که با این کار پیش روی شما قرار می‌گیرد ‏Call rejection‏ است که باید آن را ‏گشوده و شماره موردنظرتان را به لیست آن بیافزایید.‏

 

ویندوز فون

برای بلاک کردن کانتکت‌های خود در ابزارهای مبتنی بر ویندوز فون ۸ به نرم‌افزار ‏GDR2‎‏ و البته برنامه فیلترینگ  ‏call+SMSنوکیا نیاز خواهید داشت که پس از نصب روی گوشی گزینه ‏Blocking‏ را به اپلیکیشن گوشی شما می‌افزاید. برای این ‏منظور کافیست انگشت خود را روی شماره موردنظرتان نگه داشته و پس از گشوده شدن منو، عبارت ‏Blocking‏ را انتخاب ‏نمایید.‏

 

 

منبع : delgarm.com

 

بلاک کردن شماره های مزاحماجاق گاز سامسونگ با شعله های LED

سامسونگ در CES در ژانویه گذشته وسایل آشپزخانه بسیار شیک خود را با نام Chef Collection در معرض دید عموم قرار داد و در تمام طول سال توانست توجه ها را به خود جلب کند.

آخرین محصول اضافه شده به این مجموعه اجاق گازی است که شعله های مجازی LED به زیر قابلمه شما از خود ساطع می کند تا به شما نشان بدهد که چه زمانی گاز روشن است و چقدر داغ است.

این اجاق گاز چندی قبل در اروپا عرضه شد و حالا در آمریکا در کنار دیگر مدل  گازهای الکترونیکی با قیمت ۳۷۰۰ دلار عرضه خواهد شد. این گاز بر روی یک فر قرار گرفته است که قابلیت دو قسمت شدن را دارد تا بتوانید در بخش های جداگانه ی فر غذاهای مختلفی بپزید.

درکنار بقیه محصولات مجموعه Chef Collection که شامل یک یخچال ۴ در، یک ماشین ظرفشویی با امکان شستشوی گوشه-به-گوشه و دیگر محصولات با طراحی فوق العاده، این گاز براساس نظرات و بازخورهای دریافت شده از “کلوب آشپزان” سامسونگ  که اتاق گفتگوی رستوران داران و آشپزان در کلاس جهانی است، ساخته شده است.

مشخص نیست که کدامیک از آشپزان حاضر در این اتاق گفتگو درخواست یک شعله مجازی LED کرده است اما سامسونگ می گوید این ویژگی به این دلیل ایجاد شده است تا به آشپزان خانگی کنترل بصری بیشتری بر روی گاز بدهد. این ویژگی به نظر کاملا معقول می آید به خصوص که در گازهای صفحه ای معمولا نمی توان تشخیص داد که چه زمانی روشن یا داغ .

 

منبع : lahzehnama.ir

اجاق گاز سامسونگ با شعله های LEDادغام بخش موبایل لنوو در مجموعه موتورولا موبیلیتی

واحد خبر mobile.ir : لنوو هم‌اکنون عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در دنیا را به خود اختصاص داده، ولی در عرصه تولید اسمارت‌فون،‌جایگاه خاصی برای لنوو نمی‌توان متصور شد. البته لنوو گوشی‌های خوبی را با برند VIBE تولید نموده، ولی می‌توان گفت بازار این گوشی‌ها در وضعیت مطلوبی قرار ندارد. از این رو لنوو برای پررنگ کردن حضور خود در عرصه تولید گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۴ موتورولا موبیلیتی را رسما به قیمت ۲٫۹۱ میلیارد دلار خریداری کرد. از آن زمان تاکنون گمانه‌زنی‌های زیادی مطرح بوده مبنی بر اینکه لنوو با بخش موبایل خود — موسوم به Mobile Business Group — چه خواهد کرد. حال پس از گذشت چند ماه از این اتفاق، لنوو در روز چهارشنبه ۲۶ آگوست ۲۰۱۵ ( شهریور ۱۳۹۴) با ارسال بیانیه‌ای به خبرگزاری NDTV Gadgets جزییات بیشتری را از تصمیمات شرکت درباره موتورولا منتشر کرد. طبق این بیانیه، لنوو از این پس تمام فعالیت‌های بخش موبایل خود را در برند موتورولا ادغام خواهد کرد، به این معنی که Lenovo Mobile Group تماما به موتورولا واگذار شده و دیگر وجود نخواهد داشت.

چن ژودانگ (Chen Xudong)، مدیر Lenovo Mobile Group، تنها دو ماه و اندی است که ریاست بخش موبایل لنوو را بر عهده گرفته، ولی به نظر می‌رسد در حال اتخاذ یکی از بزرگترین تصمیم‌های شرکت باشد. به گفته ژودانگ بخش موبایل لنوو به زودی وارد مرحله تجدید ساختار خواهد شد که به موجب آن هم خط تولید و هم برند لنوو در عرصه اسمارت‌فون تغییر خواهند کرد. در نتیجه این اقدام تمام کارمندان Lenovo Mobile Group به استخدام موتورولا درآمده و ریک اوسترلو (Rick Osterloh)، که ریاست موتورولا را برعهده داشت، پس از این پروسه همچنان در مقام خود باقی خواهد ماند. کارخانه و تجهیزات Lenovo Mobile Group نیز به موتورولا واگذار خواهد شد. پس از اجرای این تصمیم، لنوو البته همچنان یک برند موبایلی غیر از موتورولا خواهد داشت که با نام ZUK شناخته می‌شود. این برند را می‌توان مشابه تولیدات شائومی و برند respect هواوی تلقی کرد جایی‌که تنها فروش اینترنتی و غیر فیزیکی برای این برند در نظر گرفته می‌شود. طبق گزارش‌های رسیده، به محض تکمیل پروسه ادغام، برند ZUK به برند اینترنتی پرچمدار لنوو تبدیل خواهد شد و موتورولا نیز به فروش دیوایس‌های رده بالای خود در بازار‌های بین‌المللی — جایی که دامنه نفوذش به مراتب بیشتر از لنوو است — ادامه خواهد داد.

البته بر خلاف گزارش‌هایی که ZUK را «برند اینترنتی پرچمدار» لنوو در آینده معرفی می‌کنند، یکی از سخنگویان لنوو ضمن رد حضور برند ZUK در این ادغام در زمینه ادامه یافتن حیات این برند و ماهیت مستقل آن از گروه لنوو ابزار اطمینان کرده است.: با وجود اینکه ZUK از پشتیبانی لنوو برخوردار است، این برند در حال حاضر به طور مستقل در بازارهای آنلاین در داخل و خارج از چین، با همتایانی نظیر شائومی و هواوی در رقابت قرار دارد. اخیرا اولین اسمارت‌فون ZUK با نام ZUK Z1، که از سیستم عامل سیانوژن ۱۲ بهره می‌برد، با قیمت ۲۸۰ دلار به نمایش گذاشته شد.

« MBG هم‌چنان کسب‌وکار موبایل لنوو را پیش می‌برد، اما برای طراحی، توسعه و تولید گوشی‌های هوشمند به موتورولا وابسته خواهد بود.»

در گزارش مالی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ (منظبق با سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵) نیز لنوو به ویژه در بخش اسمارت‌فون‌ها، نتایج نا امیدکننده‌ای گرفت و تنها نقطه قوت این بخش موتورولا بود، که با وجود مشکلاتی که در بازارهای آمریکای لاتین گریبانگیرش شده بود، موفق شد باز هم به فروش قابل ملاحظه‌ای دست یابد. نگاهی به همین نتایج لنوو را در سپردن مسئولیت طراحی و توسعه اسمارت‌فون‌های این شرکت به‌طور کامل به موتورولا متقاعد ساخت .

ترجمه متن کامل بیانیه‌ای که توسط یکی از کارگزاران لنوو به NDTV Gadgets ارسال شده، به شرح زیر است:

باتوجه به شرایط نامطلوب بازار و نتایج مالی که کمتر از حد انتظار بوده، لنوو قصد دارد اقدامات جامع و تعیین‌کننده‌ای را در پیش بگیرد تا در نتیجه آن به کسب‌وکارهای خود سروسامان ببخشد، هزینه‌ها را کاهش دهد و به رشدی پایدار و سود ده بازگردد. لنوو به طور ویژه تصمیم دارد تا ساختار گروه کسب‌وکار موبایل (MBG) را تغییر داده و به توسعه و تولید و ساخت اسمارت‌فون‌های خود نظم دهد تا بتواند قدرت‌های مکمل لنوو و موتورولا را بهتر مدیریت کرده و با سرعت بیشتری به رشد دست یابد. به منظور رسیدن به یک مدل تجاری سریع‌تر و پیراسته، می‌خواهیم از نیروی فروش لنوو در سراسر جهان نهایت استفاده را ببریم و اقداماتی را که در گذشته برای به حداکثر رساندن بازدهی در زنجیره تأمین جهانی شرکت انجام شده بود را تسریع کنیم.

تشکیلات جدید لنوو هرگونه کپی‌برداری را حذف کرده و ما را در موقعیتی قرار می‌دهد که به عنوان یک بازیگر قدرتمند در بازار گوشی‌های هوشمند به رقابت بپردازیم. MBG هم‌چنان کسب‌وکار موبایل لنوو را پیش می‌برد، اما از این پس برای طراحی، توسعه و تولید گوشی‌های هوشمند به موتورولا وابسته خواهد بود. ریک اوسترلو که قبلا ریاست موتورولا را بر عهده داشت، بلافاصله و به شکل مؤثر، رهبری این مجموعه ادغام‌شده — که از این به بعد در کنترل نهادهای حقوقی موتورولا خواهد بود — را به دست خواهد گرفت؛ به این شکل که اوسترلو همچنان گزارش‌های خود را به چن ژودانگ، که سمت ریاست و معاونت ارشد بخش MBG را بر عهده دارد، تحویل خواهد داد.

با وجود آنکه لنوو هنوز در زمینه وضعیت برند موبایل لنوو پس از اتمام پروسه ادغام، ، به طور شفاف اظهارنظری نکرده است اما به کنار گذاشتن کامل این برند نیز بعید به نظر می‌رسد. بخش موبایل لنوو فروش خوبی در چین داشته، هرچند که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی زیان‌ده بود و لنوو را مجبور کرد تا ۳۲۰۰ نفر از نیرو‌های خود را تعدیل کند. به نظر می‌رسد پس از تکمیل فرآیند ادغام، لنوو در مجموع گوشی‌های کمتری تولید کرده و هر مدل بازار خاصی را هدف بگیرد.

منبع : www.mobile.ir

ادغام بخش موبایل لنوو در مجموعه موتورولا موبیلیتیکاهش مصرف باتری در اندروید

حتی اگر دائما درحال بستن برنامه های اضافی باشید، همچنان برنامه هایی وجود دارند که به شکلی باتری گوشی شما را مصرف می کنند. و این مشکل هنگامی بدتر می شود که باگوشی تان کار نمی کنید، در این زمان که صفحه آن خاموش است نمی دانید کدام برنامه ها درحال مصرف باتری هستند. یک ابزار جدید به نام Hush که توسط محققان دانشگاه پردو ایجاد شده است هدفش حل این مشکل برای گوشی های اندروید است این ابزار به طور هوشمندی برنامه هایی را که هنگامی که با گوشی کار نمی کنید در پس زمینه درحال کار هستند را متوقف می کند. درراقع برنامه هایی را که زیاد استفاده می کنید الویت بندی می کند و آنهایی را که به ندرت استفاده می کنید متوقف می کند. محققان می گویند که این روش می تواند حدود ۱۶ درصد عمر باتری را حفظ کند. البته مقدار زیادی نیست اما به هرحال می تواند مفید باشد. شما می توانید Hush را خودتان از طریق صفحه Github آن امتحان کنید اما احتمالا زمانی طول خواهد کشید تا به شکل شیک تری عرضه شود.

چارلی هو، یک استاد مهندسی برق و کامپیوتر می گوید:” در طول زمانی که صفحه شما خاموش است، سخت افزار گوشی وارد حالت خواب می شود و اصلا از باتری استفاده نمی کند. اما برنامه ها به طور دوره ای گوشی را در حالتی که صفحه اش خاموش است بیدار می کنند تا کارهای مفید انجام دهند اما بعد از آن به گوشی اجازه نمی دهند تا به حالت خواب برگردد. درحال حاضر برنامه ها به دلیل باگ های نرم افزار به گوشی اجازه نمی دهند تا به حالت خواب برگردد به خصوص به دلیل استفاده نادرست از رابط های برنامه نویسی برنامه کنترل انرژی اندروید به نام wakelock ها.”

هم اپل و هم گوگل درحال حاضر حالت “انرژی کم” را در جدید ترین سیستم عامل های خود ارائه کرده اند پس احتمالا جای تعجبی نخواهد بود اگر چیزی شبیه به Hush را درگوشی به طور مستقیم ببینیم. این ابزاری ساده است اما تاثیری بلند مدت دارد.

 

منبع : lahzehnama.ir

کاهش مصرف باتری در اندرویدطراحی برای اعتماد: ایجاد اطمینان در وب سایت

آیا بازدید کنندگان وب سایت شما پس از یک بار بازدید وب سایت از وب سایت شما خارج می شوند؟ آیا در تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتریان خود مشکل دارید؟ یکی از دلایلی که باعث عدم تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتری می گرددعدم اعتماد می باشد. اما حتی برای وب سایت هایی که به فروش کالا و خدمات نمی پردازند ایجاد اطمینان مهم می باشد.

بالا بردن سطح اطمینان در سایت می تواند باعث بالا رفتن ترافیک در وب سایت گردد که این افزایش ترافیک می تواند به سبب تبادل نظر در مورد یک محصول، دانلود کتاب الکترونیکی و یا عضویت در خبرنامه باشد. برای افزایش سطح اطمینان کاربران وب سایت می توانید موارد زیر را انجام دهید.

شبکه های اجتماعی

امروزه کاربران بسیاری در اینترنت عضو شبکه های اجتماعی هستند و استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز در حال گسترش است به طوری که امروزه هر شخص در اینترنت حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی می باشد. کاربران امروزه به صحبت های دوستان خود بیش از هر چیزی اطمینان دارند و تصمیمات خود را بر اساس پیشنهادات دوستان و نزدیکان خود می گیرند. در صورتی که بتوانید در شبکه های اجتماعی حضور قوی داشته باشید و به مشتریان خود از طریق این شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید و خدمات قابل قبولی به ایشان ارائه نمایید می توانید از طریق شبکه اجتماعی خود در سایر کاربرانی که شما را نمی شناسند جلب اعتماد نمایید. البته دقت نمایید اولین و مهترین مسئله در این روش جلب اعتماد ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بالا با پایین ترین هزینه ممکن است و در صورتی که مبنای خود را به این روش بگذارید حتما در ایجاد اطمینان در کاربران خود از طریق شبکه های اجتماعی موفق خواهید بود. سعی نمایید شبکه های اجتماعی مفیدتر در زمینه کاری خود را بیابید و فعالیت روزانه خود را آغاز نمایید و چیزی که باعث اثر گذاری شبکه های اجتماعی در کسب و کار شما خواهد بود تداوم فعالیت با آن می باشد.

ظاهر وب سایت

برای آنکه کاربر با وب سایت شما ارتباط بهتری برقرار نمایید می بایست ظاهر مناسبی داشته باشد تا کاربر مدت زمان بیشتری در وب سایت باقی بماند و بتواند مطالب بیشتری از سایت را مطالعه نماید. برای آنکه وب سایت تاثیر مناسبی در کاربر داشته باشد می بایست ظاهر مناسبی در زمینه فعالیت کاری وب سایت داشته باشد و مثلا در صورتی که جنبه فعالیت وب سایت فروشگاهی می باشد قالب وب سایت نیز حتما می بایست به صورت فروشگاهی طراحی گردد زیرا کاربران با توجه به هر زمینه فعالیتی در انتظار الگوی خاص هستند که در صورتی که وب سایت مورد نظر با الگوی ذهنی آنان مطابقت نداشته باشد شاید برای ادامه فعالیت در سایت سردرگم شوند. سادگی الگوی طراحی باعث می گردند طیف وسیعی از کاربران را جذب نمایید و کاربران بدون پیچیدگی های طراحی بتوانند مطالب لازم را از وب سایت دریافت نمایید. طراحی دو بعدی و فلت که جزو گرایش های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ می باشد مصداق کامل طراحی ساده می باشد که در این نوع طراحی ها کاربران ارتباط بهتری با وب سایت برقرار می نمایند و بهتر متوجه موضوع فعالیت وب سایت و مکان قرار گرفتن مطالب می گردند.

شفافیت

بهتر است تمامی مطالبی که کاربران وب سایت شما به آن نیازمندند تا بدانند را در وب سایت به صورت کامل و شفاف ارائه نمایید تا کاربر به صورت کامل توجیه گردد. مثلا در صورتی که خدماتی ارائه می نمایید و یا کالایی به فروش می رسانید بهتر است جنبه های مختلف کالا و یا خدمت را به صورت کامل تشریح نمایید تا سوالی برای کاربر باقی نماند. از تشریح نقاط ضعف محصولات و خدمات خود نهراسید و با انجام این کار حس اطمینان و اعتماد بیشتری در کاربر خود ایجاد خواهید نمود.

مجوزها و تاییدیه ها

برای آنکه کاربر با اطمینان بیشتری در وب سایت شما گشت و گذار نماید بهتر است کلیه مجوزها و تاییده های اخذ شده خود را در سایت بارگذاری نمایید و در صورتی که تا کنون اقدام به اخذ مجوز ننموده اید اقدام نمایید. وجود مجوز در سایت باعث قوت قلب مشتریان می گردد و تاثیر بسزایی در تبدیل کاربران وب سایت به مشتری خواهد داشت. همانطور که می بینید دارکوب نیز نماید اعتماد الکترونیکی و مجوز نظام صنفی خود را در سایت جهت جلب اعتماد بیشتر کاربران خود بارگذاری نموده است.

عدم وجود خطا در وب سایت

بهتر است قبل از آنکه کاربران وب سایت شما خطاها و صفحات مشکل دار وب سایت شما را بیابند وب سایت خود را به صورت کامل بررسی نمایید تا مشکلی در سایت وجود نداشته باشد. وجود غلط های املایی و صفحات مشکل دار باعث تاثیر منفی در جلب اعتماد کاربران می باشد. بنابراین بهتر است همین امروز بررسی وب سایت خود را آغاز نمایید.

بالوی پور علی

منبع : www.aftabir.com

طراحی برای اعتماد: ایجاد اطمینان در وب سایتهاردهای بی سیم از لحاظ امنیتی آسیب پذیرند

اخبار علمی وتکنولوژی ، هاردهای بی سیم از لحاظ امنیتی آسیب پذیرند: اگر از هاردهای بی سیم شرکت Seagate استفاده می کنید، آگاه باشید که با یک بروزرسانی ساده باید در جهت حفظ اطلاعات شخصی خود اقدام کنید. محققین شرکت Tangible Security اخیرا متوجه یک آسیب پذیری بزرگ در هارد درایوهای بی سیم Seagate شده اند که به کاربران دیگر دسترسی می دهد.

پژوهشگران می گویند این آسیب پذیری در هاردهای Wireless Mobile storage ،Wireless Plus Mobile Storage و LaCie FUEL که اکتبر سال گذشته روانه بازار شدند یافت می شود. در هر صورت، اگر مدل های دیگری هم در اختیار دارید، ممکن است تحت تاثیر این نفوذ پذیری قرار بگیرید.

Seagate نیز این خبر را تایید نموده و جهت برطرف کردن آن، آپدیت فرمویر ۳٫۴٫۱٫۱۰۵ را ارائه داده است. توصیه می شود اگر هاردهای مذکور را در اختیار دارید، هر چه سریع تر بروزرسانی را انجام داده و اطلاعات خود را در امان نگه دارید.

منبع : iranmatlab.ir

هاردهای بی سیم از لحاظ امنیتی آسیب پذیرندگزارش تصویری از مراسم رسمی رونمایی از گلکسی اس ۶ اج پلاس و گلکسی نوت ۵ در ایران

واحد خبر mobile.ir : شرکت سامسونگ الکترونیکس در روز پنج‌شنبه ۱۳ آگوست ۲۰۱۵ (۲۲ مرداد ۱۳۹۴) طی کنفرانس Unpacked در شهر نیویورک امریکا، از دو فبلت پرچمدار خود یعنی +Galaxy S6 corner و Galaxy Note5 رونمایی کرد و قول ورود سریع این تلفن‌های همراه به بازارهای جهانی را داد.

سامسونگ برای تحقق وعده خود در کشور ما، تنها به ۱۷ روز زمان نیاز داشت و در تاریخ ۳۰ آگوست (۸ شهریور)، طی مراسمی در تالار مولوی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، ورود رسمی این دو پرچمدار غول‌پیکر را به بازار ایران جشن گرفت.

 

این مراسم با سخنرانی مدیرعامل سامسونگ ایران آغاز شد. دوک پارک ضمن خوش‌آمدگویی به حضار، گفت: «ما به سرعت در حال پیشروی هستیم و با پرچم‌دارهای جدید خود، نبض بازار گوشی‌های هوشمند دنیا را همچون گذشته در دست خواهیم داشت. سامسونگ در سال ۲۰۱۱ موفق به ثبت رکورد تولید ۳۰۰ میلیون دستگاه تلفن‌همراه شد و یک سال بعد، رهبری بازار تلفن همراه را با بیشترین سهم از بازار جهان، از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز توانستیم عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات پوشیدنی دنیا را به خود اختصاص دهیم.»

او همچنین با اشاره به اهمیت و توجه ویژه شرکت سامسونگ به مردم و بازار ایران، اشاره کرد: «گروه محصولات موبایل سامسونگ هم‌زمان با ورود به سایر کشورهای جهان، وارد بازار ایران شد و در این مدت توانست به خوبی جایگاه خود را میان طرفداران دستگاه‌های موبایل پیدا کند‎ به طوری که از چند سال اخیر تاکنون، رهبری بازار موبایل ایران را عهده‌دار است. همچنین طبق تحقیقات بازار انجام شده، در دو سال گذشته، گوشی سامسونگ انتخاب اول ایرانی‌ها برای خرید گزارش شده است.»

در ادامه، علی جعفریه مدیر ارشد بخش موبایل شرکت سامسونگ در ایران، با اشاره به رویکرد کلی این شرکت عنوان کرد: «ما در سامسونگ یک اصل ساده داریم؛ اینکه به بازار گوش بسپاریم. ما به نیازهای بازار گوش می‌دهیم، جزئیات را تحلیل می‌کنیم و سپس به کمک تیم بزرگی از مهندسان، طراحان، مدیران و بر اساس نتایجی که از بازار به دست آورده‌ایم، محصولی جدید تولید می‌کنیم.»

وی همچنین با اشاره به محصولات جدید سامسونگ در بخش موبایل، اظهار داشت: «کاربرهای پرچم‌داران سامسونگ به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند؛ کاربران روزمره که با گوشی‌هایشان عکس می‌گیرند، آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و بازی می‌کنند و دسته دوم کاربرانی حرفه‌ای که گوشی در واقع دستیار آن‌ها محسوب می‌شود و با آن در جلسات یادداشت برمی‌دارند و ایمیل‌هایشان را چک می‌کنند. سامسونگ برای کاربران روزمره گوشی +Galaxy S6 corner و برای کاربران حرفه‌ای گوشی Galaxy Note5 را معرفی کرده است.»

 

تصویر بالا: +Samsung Galaxy S6 edge

 

تصویر بالا: Samsung Galaxy Note5

 

در بخش بعدی این مراسم، کارشناسان موبایل شرکت سامسونگ، به معرفی ویژگی‌ها و قابلیت‌های Galaxy Note5 و +Galaxy S6 corner پرداختند و سپس فرصتی فراهم شد تا خبرنگاران و اصحاب رسانه از نزدیک با این دستگاه‌ها کار کرده و با ویژگی‌های جدید فبلت‌های پرچمدار سامسونگ آشنا شوند. در ادامه با گزارش تصویری ما از این مراسم همراه باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گفتنی است پرچم‌دارهای جدید شرکت سامسونگ در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی، در رنگ‌های مشکی، سفید، طلایی و نقره‌ای تیتانیوم به بازار ایران عرضه می‌شوند.

منبع : www.mobile.ir

گزارش تصویری از مراسم رسمی رونمایی از گلکسی اس ۶ اج پلاس و گلکسی نوت ۵ در ایرانقابلیت Force Touch در آی‌ فون بعدی چگونه کار می‌ کند انتظار می‌رود کمپانی اپل در آی‌ فون بعدی خود از فناوری Force Touch استفاده کند و اکنون تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم و اینکه قابلیت مذکور چگونه کار خواهد کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط ۹to5Mac فناوری Force Touch راه کاری خواهد بود برای دسترسی سریع‌تر به بخش‌های مختلف همانند میان‌بر (shortcuts) که باعث بالا کشیدن منو‌ها و فعال سازی قابلیت‌های جدید خواهد شد. البته این موضوع کمی گیج کننده است و اخبار حاکی از آن هستند Force Touch در آی‌فون بعدی بسته به اینکه شما در کدام بخش از صفحات آی‌فون هستید متفاوت عمل خواهد کرد و شما گویا باید روز‌های اول را به این موضوع اختصاص دهید که قابلیت مذکور در کجا کار می‌کند و در کجا غیر فعال است و البته در بخش‌های فعال نیز چه کاری را انجام می‌دهد. (گفتنی است با استفاده از فناوری Force Touch آی‌فون به میزان فشار لمس کاربر حساس خواهد شد و بر اساس میزان فشار کار‌های متفاوتی را انجام خواهد داد و چندی پیش در اپل واچ نیز شاهد چنین قابلیتی بودیم)

برخی از مشخصات و کارایی‌های این قابلیت توسط ۹to5Mac منتشر شده است:

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : در زمینه میان‌بر‌ها آی‌فون بعدی قادر خواهد بود تا از طریق Force Touch زمانی که کاربر برنامه‌ای را لمس می‌کند آن برنامه در صفحه‌ای جدید اجرا شود گویا این موضوع در زمینه منو نیز قابل اجرا خواهد بود این قابلیت می‌تواند باعث شود که کاربران صفحات مشخصی را برای مثال در اپلیکیشن نقشه رد کنند گزارش حاکی از آن است که این فناوری باعث خواهد شد تا در اپلیکیشن نقشه بسیار سریع شروع به موقعیت یابی کنید.

Force Touch باعث می‌شود از منو‌های جدیدی استفاده کنید که شاهد چنین قابلیتی در اپل واچ بودیم اما گویا در آی‌فون به جای نمایش این منو جدید در یک صفحه کامل، پنجره‌ای کوچک به‌صورت پاپ‌ٖآپ اجرا خواهد شد. ۹to5Mac می‌گوید ممکن است این پنجره در جایی که ما صفحه را فشار می‌دهیم نمایش داده شود و یا همیشه در پایین نمایشگر به اجرا درآید این موضوع می‌تواند شبیه به پنجره به اشتراک گذاری در آی‌فون از لحاظ قرار گیری در صفحه عمل کند.

گزارش‌ها حاکی از این هستند که شما با کمک قابلیت Force Touch قادر خواهید بود تا در حین پخش یک موسیقی آن را لمس کنید تا صفحه لیست پخش شما باز شود و موسیقی را به لیست پخش خود اضافه کنید و یا اینکه آن را برای استفاده آفلاین ذخیره نمایید در واقع دیگر نیازی به فشار دادن یک دکمه خاص بر روی صفحه برای ورود به بخش لیست پخش نیست.

سرانجام انتظار می‌رود قابلیت Force Touch راه‌های جدیدی را برای کنترل اپلیکیشن‌ها ارایه دهد شاید این راه‌ها همان‌هایی باشند که اکنون در مک‌بوک می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. فناوری Force Touch در مک به کاربران این امکان را می‌دهد راحت‌تر در موسیقی و یا ویدیو‌ها به جلو یا عقب بروند برای مثال اگر شما بیشتر پد لمسی را فشار دهید با سرعت بیشتری به جلو و عقب فیلم مورد نظر حرکت خواهید کرد و با فشار آرام نیز این حرکت به آهستگی صورت خواهد گرفت. البته گویا اپل تصمیم دارد قابلیت‌های جدید دیگری را نیز معرفی کند تمام این اتفاقات در ماه آینده و در زمان معرفی آی‌فون بعدی خواهد افتاد. البته قابلیت Force Touch باعث خواهد شد توسعه دهندگان نیز بتوانند در برنامه‌های خود از چنین قابلیتی استفاده کنند که انتظار می‌رود نتیجه جالبی داشته باشد.

بیایید به ماه مه، زمانی که ۹to5Mac اعلام کرد فناوری Force Touch وارد آی‌فون جدید خواهد شد، بازگردیم البته گزارش فعلی آن نیز این موضوع را تایید می‌کند اما باید توجه کنیم تمام این اطلاعات تایید نشده هستند و ممکن است اصلا شاهد چنین چیزی در آی‌فون بعدی نباشیم و فعلا توضیحی داده نشده است که Force Touch کجا و چه زمانی قابل استفاده خواهد بود.

منبع : www.worldit.ir

قابلیت Force Touch در آی‌ فون بعدی چگونه کار می‌ کندنکات مهم قبل از خرید لپ تاپ

مجله خبری لحظه نما:دراینجا برای شما ۳ مسئله مهمی را که قبل از خرید لپ تاپ باید در نظر بگیرید ارائه کردیم تا بعد از خرید آن احساس پشیمانی نکنید.

۱٫باید SSD داشته باشداین مسئله را عنوان می کنیم چون با وجودی که لپ تاپ هایی که از این ویژگی برخوردارند قیمت بالایی دارند اما ارزشش را دارند، بسیار ارزشش را دارند. SSD ها به طرز قابل توجهی سریعتر از انواع مکانیکی شان عمل می کنند، گرمای کمتری تولید می کنند و انرژی کمتری نیز مصرف می کنند که البته همگی ویژگی های مهمی برای یک لپ تاپ هستند.

درست است که باید با مسئله حافظه کمتر کنار بیاید اما واقعا مگر چقدر حافظه نیاز دارید؟ درواقع این روزها فضای ابری بیشتر حجم شما را تامین می کند. به ما اطمینان کنید. لپ تاپ بدون SSD نخرید.

۲٫ باید چراغ پشت صفحه کلید داشته باشدشاید تا زمانی که لپ تاپی با این ویژگی می خرید متوجه اهمیت آن نشوید. شاید از این ویژگی همیشه استفاده نکنید اما هنگامی که در فضایی با نور کم کار می کنید متوجه می شوید که این ویژگی فوق العاده با ارزش است.

شاید به نظر مسئله کوچکی باشد اما لپ تاپ بدون این خصوصیت نخرید.

۳٫اول باید صفحه کلید و تاچ پد را تست کنید به گزارش مجله خبری لحظه نما هنگامی که برای خرید لپ تاپ می روید به خصوص به صورت آنلاین، شنیدین ویژگی هایی مانند صفحه نمایش با وضوح بالا، SSD زیاد، پردازنده سریع می تواند توجه شما به مسائل دیگر را منحرف کند.

اما هیچ یک از این ویژگی ها اهمیت ندارد اگر استفاده از دستگاه تان راحت نباشد. به سه بخشی که بیش از همه با آن تعامل خواهید داشت توجه کنید: صفحه کلید، تاچ پد و صفحه نمایش. اگر حالت صفحه کلید را دوست نداشته باشید مطمئن باشید به کل لپ تاپ علاقه ای نخواهید داشت.

و صفحه نمایش؟ اگر صفحه نمایش مات نباشد، انعکاس های درون آن شما را دیوانه خواهد کرد. همچنین آیا ماکزیمم روشنایی آن واقعا به اندازه کافی روشن است؟ اگر به اندازه کافی روشن نباشد و در فضایی کار کنید که پنجره زیاد دارد به نظر می رسد که صفحه نمایش شما تاریک است.

هدف نهایی: سعی کنید قبل از اینکه لپ تاپی را بخرید آن را ببینید و با آن کار کنید. امروزه این مسئله تقریبا یک چالش است اما غیر ممکن نیز نیست. حداقل می توانید از فروشگاه آنلاینی خرید کنید که می توانید به طور مجانی کالا را پس دهید به این صورت اگر احساس کردید با آن به راحتی نمی توانید کار کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.

منبع : lahzehnama.ir

نکات مهم قبل از خرید لپ تاپچگونه Windows 10 دریافت ایمیل ها را به ما خبر می دهد؟

ویندوز ۱۰ وقتی که منتشر شد، جان تازه ای به اعلان ها ( و یا همان نوتیفیکیشن ها) داد. این اعلان ها که از طریق منوی استارت و یا حتی اکشن سنتر ( از سمت راست) قابل دسترسی هستند، می توانند اطلاعیه ها را اعم از ایمیل ها و موارد دیگر به شما گوشزد نمایند. در این آموزش کاربردیبا برسام همراه باشید

چگونه Windows 10 دریافت ایمیل ها را به ما خبر می دهد؟

اول از همه، باید مطئمن شوید که اطلاعیه برنامه ها فعال هستد، و یا اگر غیر فعال هستند آن ها را فعال کنید. برای این کار باید به تنظیمات ویندوز مراجعه کنید.

وارد قسمت تنظیمات شوید و بعد به قسمت “System” مراجعه کنید.

بعد از اینکه وارد قسمت سیستم شدید، حال باید به “Notifications actions” مراجعه کنید، که از لیست سمت چپ قابل دسترسی است.

برای اینکه نوتیفیکشن های برنامه ها را فعال کنید، از طریق منوی کشویی زیر  “Show app notifications” در “Notifications” در سمت راست “System” ، دکمه ی On را انتخاب کنید.

حال از قسمت تنظیمات خارج شوید.

به سراغ برنامه Mail می رویم.

حال با کلیک روی برنامه ی ایمیل آن را باز کنید.

از منوی سمت چپ روی “Switch to settings” کلیک کنید.

در قسمت تنظیمات، از سمت راست روی “Options” کلیک کنید.

حال از منوی کشویی  “Notifications” به قسمت آپشن آن رفته و بعد روی “Show in movement center” کلیک کنید و حالت آن را به On تغییر دهید.

با این تغییر از این به بعد ایمیل های دریافتی شما به صورت نوتیفیکیشن به اطلاع شما خواهد رسید. برای غیر فعال کردن این قابلیت هم باید مراحل قبل را طی کنید و این سرویس را غیر فعال کنید.

نظرتان در مورد آموزش های ویندوز ۱۰ چیست؟ آیا از این آموزش ها راضی هستید؟ اگر چنین است در قسمت نظرات سخنان تان را با ما به اشتراک بگذارید.

با تیم آموزشی برسام همراه باشید

منبع : HowToGeek

منبع : barsam.ir

چگونه Windows 10 دریافت ایمیل ها را به ما خبر می دهد؟تبلت ۵۰ دلاری هم از راه رسید

شرکت آمازون درصدد ساخت یک تبلت جدید ۶ اینچی است که احتمالا در اوایل زمستان در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، اگر چه تاکنون تبلت‌های ساده و ارزان قیمت فراوانی به بازار عرضه شده اند، اما قیمت بسیار پایین این تبلت که تنها ۵۰ دلار است از هم اکنون باعث جلب نظر عموم شده است.

تبلت فایراچ دی ۶ برای کارهای ساده‌ای همچون خرید آنلاین، وبگردی و مشاهده تصاویر با کیفیت پایین ممکن است. عمر باتری این تبلت هم پایین و فضای ذخیره سازی اطلاعات بر روی آن محدود است.

نمایشگر این تبلت حدود نیم اینچ بزرگتر از آیفون ۶ پلاس خواهد بود، اما از آن نمی توان برای نصب سیم کارت و برقراری تماس های صوتی استفاده کرد.

البته آمازون درصدد عرضه تبلت های دیگری هم هست که ۸ اینچی و ۱۰ اینچی هستند. پیش از این برخی منابع مدعی شده بودند که امازون در تلاش برای ساخت تبلتی ۱۴ اینچی نیز هست اما به علت نگرانی از میزان استقبال از این محصول فعلا از ساخت و عرضه آن منصرف شده است. شرکت آمازون خود هنوز در این مورد اظهارنظری نکرده است.

منبع : itna.ir

تبلت ۵۰ دلاری هم از راه رسیدکارمندان متفاوت بانک ژاپنی! (عکس)

اخبار علمی و تکنولوژی ، کارمندان متفاوت بانک ژاپنی! : سالهاست که کارشناسان در مورد بر سر کار آمدن ربات‌ها بجای نیروی انسانی هشدار داده‌اند و اکنون این امر برای کارکنان بانک‌های ژاپن با حضور ربات Nao به واقعیت پیوسته است.

به گزارش ایران مطلب به نقل از ایسنا ، ربات انسان‌نمای Nao فعالیت آزمایشی خود را در شعبه‌های گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی آغاز کرده است؛ در صورت موفقیت‌آمیز بودن این کارآزمایی، کارکنان رباتیک تا سال ۲۰۲۰ به شعبه‌های دیگر بانک‌های ژاپنی ارسال خواهند شد.

ربات Nao توسط شرکت فرانسوی Aldebaran Robotics ساخته شده و از دو دوربین در بالای سر خود برخوردار است که به عنوان چشم عمل می‌کنند؛ همچنین چهار میکروفون جهت‌دار نیز به عنوان گوش این ربات فعالیت می‌کنند.

منبع : iranmatlab.ir

کارمندان متفاوت بانک ژاپنی! (عکس)ربات هایی که اشتباهات را تصحیح می کنند

مجله خبری لحظه نما:ربات ها و دیگر دستگاه های هوش مصنوعی می توانند متوجه اشتباهات خود بشوند اما به طور معمول باید آنچه که درحال انجامش هستند متوقف کنند تا بتوانند آنچه رخ داده است را پردازش کنند. اما به نظر می رسد درآینده این توقف دیگر ضروری نباشد. محققان حالا تکنیکی دارند به نام Integral Reinforcement Learning که باعث می شود دستگاه ها به طور دائمی اعمالشان را بر اساس تصمیمات قبلی شان بهبود بخشند. اگر یک ماشین درحال حاضر روش بهینه انجام یک کار را نمی داند می تواند در این سناریو تا زمانی حرکت کند که کار را به شیوه درست انجام دهد.

به گزارش مجله خبری لحظه نما این رویکرد می تواند برای هر عمل محاسباتی که درآن بهینه سازی مستمر مهم است مورد استفاده قرار گیرد کارهایی مانند سیستم های اتوپایلوت یا کنترل های خودرو. با این حال، استفاده اصلی آن در رباتیک خواهد بود. بسیاری از ربات ها به موقعیت های غیر منتظره خوب واکنش نشان نمی دهند این تکنولوژی می تواند به آنها کمک کند تا بهبود یابند و بهترین نتیجه را از یک موقعیت بد بگیرند. به هرحال به طور کلی می توان گفت که با استفاده از این تکنولوژی دستگاه های خودکار هوشمند تر و کاراتر خواهند شد.

منبع : lahzehnama.ir

ربات هایی که اشتباهات را تصحیح می کنندچگونه تلگرام را از هک شدن نجات دهیم؟

شاید برای کسانی که سر و کارشان با فضای مجازی باشد واژه هک را بارها شنیده و از آن واهمه داشته لذا توصیه می کنیم این خبر را بخوانند.

تلگرام به خودی خود هک نمی شود و این شرکت برای هک سرورهایش مبلغ هنگفتی را به عنوان جایزه قرار داده است ولی به کمک بدافزار یا فوروارد پیام یا حتی بدون هیچ نرم افزاری می شود به تلگرام دیگران وارد شد.

اگر می‌خواهید تلگرام تان هک نشود همین امروز به فعال کردن تایید دومرحله ای اقدام نمایید. تایید دومرحله ای علاوه بر نیاز به پیامک تاییدیه شماره شما، به رمزی تعیین شده از سوی شما نیاز دارد که این رمز را می‌توانید به همراه ایمیل تان به تلگرام بدهید تا در صورت فراموش کردن، در ایمیل آن را بازیابی کنید.

چگونه تلگرام را از هک شدن نجات دهیم؟

فعال سازی تایید دومرحله ای (two-step verification)

برای فعال سازی از منویSettings به Privacy and confidence بروید و در آن جا منوی two-step corroboration را انتخاب نمایید. برای فعال سازی دکمه را روشن نمایید.

در این بخش رمز عبوری وارد نمایید که به هیچ وجه فراموش نمی کنید و از این بابت مطمئن هستید.

پس از وارد کردن رمز بر روی subsequent کلیک نمایید. به مرحله Password spirit می رسید. در این مرحله چیزی را وارد نمایید که باعث می شود بدانید رمز عبورتان چه بوده است و دیگران از آن متوجه رمز عبور شما نشوند.

با زدن بر روی Next به مرحله بعدی یعنی Recovery E-mail بروید.

در این مرحله ایمیل اصلی تان را وارد کنید و سپس Done را بزنید ولی اگر نمی خواهید ایمیلی وارد کنید بر روی Skip کلیک کنید که ما این را توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که در صورت فراموشی رمز عبور، با ایمیل می‌توان به آن دست پیدا کرد.

اکنون به ایمیل تان بروید و بر روی لینکی که فرستاده است کلیک کنید.

پیغام موفقیت آمیز بودن فعال سازی امنیت دو مرحله ای را در صفحه باز شده خواهید دید. از این به بعد به راحتی می‌توان گفت هک اکانت شما چه از طریق بدافزار چه از طریق دیگر غیرممکن خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع : barsam.ir

چگونه تلگرام را از هک شدن نجات دهیم؟۷٫۲ میلیارد تلفن همراه متعلق به ۴٫۹ میلیارد کاربر در جهان

طبق آخرین آمار جهانی تعداد مشترکان تلفن همراه ۷.۲ میلیارد نفر برآورد شده است. البته رقم واقعی افراد ۴.۹ میلیارد نفر است.

زمانی هشدارها درباره انفجار اطلاعات بود. اینک به نظر می رسد باید این پیام را به انفجار گوشی های همراه از نظر حجم داده، اصلاح کرد.

به گزارش ایتنا از ایرنا و به نقل از پایگاه خبری Ericsson تعداد مشترکان ثبت شده شبکه های پرسرعت موبایل در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ در جهان از مرز ۳ میلیارد گذشت و ترافیک داده موبایل ها در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۵۵ درصد افزایش نشان می دهد.

طبق این گزارش، مجموع شمار مشترکان تلفن همراه به ۷.۲ میلیارد مشترک رسیده است. البته این گزارش تاکید می کند که در واقع ۴.۹ میلیارد نفر مشترک وجود دارد. چرا که بعضی افراد بیش از چند خط و اشتراک دارند.

کارشناسان از رشد ۵ درصدی این آمار اظهار رضایت کرده اند؛ چرا که نشانگر رشد استفاده از فناوری در نقاط کمتر توسعه یافته جهان است. مقام اول هند در این فهرست با افزایش ۱۲ میلیونی، میانمار با بیش از ۵ میلیون و نیجریه ۴ میلیون، موید این برداشت است. آمریکا با ۴ میلیون افزایش و بنگلادش با بیش از سه میلیون در رده های بعدی اند.

نکته جالب توجه آنکه در این گزارش اطلاعاتی درباره چین نیامده است. علت آن است که اپراتورهای چینی شماره های غیرفعال و سیمکارت های با یک صاحب واحد را حذف و پاک می کند. در انگلستان هم اگر طی سه ماه مشترکی برای اپراتور درآمدی نداشت، جزو آمار نمی آید و غیرفعال می شود.

شرکت اریکسون که خود دیگر در زمینه تولید تلفن همراه فعال نیست، تعداد گوشی های فروخته شده در همین بازه زمانی را ۳۴۰ میلیون دستگاه اعلام کرد. از این رقم ۴۵ درصد آن را اسمارت فون ها تشکیل می دهند.

کارشناسان علل عمده افزایش ترافیک داده های موبایل را رشد کاربرد سرویس های ویدئویی، در کنار افزایش فشار بر اپراتورها برای خرید و به کار گیری طیف های رادیویی بیشتر، می دانند.

اریکسون در گزارش خود مجموع ترافیک ماهیانه آپ لینک و و داون لینک جهانی را ۴ هزار پتابایت اعلام کرده است. یک پتابایت معادل ۱۰۲۴ ترابایت و یا حدود یک میلیون گیگابایت است.

منبع : itna.ir

۷٫۲ میلیارد تلفن همراه متعلق به ۴٫۹ میلیارد کاربر در جهانهواپیماهای آینده! (عکس)

اخبار علمی تکنولوژی ، هواپیماهای آینده! : احتمالا در آینده با دید محدود از پنجره های کوچک هواپیما خداحافظی خواهیم کرد. چندین طرح مفهومی دید پانوراما برای مسافران در هواپیما را مد نظر قرار داده اند.

به گزارش ایران مطلب به نقل از عصر ایران ، در گذشته ای دور، احتمالا پیش بینی مردم درباره هواپیماها این گونه بوده است: در هواپیماهای آینده تلویزیون های کوچک روبروی مسافران قرار خواهند گرفت که می توان در آنها فیلم تماشا کرد، بازی های ویدیویی انجام داد و نوشیدنی سفارش داد. مردم قادر خواهند بود بلیت هواپیمای خود را در خانه پیش از ورود به فرودگاه خریداری کنند.

افراد دستگاه های کوچکی را به همراه خواهند داشت که آنها را به تمامی اطلاعات مد نظرشان متصل خواهد کرد. در مواجه با چنین پیش بینی هایی مردم تقریبا به طور قطع این گونه واکنش نشان داده اند: خدای من! پرواز در آینده عالی و بی نقص خواهد بود و هیچ کس شکایتی درباره آن نخواهد داشت!

 امروز ما در دنیایی به سر می بریم که آن پیش بینی ها محقق شده اند اما همچنان هیچ کس تجربه پرواز را عالی و بی نقص عنوان نمی کند. در نتیجه، پیش بینی ها درباره تجربه سفرهای هوایی و پرواز با هواپیماهای آینده همچنان داغ و جالب توجه هستند. در ادامه برخی از ایده های مفهومی و طراحی های هواپیماهای آینده که بسیار جذاب هستند را ارائه می کنیم.

بازی های هولوگرافیک

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی احتمالا بهتر از آن چه امروز شاهد هستیم، نخواهند بود. از این رو، نوآوری در زمینه سرگرمی های حین پرواز مورد توجه است. شرکت ایرباس شکل گیری “منطقه تعامل” جایی که مسافران در آن می توانند از انجام بازی های مجازی لذت ببرند را ارائه کرده است. در این مکان می توانید از انجام بازی هایی مانند تنیس، بیسبال و حتی گلف به صورت مجازی لذت ببرید. اگر تمایلی به تماشای تلویزیون و نشستن روی صندلی ندارید “منطقه تعامل” گزینه سرگرمی فوق العاده ای محسوب می شود.

صندلی های خود تمیزشونده

همانند هواپیماها، نیازی نیست از چگونگی کارکرد دقیق صندلی های خود تمیزشونده اطلاع داشته باشیم. به گفته ایرباس، صندلی هواپیماهای آینده این شرکت با الهام از برگ های گیاه نیلوفر آبی که آب به همراه آلودگی ها از روی آنها به پایین لیز می خورند، شکل خواهند گرفت.

پیله های هوایی

 شرکت انگلیسی فکتوری دیزاین طرح نوآورانه صندلی های پیله ای را ارائه کرده است. بر اساس این طرح صندلی های مسافران به شکل غلاف هایی روی یکدیگر به صورت دو طبقه قرار می گیرند که نه تنها امکان افزایش صندلی های هواپیما را می دهد بلکه مسافران بر فضای شخصی خود بدون ایجاد مزاحمت برای مسافران دیگر و یا از سوی آنها کنترل خواهند داشت.

شارژ تلفن همراه با سایه‌بان پنجره خورشیدی

نیاز به پریز برق در هواپیما می تواند با یک نوآوری جالب توجه برطرف شود. سایه‌بان های پنجره هواپیما که به پنل های خورشیدی و درگاه یواس‌بی مجهز شده اند می توانند نیاز به برق برای شارژ دستگاه های قابل حمل مانند تلفن همراه را پاسخگو باشند.

انتقال بارهای سبک به صورت خودکار به داخل هواپیما 

شرکت ایرباس آینده ای را ترسیم می کند که در آن کیف و یا چمدان کوچک خود را داخل یک صندوق قرار داده و این صندوق به صورت خودکار به محفظه بار بالای سر مسافر در صندلی تعیین شده برای وی منتقل می شود. این ویژگی می تواند سرعت سوار شدن به هواپیما را افزایش دهد و فضای بار بالای سر مسافران را هرچه بهتر مدیریت کند.

دید پانوراما 

احتمالا در آینده با دید محدود از پنجره های کوچک هواپیما خداحافظی خواهیم کرد. چندین طرح مفهومی دید پانوراما برای مسافران در هواپیما را مد نظر قرار داده اند. طرح مفهومی اسکار وینالس برای AWWA-QG Progress Eagle و طرح های ایرباس برای ارائه دید پانوراما در هواپیماهای مفهومی خود از آن جمله اند.

پروازهای فراصوت 

در آینده ای نه چدان دور شاید پروازهای بین کشورها با هواپیماهای فراصوت یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر شود. ناسا به همراه شرکت لاکهید مارتین روی پروژه هواپیمای فراصوت کار می کنند که می تواند دیوار صوتی را بشکند در شرایطی که صدای ناشی از آن را نیز خفه می کند. ایرباس نیز روی هواپیمایی که می تواند فاصله بین لس آنجلس، آمریکا تا توکیو، ژاپن را در شش ساعت طی کند، کار می کند.

در شرایطی که شرکت های هواپیماسازی پروازهای فراصوت زیرمداری را مد نظر قرار داده اند، برخی کارشناسان زمانی را پیش بینی می کنند که طی سه ساعت یا کمتر به هر نقطه از جهان سفر خواهید کرد.

پنجره های هوشمند

ایرباس پروژه پنجره های هوشمند را دنبال می کند. فرض کنید بر فراز برج ایفل در حال پرواز هستید و می توانید آن را از پنجره هواپیما مشاهده کنید. تمام کاری که باید انجام دهید لمس جایی است که برج ایفل روی پنجره شما ظاهر می شود و برخی اطلاعات مرتبط مانند ارتفاع و این که چه زمانی ساخته شده است نیز نمایان می شوند.

منبع : iranmatlab.ir

هواپیماهای آینده! (عکس)IFA 2015: فهرست محصولات همراه معرفی شده و مطرح در نمایشگاه برلین

واحد خبر mobile.ir : نمایشگاه IFA 2015 — رقیب اروپایی نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی CES آمریکا — رسماً از روز ۴ تا ۹ سپتامبر ۲۰۱۵ (۱۳ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۴) در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود. هرچند IFA تنها به محصولات همراه اختصاص ندارد، اما این دسته از محصولات از جایگاه ویژه‌ای در این نمایشگاه برخوردارند و نمایشگاه برلین توانسته کمپانی‌ها و بازدیدکنندگان بسیاری را در زمینه محصولات همراه جذب خود نماید، تا جایی که اکنون این نمایشگاه به رقیب اصلی MWC بارسلون نیز بدل شده است.

تعدادی از کمپانی‌ها پیش از آغاز رسمی نمایشگاه در مراسم گوناگون یا کنفرانس‌های خبری به معرفی محصولات جدید خود پرداخته‌اند و عده‌ای نیز در طول نمایشگاه محصولات جدید خود را معرفی می‌کنند. برخی از کمپانی‌ها هم محصولاتی را که مدتی از معرفی آنها گذشته در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

در زیر فهرستی از محصولات همراه معرفی شده و مورد توجه در این نمایشگاه را به تفکیک تولید کنندگان مشاهده می نمائید. این فهرست به تدریج تکمیل شده و همراه با درج مشخصات محصولات جدید در سایت، تصاویر و لینک‌هایی به آن اضافه خواهد شد.

سونی Sony

 Xperia Z5 Premium

 Xperia Z5 Premium Dual

 Xperia Z5

 Xperia Z5 Dual

 Xperia Z5 Compact ایسر Acer    Liquid Z630    Liquid Z630S    Liquid Z530    Liquid Z530S    Liquid Z330    Liquid Z320    Liquid M330    Liquid M320    Liquid Predator 6    Liquid Predator 8  

سامسونگ Samsung  Gear S2  Gear S2 Classic مایکرسافت Microsoft  به زودی اعلام می‌شود هواوی Huawei

 Mate S ایسوس Asus

 Zenfone Zoom

 Zenfone 2 Delux

 Zenfone 2 Laser ZE500KL

 Zenfone 2 Laser ZE550KL

 Zenfone 2 Laser ZE500KG

 Zenfone 2 Laser ZE601KL

 Zenfone Max

 Zenfone Selfie  ZenWatch 2 زد تی ای ZTE  به زودی اعلام می‌شود آلکاتل Alcatel  به زودی اعلام می‌شود

 

منبع : www.mobile.ir

IFA 2015: فهرست محصولات همراه معرفی شده و مطرح در نمایشگاه برلینپروتئینی برای جلوگیری از ذوب شدن بستنی

مجله خبری لحظه نما:درآینده، احتمالا دیگر مجبور نخواهید بود تا بستنی را در روزهای گرم تابستان سریع بخورید. محققان اسکاتلندی پروتئینی را کشف کرده اند که هوا، چربی و آب موجود در بستنی را به هم وصل می کند و منجر به کند شدن فرآیند ذوب می شود. این حرکت باعث می شود که دسر شما دیگر از شکل و قیافه نیافتد و شرکت های تولید کننده بستنی نیز مجبور نباشند تا تولیدات خودشان را به مقداری سرد کنند که امروزه انجام می دهند. همچنین کیفیت بستنی ها بهبود می یابد زیرا این پروتئین باعث ایجاد بافت یکنواخت تری در بستنی می شود و دیگر چربی های اشباع شده و کریستال های یخ در آن یافت نمی شود.

به گزارش مجله خبری لحظه نما بهترین قسمت این کشف چیست؟ اینکه ارائه این نوع بستنی در آینده نزدیک در فروشگاه ها ممکن است. اضافه کردن این پروتئین به بستنی تغییرات زیادی را در فرآیند تولید طلب نمی کند و این پروتئین قابل حصول از مواد پایدار است. محققان امیدوارند که شیرینی های حاوی آن در ۳ تا ۵ سال آینده دربازار ارائه شود.

منبع : lahzehnama.ir

پروتئینی برای جلوگیری از ذوب شدن بستنیکانسپت سونی اکسپریا Z5 را ببینید

جدیدترین عضو خانواده Z سونی، هنوز در مرحله یک رویای شیرین است؛ اما شاید سونی ناگهان در یک آیتم جهانی بیاید و آن را در نمایشگاه IFA برلین برای همگان رونمایی کند. حالا در کنار هر رویدادی که قرار باشد رخ دهد، تصاویری تازه منتشر شده است که در آن چند نمونه رنگارنگ Z5 را می‌بینیم که توسط یکی از علاقه‌مندان به این شرکت طراحی شده است.

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : این کانسپت‌ها که توسط Jermaine Smit طراحی شده است، در نوع خود جالب هستند. او طراحی خود را در ادامه حرکت سونی برای آخرین پرچم‌دارانش یعنی +Z3 و Z4 می‌داند و از کمترین حاشیه موجود برای آن‌ها بهره برده است. همچنین وی ظاهر دکمه پاور را نیز به یک بیضی شیک تغییر داده است. سایز صفحه نمایش در این نمونه‌ها ۵٫۵ اینچ است.

اگر سونی تصمیم داشته باشد تا پرچم‌دار جدیدش را در این سایز به بازار عرضه کند، باید منتظر تغییر سایز و ظرفیت باتری آن نیز باشیم. شاید با این افزایش سایز، Z5 با دوربینی ۲۱ یا ۲۷ مگاپیکسلی نیز عرضه شود که در نوع خود بسیار جذاب خواهد بود!

نظر شما درمورد این مطلب چیست؟ آیا Z5 بازهم با ظاهری تکراری عرضه می‌شود یا این بار برای سورپرایز هواداران متعصبش با تغییرات جدیدی به دنیای فناوری وارد خواهد شد؟ منتظر نظرات شما بازدید کنندگان محترم هستیم.

منبع : www.worldit.ir

کانسپت سونی اکسپریا Z5 را ببینیدصرفه جویی در مصرف اینترنت همراه با ترفندی قدیمی از اپرا !

امروزه دیگر همه از اینترنت استفاده می کنیم؛ اما نوع استفاده مان وابسته به نوع اتصال مان کمی فرق می کند. مثلا وقتی به اینترنت وای فای متصل هستیم و چه بهتر اگر نامحدود باشد دیگر فیلم و تصویر تفاوتی برایمان نخواهد داشت! اما وقتی به سراغ اینترنت تلفن همراه یا داده می آییمٰ داستان کمی متفاوت می شود…! با برسام همراه باشید

صرفه جویی در مصرف اینترنت همراه با ترفندی قدیمی از اپرا !

هزینه بسته های اینترنت یا بهتر است بگوییم پهنای مصرف داده که بر حسب گیگ مشخص می شود و نه ساعات خاص و اینطور مسائلٰ در همه جای دنیا کمی بیشتر از وای فای محاسبه می شود. منتهی در ایران یک مقدار بیش از ۲ برابر بیشتر است! تازه آن هم سرعتی نیست که واقعا باید داشته باشیم! گله و شکایت را کنار بگذاریم؛ باید به فکر چاره ای باشیم تا هم سرعت بیشتر و هم مصرف داده (و همچنین وای-فای) کمتری داشته باشیم.

یکی از بهترین راه ها، همانطور که دوستان هم سن و سال من در جاوا و سیمبیان به یاد دارند (با کاربردی متفاوت تر!) مرورگر Opera Max می باشد.

آن زمان از اپرا استفاده می کردیم و اکنون نیز بهتر است از اوپرا استفاده نماییم. این محصولٰ که برنامه ای جدید از تیم توسعه اپرا می باشدٰ این برنامه هدفی برای کمک رسانی دارد؛ اپرا مکس به عنوان یک وی پی ان عمل می کندٰ داده ها را فشرده نموده و سپس آن ها را دریافت و ارسال می کند. این ترفند مخصوصا زمانی بسیار کارساز است که در حال مشاهده یک فیلم یوتیوب و یا اجرا کردن یک برنامه تلویزیونی باشیدٰ طبق گفته این برنامه به این وسیله نیمی از مصرف حجم شما کاهش می یابد.باید خواندٰ باید دید!

آموزش استفاده از اپرا مکس

پس از نصب و اجراٰ کار دیگری برای انجام نخواهید داشت. پس از نصب تنها از شما یک سری موافقت نامه برای شرایط و دستورات استفاده برای شما ارائه خواهد شد. ای اتصال وی پی ان به عنوان واسطه میان شما و اینترنت نقش ایفا خواهد کرد که موجب اضافه شدن یک لایه امنیتی می شود.

سپس اپرا اطلاعات را به سرور خود ارسال کرده و آن ها را فشرده سازی می کند و سپس برایتان می فرستد. کروم در آی او اس و اندروید نیز چنین قابلیتی دارد. به علاوه این که در اپراٰ شما یک سری ویژگی بیشتر از جمله مشاهده ریزمصرف ساعت-به-ساعت هر برنامه را نیز خواهید داشت. برای مشاهده مصرف ماهانه نیز کافی است دستتان را به سمت راست بکشید.

شخصی سازی اپرا مکس

برای باز کردن سایدبار دکمه منوی همبرگر را لمس کنید تا گزینه های مصرف وای-فای و دیتا را مشاهده نمایید. با لمس هر یک می توانید میزان کاهش مصرف را مشاهده کنید. همچنین می توانید تعیین کنید اپرا مکس در کدام نوع اتصال فشرده سازی اطلاعات را متوقف کرده یا نکند. دکمه Disconnect را لمس نمایید تا سرویس اپرا مکس را به تمام متوقف نمایید. همچنین با زدن دکمه App Management می توانید عمل فشرده سازی را برای یک اپ مشخص متوقف نمایید. برای این کار تنها یک برنامه را از بخش چپ انتخاب کنید.

نکات اساسی راجع به اپرا مکس

مهم ترین نکته که راجع به اپرا مکس باید بدانیدٰ اینست که این برنامه از هیچ روش رمز گزاری یا انکریپشن استفاده نمی کند. حتی HTTPS که برای ایمن تر شدن خرید ها از آن استفاده می شود. و این به معنای عدم پشتیبانی برای فشرده سازی همه چیز هم هست من جمله این که با فیسبوکٰ توییتر و دیگر سرویس هایی که از کانکشن های ایمن استفاده می کنندٰ سازگاری ندارد و نمی توان با آن ها کار نمود. همچنین این اپ هیچ داده ای را هنگام دانلود ذخیره نمی کند.

البته این رو هم مدنظر داشته باشیدٰ که اگر این برنامه به عنوان بیشترین مصرف گر باتری و فضا معرفی شدٰ از آن تعجب نکنید همه چیز کاملا اکی و قابل پیش بینی است.پ

نظر شما در این باره چیست؟ اگر آن را تست کردید حتما دیدگاه تان را با برسام به اشتراک بگذارید

منبع: GuidingTech

منبع : barsam.ir

صرفه جویی در مصرف اینترنت همراه با ترفندی قدیمی از اپرا !گوشی‌هایی که با ویندوز ۱۰ به‌روز نمی‌شوند

ایران آنلاین – اگر در حال حاضر گوشی با سیستم‌عامل ویندوز ۸٫۱ و حافظه ذخیره‌سازی کمتر از ۸ گیگابایت دارید، متاسفانه مایکروسافت خبر بدی برای شما دارد. به نظر می‌رسد گوشی‌های ویندوزفونی با حافظه ۴ گیگابایتی بروزرسانی ویندوز ۱۰ را دریافت نخواهند کرد.

این موضوع را وب‌سایت آلمانی زبان ویندوز ۱۰ موبایل به طور واضح بیان کرده است که گوشی‌های ویندوزی با ظرفیت حافظه‌ کمتر از ۸ گیگابایت، سیستم‌عامل جدید ردموندی‌ها را دریافت نخواهند کرد؛ اما نکته‌ جالب ذکر نشدن این نکته در وب‌سایت‌های به زبان دیگر این شرکت است.

هر چند به نوعی می‌شد این اتفاق را پیش‌بینی کرد؛ چراکه گوشی‌های ویندوزی با ظرفیت حافظه‌ کمتر از ۸ گیگابایت در حال حاضر از طرح پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ نیز خارج شده‌اند و حالا به نظر می‌رسد این محدودیت برای نسخه‌ رسمی نیز وجود خواهد داشت.

البته مایکروسافت بیانیه‌ی رسمی در این مورد منتشر نکرده است، اما احتمال عرضه‌ی ویندوز ۱۰ برای گوشی‌های دارای حافظه‌ ۴ گیگابایتی بسیار کم به نظر می‌رسد.

اما نکته‌ امیدوار کننده این است که گوشی‌های دارای سیستم‌عامل ویندوز ۸٫۱ با حافظه‌ی داخلی ۴ گیگابایتی معدود هستند.

نوکیا لومیا ۵۳۰، وان تاچ Pixi 3 آلکاتل، اچ‌تی‌سی ۸S از جمله‌ این دستگاه‌ها هستند که البته درصد بسیار کمی از ویندوزفون‌ها را تشکیل می‌دهند؛ اما با این وجود این خبر برای دارندگان گوشی‌های مذکور خوشایند نخواهد بود. 

منبع : itna.ir

گوشی‌هایی که با ویندوز ۱۰ به‌روز نمی‌شوندوای فای مضر است حتی از دور!

اخبار علمی و تکنولوژی ، وای فای مضر است حتی از دور! : متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در یک بررسی علمی گمانه خطر شبکه های وای فای را برای سلامت انسان اثبات کردند نتایجی که اثبات می کند این امواج نه تنها برای انسان مضر است بلکه باعث پژمرده شدن گیاهان به جز خانواده کاکتوس ها می شود.

به گزارش ایران مطلب به نقل از جام جم ، در این مطالعه، ۵۰۰ خانواده با وضعیت متوسط که روزانه از شبکه وای فای استفاده می کردند شرکت داشتند.

در پایان دوره مطالعه، عوارض بیماری از قبیل اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، افزایش فشار خون و برخی عوارض دیگر در افراد تحت بررسی حاضر در محدوده فعالیت شبکه وای فای مشاهده شد.

مشخص شد که شبکه وای فای همچنین باعث آشفتگی در خواب افراد حساستر و کودکان می شود؛ حتی از فواصل دورتر تا جایی که شعاع آن قابل دریافت باشد. حالا دانشمندان توصیه می کنند شب ها در زمان خواب فعالیت وای فای قطع شود.

مطالعه در این باره همچنان با هدف دسترسی به نتایج بیشتر و درک عوارض استفاده از شبکه های وای فای بر سلامت انسان ادامه دارد.

دانشمندان امیدوارند که بتوانند با تکمیل مطالعات، ابزارهای بسازند که به کاربران اینترنت و شبکه های وای فای امکان پیشگیری از عوارض تشعشعات و امواج ناشی از فعالیت این ابزارهای ارتباطی را بدهد، به ویژه اینکه حالا شبکه های وای فای تنها محدود به چهاردیواری خانه ها نیست و در بسیاری از اماکن عمومی نیز قابل دسترسی و استفاده است.

منبع : iranmatlab.ir

وای فای مضر است حتی از دور!گزارش Strategy Analytics از بازار گوشی‌های موبایل در سه ماهه دوم ۲۰۱۵: درخشش هواوی به عنوان سومین عرضه‌کننده

واحد خبر mobile.ir : تحلیلگران موسسه Strategy Analytics با بررسی بازار گوشی‌های تلفن همراه در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ اعلام کردند که هواوی با پیشی گرفتن از مایکروسافت در جایگاه سوم تولیدکنندگان تلفن همراه قرار گرفته است. براساس آخرین پژوهش‌های این موسسه انگلیسی، که در تاریخ ۲۹ جولای سال جاری میلادی (۷ مرداد) منتشر شده است، عرضه جهانی گوشی موبایل (اعم از گوشی‌های هوشمند و فیچرفون‌ها) با رشد اندک ۲ درصد از ۴۲۸ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ میلادی به رقمی در حدود ۴۳۵ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال جاری میلادی رسیده است. در این میان کمپانی چینی هواوی عملکرد درخشانی داشته و با ثبت رکورد ۷ درصدی از سهم بازار، مایکروسافت را پشت سر گذاشته است. این آمار جدید به معنای دستیابی هواوی به جایگاه سوم عرضه گوشی‌های تلفن همراه پس از سامسونگ و اپل است.

پیش از این نیز کمپانی‌ هواوی از افزایش فروش خود در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۵ خبر داده بود و اعلام کرده بود که فروش صد میلیون گوشی هوشمند را در سال ۲۰۱۵ در دستور کار دارد.

به گفته Ken Hyers — یکی از مدیران موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics — «هواوی ۳۰٫۶ میلیون گوشی موبایل را به بازار عرضه و رکورد ۷ درصدی را در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ ثبت کرده است. فروش هواوی در تمام دنیا رشد سریعی داشته است، علی‌الخصوص در کشور چین که مدل‌های ۴G نظیر Mate7 محبوبیت زیادی دارند. به علاوه هواوی توانسته است با پیشی گرفتن از مایکروسافت به سومین عرضه‌کننده بزرگ گوشی تلفن همراه تبدیل شود.»

تصویر بالا: گوشی هوشمند اسند میت ۷ هواوی

به گفته وودی او (Woody Oh) — یکی دیگر از مدیران Strategy Analytics — نرخ رشد ۲ درصدی در بازار جهانی گوشی موبایل ضعیف‌ترین عملکرد این صنعت طی دو سال گذشته است که بیش از همه در اثر کاهش تقاضا در این حوزه به ویژه در بازارهای چین، اروپا و ایالات متحده آمریکا پدید آمده است.

در همین راستا، Neil Mawstyon – مدیر اجرایی Strategy Analytics — به این نکته اشاره می‌کند که سامسونگ با ۷ درصد کاهش عرضه سالیانه و عرضه ۸۹ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در سراسر جهان سهمی معادل ۲۰ درصد را در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ از آنِ خود کرده است. البته سامسونگ حجم فروش خود را در گوشی‌های رده بالا حفظ کرده است اما گوشی‌های سطح پایین‌تر این کمپانی با رقابت شدید از سوی تولیدکنندگان آسیایی مانند هواوی مواجه هستند.

در همین حال اپل نیز با رشد سالانه ۳۵ درصد و عرضه ۴۷٫۵ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه، حدود ۱۱ درصد از بازار این محصولات را در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ در اختیار داشته است. Neil Mawstyon می‌افزاید که مایکروسافت با عرضه ۲۷٫۸ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه، سهم بازاری معادل ۶ درصد را در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ ثبت کرده است. این کمپانی نفوذ خود را در بازار فیچرفون‌ها (گوشی‌های فاقد سیستم‌عامل هوشمند) رفته رفته از دست می‌دهد در حالی که مجموعه گوشی‌های هوشمند لومیا در انتظار عرضه مدل‌هایی مبتنی بر نسخه‌ Windows 10 Mobile هستند. لازم به ذکر است که هرچند نسخه دسکتاپ ویندوز ۱۰ در ماه جولای منتشر شده اما نسخه ویژه موبایل این سیستم عامل هنوز به صورت نهایی عرضه نشده است.

شائومی دیگر برند چینی است که در سه ماهه دوم ۲۰۱۵، با عرضه ۱۹٫۸ دستگاه گوشی تلفن همراه، سهم بازار ۵ درصدی را در اختیار داشته است. شائومی کمپانی با فناوری رو به رشد است که به دلیل توانایی ساخت گوشی‌های هوشمند مقرون به صرفه با مشخصات کیفی مطلوب شهرت دارد. این کمپانی نقش مهمی را در بازار گوشی تلفن همراه در چین به عهده دارد، اما رشد محلی و جهانی آن اندکی کند است و برای توسعه بازار خود باید در رقابتی تنگاتنگ با رقبایی نظیر هواوی، Meizu و دیگر تولیدکنندگان این عرصه مواجه شود. از این رو شائومی برای باقی ماندن در میان پنج تولیدکننده برتر گوشی تلفن همراه رقابت سختی را در سه ماهه‌های آتی سال جاری پیش رو خواهد داشت.

کمپانی عرضه در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۴ (میلیون واحد) سهم بازار در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۴ عرضه در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۵ (میلیون واحد) سهم بازار در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۵ ۱٫ سامسونگ  ۹۵٫۳ ۲۲٫۳%  ۸۹٫۰  ۲۰٫۵% ۲٫ اپل  ۳۵٫۲  ۸٫۲%  ۴۷٫۵  ۱۰٫۹% ۳٫ هواوی  ۲۰٫۶  ۴٫۸%  ۳۰٫۶  ۷٫۰% ۴٫ مایکروسافت  ۵۰٫۳  ۱۱٫۸%  ۲۷٫۸  ۶٫۴% ۴٫ شائومی ۱۵٫۱   ۳٫۵%  ۱۹٫۸  ۴٫۶% دیگران  ۲۱۱٫۵  ۴۹٫۴%  ۲۱۹٫۹  ۵۰٫۶% مجموع  ۴۲۸٫۰  ۱۰۰%  ۴۳۴٫۶  ۱۰۰%

جدول بالا: پنج کمپانی برتر عرضه‌کننده گوشی تلفن همراه در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ مطابق گزارش Strategy Analytics

منبع : www.mobile.ir

گزارش Strategy Analytics از بازار گوشی‌های موبایل در سه ماهه دوم ۲۰۱۵: درخشش هواوی به عنوان سومین عرضه‌کنندهتلاش اینتل جهت درمان یک سندرم زنبور عسل

مجله خبری لحظه نما:محققان در سازمان تحقیقات صنعتی و علمی استرالیا می خواهند فاکتورهایی را که منجر به مرگ انبوه زنبورهای عسل در مکان های مختلف شده است و با عنوان سندرم ریزش کلونی زنبوران عسل  شناخته می شود شناسایی کنند. به منظور انجام چنین کاری، آنها با شرکت اینتل در اوایل امسال همکاری خود را آغاز کردند تا به زنبورهای سالم کوله پشتی هایی ببندند که  یک سوم وزن خودشان است. این کوله پشتی درواقع پلتفورم کامپیوتری قابل پوشش ادیسون متعلق به شرکت اینتل است که از یک پردازنده اتم، ۱ گیگابات حافظه ، ۵ گیگابایت فضای نگه داری، وای فای بدون سیم دو بانده، بلوتوث و باتری که با استفاده از لرزش انرژی تولید می کند تشکیل شده است. آنها توانسته اند تا کنون این چیپ را به ۱۰۰۰۰ زنبور در تاسمانیا متصل کنند و تحقیق درحال انجام است.

به گزارش مجله خبری لحظه نما پروفسور پائولو دی سوزا کوله پوشتی زنبورها را با جعبه سیاه هواپیماها مقایسه می کند. او می گوید این سیستم می تواند به آنها کمک کند تا زنبورها را تعقیب و تحلیل کنند. او ادامه می دهد:” تاثیر فاکتورهای استرس شامل بیماری، آفت کش ها، آلودگی هوا، آلودگی آب، رژیم غذایی و وضعیت آب و هوایی شدید بر روی حرکت زنبورها و توانایی آنها در گرده افشانی تاثیر می گذارد. ” از آنجایی که زنبورها تقریبا قابل پیش بینی هستند، دستگاهی که بتواند حرکت آنها را تحت نظر بگیرد می تواند به محققان کمک کند تا بفهمند چه عامل های استرسی باعث می شود تا آنها به طور عجیبی رفتار کنند و درنهایت بمیرند.

کلونی زنبورهای وحشی در سرتاسرجهان با نرخ هشداردهنده ای درحال مرگ هستند. از آنجایی که این زنبورها مسئول گرده افشانی ۳۳ درصد از منابع غذایی ما هستند، قیمت میوه و سبزیجات می تواند بدون کمک آنها بسیار بالا برود. استرالیا مکان ایده آلی برای بررسی دقیق تر سندروم نابودی کلونی زنبورهای عسل است زیرا زنبورهای این کشور هنوز تحت تاثیر پارازیتی که واروا میته نام دارد قرار نگرفته اند، پارازیتی که باعث کشتن کلونی های بسیار زیادی در مکان های دیگر شده است.درحالی که جمعیت زنبورهای استرالیا  می تواند به عنوان نمونه کنترل خوبی به دلیل نبود واروا میته عمل کند، محققان در برزیل، مکزیک، نیوزیلند و بریتانیا نیز به این تحقیقات سلامت زنبورهای عسل در ماه های گذشته پیوسته اند. دانشمندان برنامه دارند تا یافته های خود را در سال آینده منتشر کنند زیرا مرگ زنبورهای عسل همه را بر روی کره زمین تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع : lahzehnama.ir

تلاش اینتل جهت درمان یک سندرم زنبور عسلسامسونگ Gear S2 ماه‌ آینده معرفی خواهد شد

مراسم رونمایی سامسونگ به پایان رسید، تقریبا همه‌چیز طبق پیش‌بینی‌ها پیشرفت اما سامسونگ یک سورپرایز را برای ما رو کرد و آن‌هم نسل جدید ساعت هوشمند خود به‌نام Gear S2 بود. این رونمایی در قالب یک تیزر ویدیویی و با نمایش چند تصویر از این ساعت‌هوشمند انجام گرفت، تصاویر نشان‌داده شده بیان‌ می‌کنند که این ساعت‌هوشمند از امکاناتی فراتر از نسل قبلی خود بهره‌مند است و همچنین ظاهر بسیار جذابی نیز خواهد داشت.

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : در ابتدا ویدیو می‌توان شمایل یک ساعت‌ هوشمند را با بدنه‌ای فلزی که با قطعه‌ای لاستیکی به رنگ سفید تلفیق شده‌ است از زوایای مختلف مشاهده کرد. تصاویر بعدی بیشتر نشان‌دهنده رابط کاربری این ساعت‌هوشمند بودند که تقریبا نا‌آشنا و به احتمال زیاد مربوط به سیستم‌ عامل تایزن هستند که برای این ساعت‌هوشمند انتخاب شده‌است. در بخشی از این ویدیو می‌توان منویی بسیار جالب در این ساعت را دید که در آن آیکون‌ها به صورت دایره‌ای مرتب شده‌اند، این رابط‌کاربری زیباست اما بسیار شبیه به WatchOS اپل است که می‌تواند در آینده مشکلاتی را برای سامسونگ ایجاد‌کند.

Gear S2 سامسونگ احتمالا دارای صفحه‌نمایشی ۱/۵۶ اینچی بارزولوشن ۳۶۰×۳۶۰ پیکسل خواهد‌بود. در بخش پردازشی چیپست ۳۴۷۲ سامسونگ با فرکانس ۱٫۲گیگاهرتز به همراه ۷۶۸مگابایت رم قرارگرفته‌ است که از نسل قبلی خود قوی‌تر است. این ساعت مجموعه‌ای از سنسورهای مختلف را در خود جای داده که عملیات پایش کاربر از لحاظ فعالیت بدنی و علایم حیاتی را برعهده دارند.

مراسم معرفی رسمی این ساعت‌هوشمند ماه آینده و در برلین صورت می‌گیرد.

نظر شما در مورد ساعت هوشمند سامسونگ چیست؟منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

منبع : www.worldit.ir

سامسونگ Gear S2 ماه‌ آینده معرفی خواهد شدنخستین استارتاپ ویکند «نورو ویکند» با همکاری سامسونگ برگزار می‌شود

یکی از چالش‌های دانش عصب‌شناسی (نوروساینس) در ایران، این است که این دانش همچون علمی محض تصور می‌شود و جز در پژوهشگاه‌های تخصصی، هیچ کاربردی ندارد. شاید دلیل اصلی که موجب می‌شود نتوانیم به آن، همچون یک «شغل» نگاه کنیم، این است که نوروساینس آزمایشگاهی، درآمدزا و کاربردی نیست. توجه لازم به این دانش و پرورش خلاقیت‌ها و ایجاد نگاهی جامعه‌محور، می‌تواند این رشته کاربردی و مهم را از بستر دانشگاه و آزمایشگاه به متن جامعه وارد کند و علاوه بر پاسخ به نیازهای جامعه، آن را به رشته‌ای کاربردی و درآمدزا نیز تبدیل کند.

نخستین استارتاپ ویکند «نورو ویکند» با همکاری سامسونگ برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام،نـورو ویکند (Neuroscientists Weekend) رویدادی است که با هدف گرد هم آوردن متخصصان و ایده‌پردازان حوزه علوم اعصاب و به منظور ایده‌پردازی، تشکیل تیم و عملی کردن یک طرح کاربردی، قابل‌اجرا و سودآور برگزار می‌شود. در این استارتاپ ویکند، شرکت‌کنندگان با کمک، مربیانی مجرب که از میان کارآفرینان موفق گزینش شده‌اند، ایده‌ها را به کسب‌وکار تبدیل می‌کنند. استارتاپ ویکند «نورو ویکند» با شعار ««No Talk, All Action، آغاز به کار می‌کند و بر آن است تا پروژه‌های نوروساینس را از آزمایشگاه به صنعت و زندگی افراد عادی جامعه وارد کند.

این رویداد برای نخستین بار در ایران، در روزهای ۴ تا ۶ شهریورماه ۹۴ در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با همکاری شرکت سامسونگ و با موضوع «نوروساینس» برگزار می‌شود. استارتاپ ویکند، رویدادی سه روزه است که در آن صاحبان‌ فکر و ایده که برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود به منابع مالی چندانی دسترسی ندارند، گرد هم می‌آیند و با طرح ایده‌های مختلف و انتخاب برترین ایده‌ها، سعی می‌کنند آن‌ها را به کمک مربیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران عملی کنند.

لازم به ذکر است نـورو ویکند، به عنوان دومین رویداد شرکت سامسونگ الکترونیکس در راستای فعال کردن جامعه کارآفرینان و نوآوری اجتماعی برگزار می‌شود و مقدمات راه‌اندازی مرکز نوآوری اجتماعی تهران را نیز فراهم خواهد کرد. تیم برتر این رویداد نیز به مدت شش ماه در مرکز نوآوری اجتماعی تهران آموزش خواهد دید و از پشتیبانی لازم برای کسب‌وکار برخوردار خواهد شد.

منبع : barsam.ir

نخستین استارتاپ ویکند «نورو ویکند» با همکاری سامسونگ برگزار می‌شودآیفون‌های جدید با هیدروژن شارژ می‌شوند

شاید در آینده نزدیک تلفن‌های همراهی روانه بازار شوند که دیگر نیازی به اتصال به شبکه برق نداشته و تنها با سلول‌های سوختی هیدروژنی تعبیه شده در آنها شارژ شوند.

به گزارش ایتنا از مهر، چند دهه از طرح ایده استفاده صنعتی و کلان از سلول‌های سوختی هیدروژنی در صنایع مختلف از جمله الکترونیک‌سازی می‌گذرد اما هر‌بار پای عمل به میان آمده این ایده به حاشیه رانده شده است.

با این حال شرکت Intelligent Energy (انرژی هوشمند) در بریتانیا سال‌هاست که بر روی این ایده کار می‌کند و حالا مدعی شده فناوری نوینی ارائه کرده که طی آن آیفون‌های شرکت اپل را بدون نیاز به اتصال به شبکه سراسر برق شارژی می‌کند، آن هم با سلول‌های سوختی هیدروژنی که در دل این تلفن‌های همراه هوشمند جاسازی شده است.

در چشم‌انداز پروژه اخیر این شرکت اینگونه تصور شده که آیفون‌ها در طول شبانه روز خود را به طور خودکار شارژ کنند.

از این‌رو می‌توان تصور کرد که برای شارژ کردن آیفون‌های آینده دیگر نباید دغدغه‌ای داشت.

کارشناسان ایده تعبیه سلول‌های سوختی هیدروژنی در تلفن‌های همراه با هدف شارژ باتری لیتیوم یونی آن و یا حتی راه‌اندازی کل دستگاه را جهشی بلند در توسعه این صنعت به شمار می‌آورند.

در صورتیکه پروژه شرکت «انرژی هوشمند» با موفقیت همراه باشد می‌توان تصور کرد که در آینده نزدیک گاز هیدروژن که به وفور در زمین یافت می‌شود منبع تأمین نیروی لازم برای عملکرد دستگاه‌های زیادی از جمله تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های همراه در نظر گرفته شود.

منبع : itna.ir

آیفون‌های جدید با هیدروژن شارژ می‌شوندپتنت جدید مایکروسافت برای بازگشایی قفل صفحه‌نمایش با حالت انگشتان دست

واحد خبر mobile.ir : در حال حاضر بسیاری از کاربران دستگاه‌های هوشمند با استفاده از رمزعبور، پترن و یا اثر انگشت از دستگاه‌های خود محافظت می‌کنند. اما اگر کسی وارد کردن رمز و یا پترن را توسط کاربر ببیند به راحتی می‌تواند گوشی یا تبلت او را قفل‌گشایی کند. علاوه بر این در بسیاری از موارد پس از وارد کردن پترن توسط کاربر جای حرکت انگشت وی روی نمایشگر مانده و از این طریق یافتن پترن برای افراد دیگر میسر می‌شود. بدین ترتیب واضح است که محافظت از دستگاه با روش‌های‌ رمزعبور یا پترن قابل نخواهد بود. در حال حاضر می‌توان گفت استفاده از اثر انگشت قابل اطمینان‌ترین روش برای جلوگیری از ورود اشخاص دیگر به دستگاه‌های هوشمند است. اما افزودن امکان شناسایی اثر انگشت قیمت تمام شده و متعاقبا قیمت فروش دستگاه‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

شرکت مایکروسافت در درخواست پتنت جدیدی که به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا (USPTO) ارائه داده و مستندات آن به تازگی توسط این اداره منتشر شده روشی تازه برای محافظت از دستگاه‌ها را شرح داده است. طبق گفته‌های این شرکت روش قفل گشایی جدید تنها با قرار گیری انگشتان کاربر در یک ژست خاص روی نمایشگر انجام می‌گیرد. در این روش جدید، قفل گشایی با استفاده از اطلاعات بیومتریک انگشتان کاربر مانند موقعیت آن‌ها، طول آن‌ها، زاویه میان آن‌ها و … انجام می‌شود.

در روش شرح داده شده توسط مایکروسافت پس از انتخاب این شیوه بازگشایی، دستگاه از کاربر می‌خواهد تا انگشتان خود را در یک حالت خاص روی صفحه نمایشگر قرار دهد. در هنگام قرار گیری انگشتان کاربر اطلاعاتی مانند فاصله قرار گیری انگشتان، طول آن‌ها، زاویه میان آن‌ها، زمان دقیق برخورد و جدا شدن هر انگشت و همچنین فشار وارده از سوی هر انگشت توسط دستگاه محاسبه می‌شود. علاوه بر این در هر بار تماس انگشتان با نمایشگر، دستگاه به میزان اندکی جابه‌جا می‌شود و میزان و نحوه این جابه‌جایی به چگونگی تماس انگشتان با آن و نحوه در دست گرفتن دستگاه (توسط کاربر) بستگی دارد. این اطلاعات با استفاده از سنسورهای معمولی که در اکثر دستگاه‌های هوشمند جاسازی شده‌اند مانند سنسور شتاب‌سنج (accelerator) و سنسور ژیروسکوپ (gyro) جمع‌آوری و محاسبه می‌شوند. بنا به گفته مایکروسافت اطلاعاتی که در این قفل‌گشایی مورد استفاده قرار می‌گیرد برای هر فرد منحصر بفرد است پس می‌توان از آن برای نوعی روش حفاظت قابل اطمینان بهره برد. البته مایکروسافت در پتنت خود به امکان نیاز به سنسورهای بیشتر جهت تکمیل اطلاعات مورد نیاز (برای این نوع قفل گشایی) اشاره کرده است.

در این جا ممکن است این مسئله مطرح شود که یک فرد نمی‌تواند یک حرکت را در هر بار دقیقا مانند دفعه گذشته (از نظر طریقه قرار گیری انگشتان و فشار وارده از سوی هر انگشت) تکرار کند پس چگونه در این روش محافظت، دستگاه کاربر را شناسایی می‌کند؟ به همین منظور مایکروسافت در پتنت جدید می‌گوید در صورت استفاده از این روش، دستگاه جهت ثبت کامل اطلاعات مورد نیاز از کاربر می‌خواهد تا چندین بار انگشتان خود را به شکل مورد نظر روی صفحه قرار دهد. در طی این مرحله دستگاه تغییرات میان حرکات را بررسی و برای ژست قرارگیری انگشتان کاربر بازه‌ای را در نظر می‌گیرد. هنگام قفل‌گشایی در صورت بالا بودن درصد مطابقت نحوه قرار گیری انگشتان شخص با اطلاعات ثبت شده کاربر، شخص به عنوان صاحب دستگاه شناسایی می‌شود.

مایکروسافت ادعا می‌کند قفل گشایی با استفاده از این روش هرچند برای کاربر دستگاه ساده است اما ورود اشخاص دیگر به آن را به کاری دشوار تبدیل می‌کند. حتی اگر کسی متوجه طریقه قرار گیری انگشتان کاربر شود نمی‌تواند به دستگاه او وارد شود زیرا بنا به گفته مایکروسافت افراد متفاوت حرکات مشابه را به صورت‌های متفاوت بسته به نوع تعامل‌شان با دستگاه، شکل دست و اندازه و انعطاف‌پذیری آن اجرا می‌کنند.

جالب است بدانید مایکروسافت عقیده دارد این روش در هر دستگاهی با هر اندازه‌ نمایشگری قابل استفاده است و حتی برای محافظت از ایکس‌باکس One با استفاده از Kinect نیز می‌توان از آن بهره برد.

اما فراموش نکنید این طرح فعلا در حد یک درخواست پتنت است و مشخص نیست که آیا اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا آیا با ثبت آن توسط مایکروسافت موافقت می‌نماید یا خیر و آیا مایکروسافت قصد استفاده از آن را در محصولاتش دارد یا خیر.

منبع : www.mobile.ir

پتنت جدید مایکروسافت برای بازگشایی قفل صفحه‌نمایش با حالت انگشتان دستبا این خودرو به اینترنت متصل شوید (عکس)

اخبار علمی و تکنولوژِی ، با این خودرو به اینترنت متصل شوید : تلفیق تکنولوژی و فناوری خودرو سازی در آلمان منجر به ساخت خودرویی هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت شده است.

به گزارش ایران مطلب به نقل از باشگاه خبرنگاران ، کمپانی دایملر آلمان با همکاری شرکت کوالکام موفق به توسعه شبکه خودروها با یکدیگر شده است.

اولین قدم برای تولید چنین خودروهایی،استفاده از شبکه‌های مخابراتی برای ارسال و دریافت اطلاعات و همچنین امکان شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی است.هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه‌ی محصول نهایی به بازار منتشر نشده است.

منبع : iranmatlab.ir

با این خودرو به اینترنت متصل شوید (عکس)خلق کرم چاله فضایی تحقق یافتنی است؟

مجله خبری لحظه نما:بشریت هنوز تا خلق کرمچاله های فضایی فاصله زیادی دارد – البته اگر اصلا انجام چنین کاری ممکن باشد- اما این مسئله محققان اسپانیایی را از رسیدن به چیز مشابهی برای مغناطیس بازنداشته است. آنها تاثیری شبیه کرم چاله ایجاد کرده اند که یک میدان مغناطیسی را از نقطه ای در فضا به نقطه ای دیگر از طریق یک مسیر نامرئی منتقل می کند. هدف جابه جایی میدان های معناطیسی بین دو حوزه بوده است که توسط یک سیلندر چندلایه چرخنده که موادش باعث پنهان کردن میدانها حین انتقال می شود به هم متصل هستند. به گونه ای که انگار آنها غیب شوند و سپس درجای دیگری ظهور کنند.

به گزارش مجله خبری لحظه نما این عمل تنها برای نمایش نیست. اگر محققان بتوانند این تکنیک را بهبود بخشند، شما قادر خواهید بود تا دستگاه های معناطیسی را شاهد باشید که برای بهم جذب شدن نیازی نیست که معناطیس شان نزدیک یکدیگر باشد. شما اسکنر های MRI را خواهید دید که دیگر نیازی نیست که شما در یک دالان دراز بکشید. البته این اتفاق به زودی روی نخواهد داد اما حالا دیگر یک مسئله غیر ممکن نیست.

منبع : lahzehnama.ir

خلق کرم چاله فضایی تحقق یافتنی است؟ایرانسل پروانه ارائه بیسیم ثابت بدون محدودیت دریافت کرد!

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل صبح امروز پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بیسیم ثابت بدون محدودیت فناوری را دریافت کرد.

در این مراسم که صبح امروز در سالن همایش‌های شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با انعقاد تفاهم نامه ترابردپذیری شماره های تلفن همراه (MNP) بین مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه کشور برگزار شد، محمود واعظی، وزیر ارتباطات، علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در حضور مدیران و معاونان وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه و اپراتورهای فعال کشور، پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بیسیم ثابت را بدون محدودیت فناوری با امکان ارایه خدمات مبتنی بر TD-LTE به ایرانسل اعطا کردند.

 ایرانسل پروانه ارائه بیسیم ثابت بدون محدودیت دریافت کرد!

به گزراش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، ایرانسل تا پیش از این امکان ارایه خدمات وایمکس در شش استان کشور را داشت و با دریافت پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بیسیم، امکان ارایه خدمات باندپهن مبتنی بر ارتباطات بی سیم ثابت را خواهد داشت.

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم گفت: ایرانسل ۳۶۵ روز پیش مجوز ارایه خدمات تلفن همراه نسل سوم و چهارم را دریافت کرد و در طول یک سال گذشته موفق به راه اندازی شش هزار سایت نسل سه و چهار شده است.

به گفته وی، ایرانسل در طول یک سال کذشته به طور متوسط هر روز ۱۶ سایت تلفن همراه نسل های سوم و چهارم راه اندازی کرده است.

دزفولی با اشاره به سرعت ۱۰ برابری نسل سوم تلفن همراه نسبت به نسل دوم و نیز سرعت ۱۰ برابری نسل چهارم نسبت به نسل سوم افزود: سال گذشته با ارتقای شبکه و دسترسی مشترکان به نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه، سرعت دسترسی به اینترنت در شبکه ایرانسل ۱۰۰ برابر شده است.

وی با اشاره به وجود ۲۳ میلیون مشترک خدمات دیتا و ۲۳ میلیون دستگاه هوشمند در شبکه ایرانسل گفت:‌ درحال حاضر ۱۲٫۵ میلیون نفر مشترک خدمات دیتای نسل سوم و چهارم، نیم میلیون نفر مشترک وایمکس و بقیه آنها مشترک خدمات دیتای نسل دوم ایرانسل هستند

مدیرعامل ایرانسل گفت:‌ با ارتقای فناوری تلفن همراه در شبکه ایرانسل، میزان مصرف دیتای مشترکان به ۳۰۰ ترابایت افزایش یافته است.

وی افزود:‌درحالی که فناوری وایمکس در دنیا رو به انقراض است، ما از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درخواست دریافت سراسری پروانه وایمکس را داشتیم تا بدون محدودیت تکنولوژی امکان ارایه خدمات متنوعی فراهم شود.

دزفولی درخصوص امضای تفاهم نامه MNP نیز گفت:‌ ترابردپذیری شماره های تلفن همراه در شبکه اپراتورهای تلفن همراه آرزوی دیرینه تمامی مشترکان بوده است که تحقق یافته و همه بسترهای موردنیاز آن را پیاده سازی کرده ایم.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان شهریور ماه سال جاری قوانین MNP ابلاغ شود و دهه فجر امسال بهره برداری آزمایشی آن آغاز شود.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت:‌اگر پروانه نسل سه و چهار و بالاتر را صادر کردیم، خود را از انحصار فناوری رها کردیم تا اپراتورها بهترین تکنولوژی را وارد کشور کنند.

وی از اپراتورها خواست تا به سمت فناوری TD-LTE در وایمکس پیش بروند و خدمات وایمکس در کشور درحال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک دارد که ۵۰۰ هزار نفر آنها مشترک ایرانسل هستند و دو اپراتور استانی وایمکس نیز برای دریافت پروانه سراسری در کشور درخواست داده اند.

علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این مراسم گفت:‌ ترابردپذیری شماره میان اپراتورهای تلفن همراه موجب رقابت فشرده میان اپراتورها خواهد شد.

وی افزود:‌ پیمانکار خارجی انتخاب شده برای اجرای پروژه MNP تجربه فعالیت در ۱۴ کشور جهان را دارد و امکان فراهم شده نیاز به ایجاد یک مرکز واسط و نصب تجهیزات در اپراتورها و هزینه های سنگینی دارد.

عمیدیان گفت: اپراتورها باید با نظارت مشاور و هماهنگی مجری کار MNP را پیش ببرند تا از ۲۲ بهمن ماه سال ۹۴ کارهای اجرایی اولیه آن آغاز شود و از اول مرداد ماه طی یک برنامه واحد و هماهنگ اقدامات مربوط به آن آغاز شده است.

منبع : barsam.ir

ایرانسل پروانه ارائه بیسیم ثابت بدون محدودیت دریافت کرد!سامسونگ از یک کیبورد بلوتوثی جدید پرده برداشت

همان طور که می‌دانید کمپانی سامسونگ دو محصول جدید خود را با نام‌های گلکسی Note 5 و گلکسی S6 Edge Plus معرفی کرد که هر دو اسمارت فون‌های بسیار خوب و قدرتمندی هستند اما دقایقی بعد از این معرفی جنجالی بود که جنجال دیگری به پا شد. این غول کره‌ای در اقدامی عجیب یک کیبورد بی‌سیم را برای این دو محصول معرفی کرد که اتصال این قطعه به گوشی می‌تواند خیلی سریع گوشی شما را زشت‌ترین محصول در کره خاکی کند. (البته با کمی اغراق) این کیبورد QWERTY که نگاه کردن به آن محصولات بلک‌بری را یادمان می‌آورد از طریق بلوتوث به این دو اسمارت فون متصل می‌شود و البته رابط کاربری دستگاه نیز در حین اتصال آن کوچک می‌شود تا کاربر بتواند صفحه را به صورت کامل مشاهده کند.

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : سامسونگ اعلام کرده است که کاربران نمی‌توانند از طریق کیبورد مجازی اسمارت فون‌ها، با سرعت کافی و همانند کیبورد‌های فیزیکی تایپ کنند و به همین دلیل اقدام به ساخت یک کیبورد فیزیکی کرده است تا کاربران بتوانند با سرعت و کارایی مناسبی تایپ نمایند.

البته سامسونگ در سری نوت خود یک قلم هوشمند نیز دارد که کاربران از طریق آن می‌توانند وارد عمل شوند اما هرچه که باشد این کیبورد واقعا زشت است. سامسونگ در طول این سال‌ها رشد بسیار زیادی داشت که معرفی این محصول سامسونگ را به سال‌های قبل باز می‌گرداند.

نظر شما در خصوص این کیبورد چیست؟

منبع : www.worldit.ir

سامسونگ از یک کیبورد بلوتوثی جدید پرده برداشت۵ عادت بد در کارکردن با آیفون که باید همین حالا کنار بگذارید

همه ما در زندگی خود عادات بدی داریم که بعضا تلاش‌های زیادی هم برای ترک آن‌ها داشته‌ایم. عاداتی که گاهی اوقات از بد بودن آن‌ها بی‌اطلاع هستیم و همین بی‌اطلاعی باعث شده تلاشی برای تغییر و جایگزینی آن‌ها انجام ندهیم.

در خصوص گوشی‌های هوشمند نیز این امر متداول بوده و بعضا تصور می‌کنیم روند استفاده ما از این دستگاه‌ها کاملا بی‌عیب و نقص است اما با خواندن آنچه در ادامه ذکر خواهیم کرد متوجه خواهید شد که این عادت‌های بعضا ساده و پیش‌پا افتاده در دستگاهی مانند آیفون اپل می‌توانند اشتباه و حتی با اثراتی منفی هم همراه باشند.

کشیدن انگشت به سمت بالا بر روی برنامه‌ها به‌منظور بستن آن‌هااین احتمالا اولین اشتباهی است که کاربران iOS در استفاده از گوشی یا تبلت خود مرتکب می‌شوند.

برخلاف آنچه حتی در جدیدترین نسخه‌های سیستم‌عامل اندرویدی مشاهده می‌کنیم و همواره باید به سازماندهی منابع سیستمی از طریق بستن برنامه‌های در حال اجرا اقدام کنیم تا با این روند کارایی باتری را نیز بهبود ببخشیم، در سیستم‌عامل iOS به برنامه‌های در حال اجرا امکان بازبودن دائمی در پس‌زمینه داده نمی‌شود.

در واقع هنگامی که شما با فشردن کلید هوم یک برنامه را کوچک می‌کنید آن پروسه فعال در حافظه نگهداری می‌شود اما برنامه یادشده تنها ۱۰ دقیقه وقت به‌منظور به اتمام رساندن وظایف خود داشته و پس از آن توسط سیستم به اجبار متوقف خواهد شد. با این اوصاف استثناهایی هم در این زمینه وجود دارند.

برنامه‌هایی که به آن‌ها دسترسی کامل به‌منظور استفاده از اطلاعات جی‌پی‌اس داده شده است، برنامه‌های مرتبط با نقشه و مسیریابی، برنامه‌های پیش‌فرض موجود بر روی گوشی مانند فیس‌تایم و برنامه‌های ارتباط صوتی از طریق اینترنت (مانند اسکایپ) با تماس‌های در حال اجرا و فعال و همچنین برنامه‌های ویرایش و اجرای موسیقی و همچنین نرم‌افزارهای ضبط صدا از این بسته شدن اجباری مستثنی هستند.

این بدان معناست که برنامه‌هایی که به آن‌ها امکان دسترسی به اطلاعات جی‌پی‌اس را داده‌اید می‌توانند! در پس زمینه به‌طور مدت‌دار باز بمانند.

دیگر برنامه‌هایی که باز هستند و عمل خاصی انجام می‌دهند را نیز با بهره‌گیری از نوار موجود در قسمت بالای صفحه نمایش (همانند شکل زیر) می‌توانید مشاهده کنید.

شرکت‌هایی نیز وجود دارند که از قانون استثناها که در بالا ذکر شد به‌منظور اجرای دائم برنامه خود در پس‌زمینه بهره می‌برند.

یکی از این برنامه‌ها دراپ‌باکس است که از اطلاعات مکانی به‌منظور فعال‌ماندن برنامه و ادامه دادن به روند بارگذاری تصاویر از دوربین و یا گالری استفاده می‌کند.

این‌ها تنها برنامه‌هایی هستند که برای کنترلشان باید شخصا اقدام کنید. در صورتی که فکر می‌کنید این برنامه‌ها باتری دستگاه شما را سریع‌تر از آنچه در حالت عادی شاهد آن هستید خالی می‌کنند می‌توانید دسترسی آن‌ها را با رفتن به مسیر Settings، سپس Privacy و نهایتا Location Services غیرفعال کنید.

با رونمایی از تسک سوئیچر جدید در iOS ۷، اپل فرایند کشتن فرایندهای در حال اجرا را از طریق یک کشیدن انگشت مهیا کرده است.

کاربران زیادی تصور می‌کنند بهره‌گیری از تسک سوئیچر که با دوبار پشت سرهم فشردن کلید هوم در دسترس قرارمی‌گیرد در واقع لیستی از پروسه‌های در حال اجرا را نمایش می‌دهد اما مدنظر داشته باشید که این قابلیت در واقع یک دسترسی سریع برای بازگشت به برنامه و یا جایی که پیش از آن قرارداشتید در اختیارتان قرار می‌دهد.

در واقع می‌توانید از این ویژگی به‌منظور کشتن پروسه‌هایی که پاسخگویی مناسب ندارند و یا برنامه‌های مرتبط با جی‌پی‌اس که از آن‌ها استفاده کرده‌اید اما نیازی به بازماندن آن‌ها در پس‌زمینه نمی‌بینید بهره ببرید اما به‌خاطر داشته باشید که اکثر برنامه‌های iOS نیازی به بسته‌شدن به این سبک ندارند و با این روند تنها به عدم امکان بازگشت به فعالیت‌های قبلی در برنامه‌ها و مجبورکردن برنامه به بسته شدن و راه‌اندازی از نو در استفاده مجدد منجر شده‌اید.ارسال ایمیل به خودتاناگرچه ایمیل کردن یادداشت‌ها، مطالب جالب و یادآورها به خودتان یکی از راه‌حل‌های اولیه به‌منظور تجمیع داده‌های مورد نیاز می‌باشد اما در زمینه به‌خاطر سپردن زمان مورد نظر برای مشاهده ایمیل، بدست آوردن اطلاعات و البته تجزیه و تحلیل و تقسیم‌بندی داده‌ها، گزینه‌های بهتری نیز وجود دارند.

در گام اول باید بپذیرید که ایمیل، ابزاری با کارایی بالا به‌منظور سازماندهی امور اینچنینی نیست.

به‌منظور ذخیره‌کردن یادداشت‌ها و یادآورها می‌توانید از برنامه‌هایی که به همین‌منظور طراحی شده‌اند استفاده کنید.

از سوی دیگر گزینه‌های رایگان زیادی وجود دارند که جای هیچ اما و اگری را برای شما باقی نخواهند گذاشت.

با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید به سازماندهی داده‌ها اقدام کنید و نهایتا با سلیقه خود بازیابی اطلاعات را نیز ساده‌تر کنید.

برنامه‌های خاصی وجود دارند که امکان ضبط و ذخیره اطلاعات دیگری مانند موقعیت مکانی را که در هنگام ایجاد یادداشت در آن قرارداشته‌اید به شما می‌دهند. حتی می‌توانید از قابلیت ذخیره صدا و یا الصاق فایل‌ها نیز در این برنامه‌ها بهره ببرید.

آیفون شما به‌طور پیش‌فرض از برنامه‌ نوتی بهره می‌برد که قابلیت‌های فراوانی داشته و در نسخه ۹ این سیستم‌عامل، قرار است با تغییراتی مثبت و بیشتر روبرو شود.

Evernote نیز یک برنامه محبوب میان پلتفرمی است که می‌توانید از آن بر روی سیستم‌عامل‌های مختلف استفاده کنید.

قابلیت OneNote مایکروسافت نیز سازگاری و پشتیبانی خوبی را ارائه می‌دهد. هر دوی این پلتفرم‌ها از قابلیت اضافه‌کردن و الصاق فایل‌هایی مانند تصاویر، ویدئوها و مستندات پشتیبانی می‌کنند اما در صورتی که از این قابلیت‌ها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید می‌توانید از گزینه‌ای مانند Simplenote که در واقع یک برنامه یادداشت‌برداری ساده است بهره ببرید.

نهایتا در صورتی که واقعا نیاز مبرم به استفاده از ایمیل خود برای مقاصد یادداشت برداری دارید مدنظر داشته باشید که اکثر این سرویس‌ها از قابلیت اضافه‌کردن متن با استفاده از یک آدرس منحصر به فرد ایمیل پشتیبانی می‌کنند.

همان‌طور که عنوان شد Evernote یکی از این پلتفرم‌هاست که امکان تخصیص تگ و یادداشتی ویژه را به شما می‌دهد.

استفاده از گوشی بدون رمز عبوردر صورتی که از آی‌پد خود تنها در منزل استفاده می‌کنید به شما حق می‌دهیم که به خود زحمت تنظیم کدعبور را برای دستگاه ندهید اما هنگامی که صحبت از آیفون و استفاده از آن در مکان‌های مختلف می‌شود باید یادآور شویم که با عدم تخصیص کد عبور ( و یا استفاده از کدهای ساده مانند ۱۲۳۴) بازی خطرناکی را آغاز کرده‌اید.

این احتمال وجود دارد که شما از ایمیل اصلی خود در آیفون محبوبتان استفاده کنید. با این اوصاف باید مدنظر داشته باشید که با دسترسی‌های غیرمجاز دیگران به واسطه عدم تخصیص کد عبور مطمئنا دچار مشکل خواهید شد زیرا به احتمال زیاد شبکه‌های اجتماعی، خریدها و دیگر حساب‌های شما و در درجه اول خود ایمیل در معرض خطر قرار می‌گیرند.

ایمیل شما در واقع نقطه بازگشتی است برای مواردی که مشکلی در یکی از سرویس‌های یادشده اتفاق می‌افتد و با قراردادن کنترل آن به دست افراد ناشناس مطمئنا از این موهبت نیز بی‌بهره خواهید ماند.

در iOS 9، شرکت اپل از کدهای عبور ۶۶ رقمی استفاده خواهد کرد تا امکان بهره‌مندی کاربران از ۹۹۰ هزار ترکیب جدید فراهم شود.

این اقدام پاسخی به مشکل امنیتی مربوط به رمزهای عبور است که خبر آن در ماه مارس ۲۰۱۵ منتشر شده بود.

آیفون‌های جدید از سیستم تشخیص اثرانگشت نیز بهره می‌برند که رمز عبور را به عنوان یک پشتیبان برای خود می‌بینند و نهایتا شما را از وارد کردن و تایپ اعداد بی‌نیاز می‌کنند.

در صورتی که می‌خواهید از امنیت بیشتر اطمینان حاصل کنید بهتر است از گذرواژه‌های ترکیبی عددی-حرفی بهره ببرید.جستجو به دنبال برنامه‌ها در پوشه‌های مختلفهمانند کاربران دیگر اندرویدی مطمئنا شما هم با قراردادن برنامه‌ها در پوشه‌های مختلف سعی در نظم‌دادن به آن‌ها داشته‌اید.

حتی در صورتی که برنامه‌های زیادی بر روی دستگاه اندرویدی خود ندارید باز هم مطمئنا پوشه‌هایی دارید که حاوی برنامه‌هایی هستند که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

پوشه‌ها گزینه‌هایی ایده‌آل برای پیمایش در میان برنامه‌ها در زمان‌هایی هستند که مثلا چندین بازی را دانلود کرده‌اید و نمی‌دانید از میان آن‌ها کدام یک را برای بازی کردن انتخاب کنید اما در زمینه یافتن برنامه‌ها به ویژه در مواقعی که با محدودیت زمانی روبرو هستید گزینه‌هایی کاملا وحشتناک! به حساب می‌آیند.

در این موارد می‌توانید از قابلیت جستجوی برنامه‌ها که به‌طور پیش‌فرض بر روی آیفون شما وجود دارد و با کشیدن انگشت به سمت پایین بر روی صفحه‌نمایش فعال می‌شود استفاده کنید.

این قابلیت روشی سریع‌تر را برای جستجوی برنامه‌ها در پیش روی شما قرار خواهد داد که به مرور زمان و با استفاده بیشتر، بیش از پیش بهینه می‌شود.

در صورتی که قصد دارید از مکان قرارگرفتن برنامه مورد نظر خود در پوشه‌ها مطمئن شوید نیز کافی است آن را جستجو کنید تا پوشه مربوطه در نتایج جستجو تگ شود.

با رفتن به قسمت تنظیمات، General و نهایتا Spotlight Search می‌توانید جستجو برای برنامه مورد نظر خود را با حذف گزینه‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید و قراردادن برنامه‌ها در صدر نتایج جستجو بیش از پیش بهینه کنید.

تعدد نمایش هشدارهاهشدارهایی که به طور خودکار از سوی برنامه‌های مختلف صادر می‌شوند یکی از بهترین روش‌ها به منظور تعامل با گوشی هوشمند را فراهم می‌کنند.

امروزه تقریبا تمامی کاربران از این قابلیت استفاده می‌کنند اما مدنظر داشته باشید که این هشدارها همانند دیگر قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند نقاط ضعفی نیز دارند.

علاوه بر برهم زدن تمرکز شما در صورت ازدیاد دریافت این هشدارها، تاثیراتی منفی را نیز بر عملکرد باتری شاهد خواهید بود.

استفاده از ارتباط داده همراه نیز تاثیری منفی بر میزان شارژ دستگاه خواهد گذاشت و از سوی دیگر در صورت دریافت این پیام‌ها، صفحه‌نمایش گوشی شما باید مرتبا روشن شود.

در صورتی که به واسطه تعدد این هشدارها همواره با خیل پیام‌های اینچنینی روبرو هستید مطمئن باشید که حجم زیادی از انرژی ذخیره شده در باتری شما و همچنین اینترنت شما به همین روش مصرف می‌شوند.

با رفتن به قسمت تنظیمات و در زیرشاخه Notifications می‌توانید برنامه‌هایی که برای شما هشدارهایی صادر می‌کنند و البته نحوه نمایش هشدارها را تنظیم کنید تا قفل صفحه‌نمایش شما خلوت‌تر شود.

با این دیدگاه تنظیمات را اعمال کنید که تنها هشدارهایی که در اسرع وقت باید مشاهده شوند فعال بمانند.

در آینده نیز هنگامی که برنامه‌های مختلف از شما اجازه دسترسی به‌منظور نمایش هشدارها را می‌خواهند ابتدا از خود این سوال را بپرسید که آیا به نمایش هشدارها از طرف یک برنامه جدید نیاز خواهید داشت و یا اینکه نمایش این هشدارها در مقایسه با میزان باتری مصرف شده از دستگاه من مقرون به صرفه هستند؟

این سوال به ویژه در خصوص برنامه‌هایی که باید خودتان شخصا آن‌ها را باز و کنترل کنید و هشدارها عملا کاربرد چندانی ندارند بیش از پیش اهمیت می‌یابند.

به عنوان سخن آخر مدنظر داشته باشید که برخی از این عادات یادشده در سیستم‌عامل اندروید نیز اشتباه به شمار می‌آیند و در صورتی که از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنید بد نیست چاره‌ای به حال آن‌ها بیندیشید.

منبع : فارنت

منبع : itna.ir

۵ عادت بد در کارکردن با آیفون که باید همین حالا کنار بگذاریددرخواست پتنت سامسونگ برای دستگاه موبایل مجهز به فناوری نمایش تصاویر هولوگرافیک

واحد خبر mobile.ir : تاکنون درخواست‌های پتنت‌ فراوانی از سوی شرکت‌های مختلف و افراد حقیقی و حقوقی به ثبت رسیده است. از میان این درخواست‌های پتنت برخی از آن‌ها تایید شده و در نهایت در قالب محصول یا محصولاتی به بازار عرضه شده‌اند و برخی دیگر تایید نشده یا اینکه در حد یک پتنت ثبت شده باقی مانده‌اند. شرکت سامسونگ در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ در خواست پتنتی را به شماره ۱۴/۴۸۷,۲۶۹ در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا (USPTO) به ثبت رساند که این درخواست پتنت به تازگی تحت شماره US 2015/0220058 A1 منتشر شده است. در این درخواست پتنت تکنولوژی نمایش هولوگرام و تصاویر هولوگرافیک توسط یک گوشی هوشمند شرح داده شده است.

طبق درخواست پتنت سامسونگ گوشی هوشمند مجهز به تکنولوژی نمایش هولوگرام دارای بدنه و نمایشگری مشابه سایر گوشی‌های معمول بوده با این تفاوت که یک منبع انتشار نور درست در بالای نمایشگر قرار می‌گیرد و قطعه ضخیم دیگری که قابلیت عبور نور از خود را دارد (ممکن است از جنس شیش و یا مواد دیگر باشد) در بالای منبع تصویر جایگذاری می‌شود. به این ترتیب هولوگرام و یا تصاویر هولوگرافیک در بالای این قطعه به نمایش در می‌آیند. مسلما این قابلیت مشابه تجربه ویدئوهای هولوگرافیکی که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود نیست اما در صورت ورود این تکنولوژی به بازار قدم اول برای افزودن امکان نمایش تصاویر هولوگرافیک در گوشی‌های هوشمند برداشته می‌شود. از آن جا که سامسونگ تاکنون در بسیاری از زمینه‌ها مخصوصا در زمینه تکنولوژی‌های نمایشگر‌ها شروع کننده راه بوده است شاید بتوان به ساخت گوشی‌های هوشمند با قابلیت نمایش تصاویر هولوگرافیک و هولوگرام‌ها توسط این شرکت امیدوار بود.

 

 

نباید فراموش کنیم که با توجه به محدود بودن فضا و منابع گوشی‌های هوشمند افزودن تکنولوژی‌های جدید به آن‌ها کار آسانی نیست و ممکن است در ابتدای ورود، نتیجه کار آن گونه که مورد انتظار است نباشد.

لازم به ذکر است افزوده شدن امکان نمایش هولوگرم و تصاویر هولوگرافیکی به گوشی‌های هوشمند تا کنون در حد یک درخواست پتنت است و نمی‌توان در مورد تایید ساخت آن پیش‌بینی کرد.

منبع : www.mobile.ir

درخواست پتنت سامسونگ برای دستگاه موبایل مجهز به فناوری نمایش تصاویر هولوگرافیک۵ روش برای افزایش سرعت دستگاه های اندرویدی

اخبار علمی وتکنولوژی،۵ روش برای افزایش سرعت دستگاه های اندرویدی: گوشی ها و تبلت های اندرویدی به لطف طیف وسیع برنامه های در دسترس، طرفداران زیادی در سراسر دنیا داراند. خیلی از افراد تمام کارهای اداری و یا تحصیلی خود را به کمک این گجت ها انجام می دهند. یکی از مواردی که صاحبان گوشی های اندرویدی (یا تبلت ها) همیشه با آن مواجهند، کند شدن عملکرد دستگاه پس از مدتی استفاده است.

به گزارش ایران مطلب به نقل از سخت افزار، گاهی اوقات کاربران با این کاهش سرعت کنار می آیند و تا زمان تعویض دستگاه آن را تحمل می کنند. اما همیشه هم این طور نیست و آنقدر کار کردن با دستگاه سخت می شود که کاربر ناچار به خرید یک دستگاه جدید می شود. البته این مشکلات تنها محدود به دستگاه های اندرویدی نیست و بسیاری از رایانه های نیز پس از مدتی سرعت اولیه خود را از دست می دهند. اگر شما هم یک دستگاه اندرویدی دارید و احساس می کنید سرعت دستگاهتان به تدریج در حال کم شدن است در ادامه با ما همراه باشید تا ۵ روش برای افزایش سرعت عملکرد این ابزارهای دیجیتال را با هم مرور کنیم.

۱- برنامه هایی که به آنها نیاز ندارید را پاک کنید

همه ما می دانیم منظور از برنامه هایی که به آنها نیاز ندارید چیست. بازارهای گسترده و سهولت در نصب برنامه ها باعث شده کاربران اندروید بتوانند به راحتی برنامه های زیادی برای دستگاهشان دانلود کنند. اغلب آنها چند باری از این برنامه ها استفاده می کنند و بعد از آن دیگر با آنها کاری ندارند. چنین برنامه هایی با استفاده از منابعی مانند چرخه های CPU برای سرویس های پس زمینه و اشغال بلوک های حافظه باعث کند شدن دستگاه می شوند. پس این نکته را فراموش نکنید: اگر از آیکون برنامه ای خوشتان آمده یا برای تفریح می خواهید چند باری از یکی از آنها استفاده کنید، بعد از مدتی وقتی فهمیدید خیلی وقت است که از برنامه مذکور استفاده نکرده اید آنها را پاک کنید. برای پاک کردن برنامه ها هم به بخش تنظیمات (Settings) دستگاه بروید و در آنجا قسمت مدیریت برنامه ها را پیدا کنید (app manager یا apps). بعد به بخش Downloaded بروید تا فهرستی از برنامه هایی که روی دستگاهتان نصب است پیدا کنید. با تپ کردن روی هر کدام جزئیاتی به نمایش در می آیند و همانجا می توانید گزینه uninstall را ببینید.

 ۲- فضای ذخیره سازی دستگاه را خالی کنید

پس از مدتی استفاده، مقادیر بسیار زیادی از داده های بی مصرف روی دستگاهتان جا خوش خواهند کرد. تصاویری که با دوربین گرفته اید و خوب در نیامده اند، اسکرین شات ها و آهنگ ها هم جزو این دسته از داده ها هستند. پیشنهاد می کنیم سری به پوشه downloads دستگاه بزنید و در آنجا مجموعه بی نظیری از اطلاعات بی مصرف و به درد نخور را پیدا کنید! خوشبختانه پاک کردن آنها خیلی راحت است. کافی است گالری را باز کنید و در پوشه های مختلف کمی وقت بگذرانید، با هر چیزی که به نظرتان بی فایده آمد تعارف نکنید و از قسمت تنظیمات پاکش کنید. همچنین در همان پوشه downloads یا Bluetooth هم مقادیر زیادی فایل های عجیب و غریب با فرمت هایی مثل zip و txt هم پیدا خواهید کرد. به عنوان مورد آخر هم در تنظمیات گوشی به قسمت Storage بروید و آنجا روی بخش Misc تپ کنید تا فهرستی از فایل های متفرقه ای فضای دستگاه را اشغال کرده اند مشاهده کنید. هر چیزی را که دیگر به آن احتیاج ندارید پاک کنید. راحت!

 ۳- اطلاعات Cache شده را پاک کنید

داده های Cache به خودی خود چیز بدی نیستند. برای مثال یکی از کاربردهای آنها ذخیره کردن عکس های کوچکی است که وقتی گالری دستگاه را باز می کنید نمایش داده می شوند تا بتواند عکس اصلی را انتخاب کنید. برنامه ای که نویسندگان آن حرفه ای باشند خودش می داند هر چند وقت یک بار باید حافظه cache را پاک کند تا سرعت دستگاه کم نشود. اما همه برنامه نویس ها که حرفه ای نیستند. همچنین برنامه هایی که به ندرت از آنها استفاده می کنید هم برای خودشان داده های cache درست می کنند که باید هر چند وقت یک بار از خجالتشان در بیایید. اگر تصمیم دارید cache یک برنامه خاص را پاک کنید به صفحه اطلاعات برنامه بروید (همان صفحه ای که وقتی می خواستید برنامه را پاک کنید باید به آن سر بزنید) و از آنجا گزینه transparent cache را انتخاب کنید. اما اگر به سیم آخر زده اید و می خواهید cache همه برنامه ها را با هم پاک کنید settings را باز کنید، به صفحه device storage بروید و در انتهای این صفحه cached information entrance را پیدا کنید. با تپ کردن روی این گزینه سوالی از شما پرسیده می شود که باید به آن پاسخ مثبت بدهید. به این ترتیب داده های cache همه برنامه ها پاک می شوند.

 ۴- microSD را گرد گیری کنید

همه دستگاه های اندرویدی قابلیت استفاده از کارت حافظه را ندارند، اما اگر دستگاه شما چنین قابلیتی دارد و تا به حال توجهی به آن نکرده اید احتمالا بخشی از کندی دستگاه به همین دلیل است. در این قسمت راهی را با هم به اشتراک می گذاریم که می تواند در این راه کمک قابل توجهی کند. البته پیش از هر چیز این نکته را در نظر بگیرید که شاید بعضی از برنامه هایتان بعد از انجام این مرحله از کار بیفتند و مجبور باشید دوباره آنها را نصب کنید، پس حواستان به این یک مورد باشد. فرآیند کار ساده است. کارت حافظه را از دستگاه خارج کرده و به کمک رابط های ویژه آن را به کامپیوترتان وصل کنید. بعد به درایوی که اضافه شده (و در واقع همان کارت شماست) بروید و همه اطلاعات را کپی کرده و در پوشه ای روی سیستم pulp کنید. حالا کارت را دوباره به دستگاه وصل کنید و در قسمت تنظیمات کارت حافظه آن را فرمت کنید تا همه اطلاعت موجود در دستگاه پاک شوند. بعد دوباره کارت را به کامپیوتر وصل کنید و فایل هایتان را مجددا روی کارت کپی کنید. در نهایت هم microSD را وارد دستگاه کنید. ۵- اگر جواب نگرفتید bureau reset کنید

ما هم قبول داریم که ریست کردن دستگاه کار خوشایندی نیست. معمولا در این فرایند اطلاعات از دست می روند و جدا از این، فرایند بک آپ گرفتن و راه اندازی مجدد گوشی چند ساعتی وقتتان را خواهد گرفت. اما به هر حال بعضی اوقات باید چیزهایی را فدا کنید تا به چیزهای بهتر برسید! با bureau reset کردن دستگاه همه چیز پاک می شود و دستگاه شما دقیقا به شرایط آکبندی که آن را خریده اید بر می گردد. برای این کار به بخش تنظیمات دستگاه بروید، در اینجا باید دنبال گزینه هایی مانند backup and revive یا remoteness بگردید و بعد bureau reset را انتخاب کنید. باز هم تاکید می کنیم تا زمانی که همه جوانب این کار را در نظر نگرفته اید از bureau reset استفاده نکنید چون همه مخاطبین و پیام ها و موارد شبیه به این ها پاک خواهند شد.

 

شما از چه راه هایی برای افزایش سرعت دستگاه اندرویدیتان استفاده می کنید؟

منبع : iranmatlab.ir

۵ روش برای افزایش سرعت دستگاه های اندرویدیشارژر بی سیم سامسونگ آماده پیش خرید

مجله خبری لحظه نما:هنگامی که سامسونگ از نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس رونمایی کرد، همچنین از پد شارژر بدون سیم سریعش نیز پرده برداشت. حالا شما می توانید این شارژر را پیش خرید کنید.

به گزارش مجله خبری لحظه نما هنگامی که این دایره ۷۰ دلاری وارد سبد خرید شما می شود زمان تخمینی ارسال ندارد. درنتیجه برای دریافت آن باید تعداد هفته ی نامشخصی را منتظر بمانید. البته اگر بتوانید این زمان را صبر کنید این وسیله تکمیل کننده ی خوبی برای اخیرا گوشی های بزرگ سامسونگ است.

منبع : lahzehnama.ir

شارژر بی سیم سامسونگ آماده پیش خریدLG شاهکار تلویزیون های OLED خود را رونمایی کرد!

آخرین مدل تلویزیون‌های OLED کیفیت تصویری بی‌نظیر و طراحی چشمگیر را به همراه کاربرد راحت دارند

شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) از آخرین تلویزیون OLED این شرکت در رویداد رونمایی منطقه‌ای خاورمیانه و آفریقا (MEA) که در مدینات جمیرای دبی برگزار شد پرده‌برداری کرد. این رویداد شامل سخنرانی در مورد دستیابی ال‌جی به صدر صنعت جهانی OLED بود.

LG شاهکار تلویزیون های OLED خود را رونمایی کرد!

مهمانان همچنین در این مراسم به گفتگوی ویدئویی ایاد قاسم، رئیس پیشین MBC Action و نیز مشتریان ویژه OLED از تمام منطقه خاورمیانه و آفریقا گوش فرا دادند. این رویداد به میزبانی آقای کوین چا، رئیس منطقه خاورمیانه و آفریقا و آقای هیونگ پارک، نائب رئیس گروه بازاریابی و فروش خارجی لوازم صوتی تصویری ال‌جی الکترونیکس برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، شرکای ال جی و ۳۶ مشتری ویژه OLED از سراسر خاورمیانه و آفریقا نیز جهت رونمایی از تلویزیون OLED ال جی در محل مراسم حاضر بودند.

به دلیل پیکسل‌های OLED که به طور مجزا نوردهی می‌کنند، تلویزیون OLED با نرخ کنتراست بینهایت خود از هر زاویه‌ای مشکی کامل و رنگ‌های زنده‌ای را ارائه می‌کند. نه تنها ال‌جی رهبر جهانی فناوری پیشرفته OLED است، بلکه این شرکت در طراحی منحنی شیک و مبهوت‌کننده‌ای که در تلویزیون‌هایش استفاده کرده است موفقیتی بی‌نظیر به دست آورده که هر خانه‌ای را کامل می‌کند.

آقای کوین چا، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای LG ال‌جی الکترونیکس در این رویداد می‌گوید: ناحیه خاورمیانه و آفریقا بازاری متنوع و در حال رشد است و ال‌جی پتانسیلی عظیم برای فناوری OLED در این منطقه می‌بیند. در شرکت ال‌جی ما به دنبال ایجاد بازاری جدید برای گام بعدی توسعه این تلویزیون‌ها هستیم. به عنوان بخشی از تعهدمان برای به ارمغان آوردن بهترین تجربه بصری ممکن برای کاربران، ما مفتخریم که با تلویزیون‌های OLEDمان پیشگام نسل بعدی لوازم صوتی و تصویری خانگی هستیم.

چرا توسط مشکی مطلق می توان تصاویری بی نقص و زنده تولید کرد؟

همه ما به درخشش ستاره‌های شفاف و روشن در تاریکی شب توجه کرده‌ایم. مشکی مطلق تلویزیون OLED ال‌جی که در هیچ نمایشگر دیگری یافت نمی‌شود نیز به نوعی از همین پدیده پیروی می‌کند و به تلویزیون کنتراستی بی نهایت می‌دهد. این نمایشگر عمیقترین رنگ مشکی و غنی‌ترین رنگ‌ها را ارائه می‌کند که موجب عمق تصویر می‌شود و تجربه‌ای سینمایی به بینندگان می‌دهد. تلویزیون‌های OLED ال‌جی می‌توانند حتی تصویر چیزی به باریکی رشته‌ای مو روی پس‌زمینه مشکی مطلق را نمایش دهد.

طراحی ممتاز تجربه نمایش بی‌نظیری را رقم می‌زند

اگرچه هر سه مدل (۷۷EG9700، ۶۵EG9600 و۵۵EG9600) در طراحی پایه و اندازه صفحه نمایش با هم متفاوت هستند اماهمه آنها ظاهری شیک و جذاب دارند و تنها ۰٫۲۴ اینچ ضخامت دارند. فارغ از زیبایی این تلویزیون، طراحی منحنی آن کاربردی نیز هست. این طراحی تضمین می‌کند که چشمان کاربر فاصله برابری را از هر قسمت صفحه نمایش دارند. تلویزیون OLED از هر زاویه‌ای کیفیت تصویر ثابتی را ارائه می‌دهد که به بیننده این اجازه را می‌دهد که از لحظه لحظه تماشای برنامه تلویزیونی، فیلم یا بازی موردعلاقه‌اش لذت ببرد.

کیفیت صدای شگفت‌انگیز با Harmon/Kardon

مدل‌های ۷۷ اینچ، ۶۵ اینچ و۵۵ اینچ دارای ویژگی‌هایی نظیر نرخ کنتراست بینهایت، ۴K ULTRA HD (رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل)، قابلیت Tru-4K Engine Pro، پلتفرم WebOS، قابلیت ۴K 3D+ ULTRA HD و یک Decoder HEVC هستند. به منظور کامل کردن تجربه بصری، بلندگوهای ۷۰ وات چهار کاناله این تلویزیون‌ها محصول مشارکت ال‌جی و شرکت Harmon/Kardon است. این بلندگوها تضمین می‌کنند که قابلیت‌های تصویری این تلویزیون کاملاً با صوتی کیفیت بی نظیر صدا تکمیل شده است. فناوری چهار رنگ یاWRGB (قرمز- سبز- آبی- سفید) این تلویزیون پیشرفته با ۳۳ میلیون ساب‌پیکسل، کنتراستی بینهایت و رنگ‌های کامل زنده‌ای تولید می‌کند که تنها در طبیعت یافت می‌شود. تک تک پیکسل‌هاکه به طور مجزا نوردهی می‌کنند مشکی مطلق و رنگ‌های کاملی را تولید می‌نمایند. با این تلوزیون شما می توانید شاهد سرعت تصویر ۱۰۰۰ برابر سریعتر از تلویزیون‌های LCD است .این مسئله مانع تار شدن تصویر می‌شود:

مشخصات کلیدی برای ۷۷EG9700

• اندازه اسکرین: ۷۷ اینچ • فناوری LG WRGB OLED • کنتراست بینهایت • Tru-4K Engine Pro • Decoder HEVC • فناوری ۴K 3D+ با عینک‌های Cinema 3D • تبدیل‌کننده۲D به ۳D • صفحه منحنی • طراحی Art Slim، ضخامت در نازکترین نقطه ۰٫۲۴ اینچ • طراحی Smart TV بر روی پلتفرم webOS • Magic Remote • سیستم بلندگوی ۴ کاناله همراه با توان خروجی ۷۰ وات • دوربین داخلی • مرورگر وب

مشخصات کلیدی برای ۶۵/۵۵EG9600

• اندازه اسکرین: ۶۵ و ۵۵ اینچ • رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ • فناوری LG WRGB OLED (پیکسل‌های ۴ رنگ) • قابلیت پالایش رنگ (Color Refiner) • ۳۳ میلیون ساب‌پیکسل • کنتراست بینهایت • Tru-4K Engine Pro • Decoder 4K HEVC • ۴K Up-scaler • روشن شدن پیکسل‌ها به صورت مجزا • صفحه منحنی • طراحی Art Slim، ضخامت در نازکترین نقطه ۰٫۲۴ اینچ • طراحی Smart TV بر روی پلتفرم webOS • پایه Floating Stand • Magic Remote • Harman/Kardon • سیستم بلندگوی ۲ کاناله همراه با توان خروجی ۶۰ / ۲۰ وات • SmartShare™ (WiDi, Miracast, MHL 2.0) • سه پورت HDMI و سه پورت USB *مشخصات بسته به هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

منبع : barsam.ir

LG شاهکار تلویزیون های OLED خود را رونمایی کرد!قیمت و زمان عرضه گلکسی S6 Edge Plus مشخص شد

سامسونگ یک نسخه بزرگ‌تر از گلکسی S6 Edge را با نام گلکسی S6 Edge Plus معرفی کرد که همانند برادر خود یک نمایشگر خمیده دارد و البته این خمیدگی در دو طرف دستگاه نیز به چشم می‌خورد و شاهد یک نمایشگر ۵٫۷ اینچی بر روی آن هستیم و دلیل این اقدام سامسونگ نیز این بوده است که می‌خواهد کاربرانی را هم که سایز نمایشگر گلکسی S6 Edge به‌نظر آن‌ها کوچک بود به سمت خود جذب کند.

این محصول از یک نمایشگر ۵٫۷ اینچی با پنل Super AMOLED بهره می‌برد و از طریق بخش‌های خمیده این صفحه نمایش نیز کاربران می‌توانند هرچه سریع‌تر به اپلیکیشن‌های مختلف دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند با سوایپ کردن این بخش‌های خمیده که Apps corner نامیده می‌شوند اپلیکیشن‌های پراستفاده خود را مشاهده کنند و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : بر اساس اطلاعات منتشر شده گلکسی S6 Edge Plus از ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) در دو رنگ مشکی و طلایی در آمریکا عرضه خواهد شد که این کار نیز از طریق اپراتور‌های این کشور انجام می‌شود. نسخه ۳۲ گیگابایتی این محصول در اپراتور‌های آمریکایی با قیمت ۲۹۹٫۹۹ دلار به‌فروش خواهد رسید که البته درخواست برخی قابلیت‌های اپراتوری نظیر شبکه بی‌سیم و… نیز بر این قیمت خواهد افزود و البته در اپراتور‌های مختلف نیز این قیمت کمی متفاوت خواهد بود. نسخه ۳۲ گیگابایتی این محصول در Verizon با ۲۴ ماه سرویس‌دهی با برچسب قیمتی ۷۶۸ دلار به‌فروش خواهد رسید.

در اروپا نیز پیش فروش این محصول از اواخر ماه آگوست (اواسط شهریور) آغاز خواهد شد و گفته می‌شود که قیمت این محصول در اروپا ۸۰۰ دلار خواهد بود و خریداران نیز اسمارت فون خود را در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) دریافت خواهند کرد.

قیمت کلی این محصول به شرح زیر خواهد بود:

گلکسی S6 Edge Plus نسخه ۳۲ گیگابایتی: ۲۹۹٫۹۹ دلار تحت قرار داد/۷۵۰ دلار به همراه هزینه خرده فروشی

گلکسی S6 Edge Plus نسخه ۶۴ گیگابایتی: ۳۹۹٫۹۹ دلار تحت قرار داد/۸۵۰ دلار به همراه هزینه خرده فروشی

 

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

منبع : www.worldit.ir

قیمت و زمان عرضه گلکسی S6 Edge Plus مشخص شدپایان عمر ارتباطات فیزیکی

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه عمر ارتباطات فیزیکی در دنیا رو به پایان است گفت: حدود ۹۴ درصد نسل جوان در جهان برای اتصال به اینترنت از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، رسول سرائیان در چهارمین کنفرانس تخصصی «فناوری‌های نوین ارتباطی» با اشاره به متحول شدن صنعت ارتباطات با نسل های ۳ و ۴ تلفن همراه اظهار داشت: اگر در پارادایم جدید فناوری، برنامه ریزی نداشته باشیم خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می شود.

وی با اشاره به شکل گیری زیرساخت های جدید در حوزه مخابرات گفت: اسمارت فون‌ها پیشران پارادایم جدید ارتباطی و جوانان هزاره سوم، بازیگران اصلی این حوزه هستند چرا که هم اکنون حدود ۹۴ درصد نسل جوان در جهان برای اتصال به اینترنت از اینترنت همراه استفاده می کند.

سرائیان با تاکید براینکه عمر ارتباطات فیزیکی در دنیا رو به پایان است خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۲۰ نسلی در دنیا بوجود می آید که ۴۲ درصد بازار کار جهان را از آن خود خواهدکرد.

وی زیربنای تحولات جدید را خلاقیت و نوآوری دانست و گفت: درصورتی که سبک زندگی و کاری کشور براساس این تغییرات بنیادین تغییر نیابد و برنامه ریزی جدید صورت نگیرد، خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می شود.

منبع : itna.ir

پایان عمر ارتباطات فیزیکیتغییر ساختار گوگل با تشکیل هولدینگ آلفابت G is for Google

همان‌طور که من و سرگی یازده سال پیش در نخستین نامه مؤسسین قید کردیم، «گوگل یک شرکت معمولی نیست. قصد آن را هم نداریم که به یک کمپانی معمولی بدل شویم» در همین راستا نیز متذکر شدیم که می‌توانید از ما انتظار داشته باشید که «در مقایسه با کسب‌وکار‌های کنونی شرکت، در حوزه‌هایی که نامطمئن و حتی عجیب به نظر می‌رسد نیز سرمایه‌گذاری‌های کوچکی انجام دهیم.» از همان ابتدا همیشه سعی‌مان بر این بوده که کارهای بیشتری را به سرانجام برسانیم و با منابعی که در اختیار داریم کارهای مهم و معناداری را انجام دهیم.

بسیاری از کارهایی که انجام دادیم در زمان خود نامعقول به نظر می‌رسید. اما خیلی از همان کار‌های نامعقول، مانند اندروید، کروم، یوتیوب و Google Maps هم‌اکنون بیش از یک میلیارد کاربر دارند. به علاوه ما نمی‌خواهیم در اینجا متوقف شویم. ما هنوز هم در تلاشیم تا کار‌هایی انجام دهیم که به زعم دیگران نامعقول بوده ولی برای خودمان بسیار هیجان ‌انگیز است.

ما همواره بر این باور بوده‌ایم که شرکت‌ها به مرور زمان به سمت انجام کارهای تکراری گرایش پیدا کرده و به تغییرات تدریجی اکتفا می‌کنند. اما در عرصه فناوری، جایی که ایده‌های متحول‌کننده باعث رشد‌های کلان در آینده می‌شوند، انجام چنین کاری به صلاح نیست و برای مطرح بودن باید اندکی به سمت کارهای غیر آسان نیز حرکت کرد.

در حال حاضر شرکت ما عملکرد خوبی دارد، اما معتقدیم که می‌توانیم آن را شفاف‌تر و پاسخگوتر نماییم. از این رو قصد داریم شرکتی را به نام آلفابت (http://abc.xyz) پایه‌گذاری کنیم. از اینکه من به عنوان مدیرعامل در کنار شریک توانمندم سرگی در سمت رییس، اداره آلفابت را عهده‌دار خواهیم شد بسیار هیجان‌زده هستم.

آلفابت چیست؟ در واقع آلفابت مجموعه‌ای از چند کمپانی است، که البته بزرگترین کمپانی آن گوگل خواهد بود. این گوگل جدید کمی کوچک‌تر شده و در عین حال کمپانی‌های دیگری که ارتباط چندانی با محصولات اصلی اینترنتی ما ندارند، زیرمجموعه آلفابت خواهند بود. منظور ما از ارتباط چندانی نداشتن چیست؟ دو نمونه خوب در این زمینه عبارتند از: Life Sciences (سازمانی تحقیقاتی از زیرمجموعه‌های گوگل که روی تولید لنز‌های طبی تشخیص‌دهنده سطح گلوکز کار می‌کند) و Calico ( که تمرکزش بر روی [افزایش] طول عمر است). اساسا ما بر این باوریم که تأسیس آلفابت دست ما را برای مدیریت در مقیاس بزرگ‌تر، بیشتر باز می‌کند چرا که می‌توانیم اموری که چندان به هم ارتباطی ندارند را به طور مستقل اداره کنیم. آلفابت کسب‌و‌کارهایی را شامل می‌شود که از طریق رهبران قدرتمند و اتکا به خود پیشرفت می‌کنند. در مجموع مدل مدیریتی ما بدین شکل است که هر یک از بیزینس‌ها را مدیرعاملی قدرتمند اداره کرده و من به همراه سرگی در صورت نیاز در خدمت این کسب‌و‌کارها خواهیم بود. ما به طور جدی تخصیص سرمایه را مدیریت کرده و سعی داریم تا مطمئن شویم که هر بیزنس به‌درستی اداره می‌شود. هم‌چنین قصد داریم تا اطمینان حاصل کنیم که هر بیزنس یک مدیرعامل باکفایت داشته باشد و برای آنها جایگزین‌های مناسبی نیز انتخاب خواهیم کرد. علاوه بر این می‌خواهیم در پی این ساختار جدید، نتایج مالی بخش‌های مختلف را در سه ماهه چهارم [سال ۲۰۱۵] به نحوی گزارش کنیم که در آن وضعیت مالی گوگل از وضعیت مالی بقیه بیزنس‌های آلفابت جداگانه محاسبه شود.

این ساختار جدید ما را قادر می‌سازد تا بتوانیم روی فرصت‌های فوق‌العاده‌ای که در درون گوگل داریم بیشتر متمرکز شویم. در این میان یکی از اجزای کلیدی شرکت سوندار پیچای است. حرف من و حرف سوندار یکی است و حتی گاهی اوقات او نظرات بهتری دارد و من از همکاری با وی واقعا لذت می‌برم. سوندار از اکتبر سال گذشته که مسئولیت بخش محصولات و مهندسی را برای کسب‌و‌کار اینترنت شرکت به عهده گرفت، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. من و سرگی نیز از پیشرفت وی و تعهدی که در قبال شرکت دارد بسیار خوشحالیم. باتوجه به آنچه گفته شد، برای ما و اعضای هیئت مدیره مسجل شد که زمان آن فرارسیده تا سوندار مدیر عامل گوگل باشد. از اینکه فردی بااستعداد مانند وی را برای اداره گوگل — که کمی کوچک‌تر شده — در نظر گرفته‌ایم احساس خرسندی می‌کنم. از طرفی سپردن این وظیفه به سوندار، وقت آزاد بیشتری را در اختیار من قرار می‌دهد تا بتوانم آرمان‌های والاتری را برای شرکت ترسیم کنم. چند صباحی است که من در کنار سوندار بوده، او و شرکت را به هر نحو که می‌توانستم کمک کرده‌ام و البته به همین کار نیز ادامه خواهم داد. گوگل هم در حال تولید انواع محصولات جدید بوده و من می‌دانم سوندار همواره روی نوآوری تأکید داشته و دامنه فعالیت شرکت را وسعت می‌بخشد. من می‌دانم توانایی شرکت برای برداشتن گام‌های بزرگ در جهت سازماندهی اطلاعات جهان — که همان مأموریت اصلی گوگل به شمار می‌رود — برای سوندار از اهمیت زیادی برخوردار است. دستاورد‌های اخیر، از جمله Google Photos (سرویس رایگان گوگل برای ذخیره و به اشتراک گذاری رایگان عکس و فیلم) و Google Now (دستیار شخصی هوشمند در سیستم‌عامل اندروید) — که از فناوری یادگیری ماشینی بهره می‌برند — پیشرفت‌های ارزنده‌ای محسوب می‌شوند. به علاوه گوگل خدماتی، مانند یوتیوب، نیز دارد که به نام گوگل وابسته نبوده و هویت خودشان را دارند. سوزان [ووجیسکی] (Susan Wojcicki)، مدیر عامل یوتیوب، از پس این کار به خوبی برآمده و با دست یابی به رشد باورنکردنی، برند قدرتمند یوتیوب را اداره نموده است.

من و سرگی به طور جدی مشغول آغاز پروژه‌های جدید هستیم. آلفابت آزمایشگاه تخصصی X Lab (وابسته به گوگل) را نیز در بر می‌گیرد. گفتنی است این آزمایشگاه تاکنون پروژه‌هایی نظیر Wing — مربوط به تحویل کالا با استفاده از Drone‌ها — را راهبری کرده است. هم‌چنین برای پیش‌برد این ساختار جدید، از رشد پروژه‌های Ventures و Capital — که بازو‌های سرمایه‌گذاری ما به شمار می‌روند — نیز استقبال می‌کنیم.

از این پس Alphabet Inc. به عنوان یک نهاد سهامی عام جایگزین Google Inc. شده و تمام سهام‌های شرکت گوگل به طور خودکار و به همان تعداد و با حفظ تمامی حقوق، به سهام‌های شرکت آلفابت تبدیل خواهند شد. گوگل نیز به عنوان یک شرکت تابعه، تحت مالکیت شرکت مادر یا در اصطلاح هولدینگ آلفابت درخواهد آمد. هر دو دسته از سهام‌های ما همانند گذشته در بورس نزدک تحت عنوان GOOGL و GOOG به فروش خواهند رسید.

برای من و سرگی، تولد آلفابت فصل نو و مهیجی در تاریخ حیات گوگل محسوب می‌شود. ما نام آلفابت (به معنی الفبا) را برای این شرکت برگزیدیم چون این اسم به معنی مجموعه‌ای از حروف بوده که بیانگر زبان، یکی از مهمترین نوآوری‌های بشر، است. از طرفی همین حروف الفبا هستند که ما به وسیله آنها جستجوی گوگل را فهرست و نشانه‌‌گذاری می‌کنیم! همچنین از اینکه این نام به معنای alpha-bet است (Alpha در مبحث سرمایه‌گذاری به بازگشت سرمایه بیش از میزان بنچ‌مارک اطلاق می‌شود) که ما هم در تلاش رسیدن به آنیم خوشحالیم! البته باید اضافه کنم که ما قصد نداریم آلفابت یک برند مصرفی عظیم با محصولات وابسته به آن باشد، بلکه هدف ما آن است که کمپانی‌های آلفابت از خود استقلال داشته و بتوانند برند خودشان را توسعه دهند.

ما بسیار مشتاقیم تا …

کار‌های بلندپروازانه بیشتری انجام دهیم.

نگرش دراز مدت داشته باشیم. کارآفرینان بزرگ و شرکت‌ها را قادر به شکوفاشدن کنیم. در مقیاس فرصت‌ها و منابعی که می‌بینیم سرمایه‌گذاری کنیم. شفافیت کار و نظارت بر آنچه انجام می‌دهیم را بالا ببریم. با تمرکز بیشتر وضعیت گوگل را حتی بهتر از قبل نماییم. در نتیجه همه این موارد، امیدواریم زندگی هر تعداد از مردم را که می‌توانیم بهبود ببخشیم.

چه چیزی بهتر از این؟ جای تعجب ندارد که در خانواده آلفابت ما علاقه‌مندیم با هرکسی شروع به کار کنیم. نگران نباشید، ما هم هنوز به نام جدید عادت نکرده‌ایم!

لری پیج، مدیر عامل

منبع : www.mobile.ir

تغییر ساختار گوگل با تشکیل هولدینگ آلفابتلوازم جانبی اصلی و غیر اصلی، چه تفاوتی باهم دارند؟

اخبار علمی وتکنولوژی،لوازم جانبی اصلی و غیر اصلی، چه تفاوتی باهم دارند: لوازم جانبی موبایل اصلی بخریم یا غیراصلی؟ این سؤال بسیاری از کسانی است که می‌خواهند برای گوشی‌ تلفن همراه‌شان لوازم جانبی تهیه کنند. به گزارش ایران مطلب به نقل از آی تی رسان، بازار لوازم‌جانبی مملو از برندهایی با ظاهر و قیمت‌های مختلف است که البته همه‌ آن‌ها ادعای «اصل بودن» دارند. اما شاید بهتر باشد برای پاسخ به سوال بالا، سراغ کسی رفت که عمری را در بازار لوازم‌جانبی موبایل سپری کرده؛ حمیدرضا گودرزیان، مدیرعامل شعبه ایران شرکت تک‌مارت میدل‌ایست (Techmart Middle easterly LLC)، متولی رسمی ارایه گارانتی و خدمات پس از فروش لوازم‌جانبی سامسونگ در ایران.

اصلی و غیراصل، چه تفاوتی باهم دارند؟

می‌توان گفت لوازم غیراصل، سطح عملکرد گوشی را پایین می‌آورند، مانند اینکه کسی خودروی خوبی داشته باشد، اما بنزین غیراستاندارد داخل باک آن بریزد. این دو جمله خلاصه صحبت‌های حمیدرضا گودرزیان است. او در مورد باتری و شارژرهای غیراصل می‌گوید: «این باتری‌ها مدت‌زمان صحبت (Talk time) مناسبی ندارند، نشت اسید پیدا می‌کنند، به Main Board گوشی آسیب می‌رسانند، نوسان برق شارژرها به گوشی صدمه می‌زند، و از همه مهم‌تر امنیت مصرف‌کننده را به خطر می‌اندازند.»

برای هر بخش از یک محصول، استانداردی تعریف شده که این استانداردها در کالای غیراصلی چندان رعایت نمی‌شود و علت اصلی تفاوت قیمت کالاهای اصل و غیر اصل نیز همین است. گودرزیان اشاره می‌کند که در صورت استفاده همزمان باتری و شارژر غیراستاندارد، تلفن همراه شما می‌تواند تبدیل به یک بمب دستی شود: «کیفیت پایین مواد اولیه در ساخت باتری غیراصل (الکترولیت با غلظت معین و خلوص صفحات هادی)، استاندارد نبودن شرایط تولید (عدم ایجاد خلاء برای جلوگیری از تولید حفره های میکروسکپی) و نوسانات شدید ایجاد شده توسط شارژر غیراستاندارد باعث تولید حرارت و گازهای قابل اشتعال می‌شود و در نهایت می‌تواند باعث انفجار باتری شود. کما اینکه این اتفاق بارها در جهان رخ داده است.»

چرا باید جنس اصل بخریم؟

پنج دلیل مهم و اساسی برای خرید کالای اصل وجود دارد؛ عملکرد برتر، کیفیت و ماندگاری محصول، ضمانت تعویض تا یک سال، از بین نرفتن ضمانت گوشی (در صورت استفاده از اجناس غیراصلی، ضمانت گوشی از بین می‌رود) و مقرون به‌صرفه بودن. گودرزیان ضمن تأیید این موارد، اضافه می‌کند: «کالای ارزان‌تر، لزوماً بهتر نیست. کالای اصلی به سبب عمر بیشتر، مقرون‌ به‌صرفه‌تر هستند چون به جای چند بار هزینه کردن برای کالای نامرغوب، تنها یک‌بار هزینه برای کالای اصل پرداخت می‌شود. ضمن اینکه اگر کالای اصل برای مثال پنج واحد کارایی بیشتر داشته باشد، قیمت آن اما نهایتاً سه واحد گران‌تر است و باز شما به نسبت هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، بیشترین کیفیت را دریافت می‌کنید.»

چگونه از اصلی بودن کالایی مطمئن شویم؟

این موضوع، شاید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کسانی باشد که قصد خرید لوازم‌جانبی موبایل را دارند. گودرزیان برای راهنمایی این افراد چند راهکار ساده پیشنهاد می‌دهد:

اول اینکه قبل از خرید برای کسب اطلاعات، به سایت سامسونگ سر بزنند (http://www.samsung.com/iran). راه دوم خرید از فروشگاه‌های رسمی و معتبر مانند “مایکروتل”، “سامتل” و “هماهنگ” است که کالای اصلی را با هولوگرام و ضمانت تک‌مارت ارائه می‌دهند.

راه سوم، دقت و تاکید بر خرید کالا با هولوگرام رسمی تک‌مارت، کارت گارانتی مخصوص و درخواست کالای پلمب است که روی بسته‌بندی محصول چسبانده می‌شود، و به همراه دفترچه‌ای که حاوی اطلاعات سایر محصولات برای گوشی موردنظر است، به خریدار تحویل داده می‌شود. هولوگرام تک‌مارت نیز منحصربفرد بوده و قابل کپی نیست. آخرین مرحله هم بررسی قیمت جهانی محصول و ظاهر آن است. بسته‌بندی محصولات اصلی طبق قاعده خاصی صورت می‌گیرد، به عنوان مثال در بسته‌بندی باتری لایه‌های مختلف بسته‌بندی تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه برای منظورهای مختلفی از جمله ایجاد شرایط مناسب دمایی، رطوبتی، ضربه و … طراحی شده است که همگی در عمر مفید کالا تاثیر مهمی دارد.

تهیه لوازم‌جانبی اصلی، به‌رغم وجود انواع جنس‌های غیراصل در بازار به سادگی ممکن است. تنها کافی است تا از چند راهکار بالا پیروی کرد. گودرزیان در پایان توصیه می‌کند: «خرید کالای اوریجینال خریدی هوشمندانه است؛ زیرا همزمان می‌توان کارایی گوشی را حفظ کرد، امنیت مصرف را تضمین نمود و خریدی اقتصادی انجام داد. حواس‌تان باشد هیچ گرانی هم مانند ارزانی، بی‌دلیل نیست.»

منبع : iranmatlab.ir

لوازم جانبی اصلی و غیر اصلی، چه تفاوتی باهم دارند؟خصوصیات ربات انسان نما اطلس

مجله خبری لحظه نما:ربات اطلس ۲ متری شرکت بوستون داینامیکس از آزمایشگاه خارج شده است و در جنگل پیاده روی کرده است.

به گزارش مجله خبری لحظه نما بعد از اینکه این شرکت متعلق به گوگل توانست نشان دهد که ربات سگ چهار پایش می تواند با استفاده از یک عضو جدید در را باز کند حالا می خواهد محدودیت های ربات انسانی خود را تست کند. بله درست است هنوز حرکت این ربات به وسیله یک افسار کنترل می شود اما زمان زیادی طول نمی کشد که دیگر نیازی به آن نداشته باشد. درحال حاضر توانسته تا به پیاده روی در طبیعت پردازد.

منبع : lahzehnama.ir

خصوصیات ربات انسان نما اطلسعذرخواهی مدیر تلگرام از ایرانی ها!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت نرم افزار تلگرام به دلیل انتشار استیکرهای غیر اخلاقی توسط کاربران در این شبکه مجازی، از جمهوری اسلامی ایران عذرخواهی کرد.

محمودواعظی اظهارکرد: مدیریت این شبکه مجازی در ایمیلی که برای وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات ارسال کرده است متعهد شده براساس قوانین جمهوری اسلامی فعالیت داشته باشد و این استیکرهای غیر اخلاقی را از شبکه خود برای کاربران ایرانی حذف کند.

عذرخواهی مدیر تلگرام از ایرانی ها!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از جام جم آنلاین،  به گفته وی ،مدیریت تلگرام به صورت مستقیم در استیکرهای غیراخلاقی نقشی نداشته است و آنچه طراحی شده در فضای آن توزیع شده، توسط کاربران انجام شده است.

وی اضافه کرد: تلگرام در ابتدای فعالیت در ایران به کاربرانش اجازه داد با اختیار خودشان استیکرهابی طراحی کرده و از آن استفاده کنند و برخی از کاربران ایرانی نیز با استفاده از ظرفیت ، استیکرهای غیر اخلاقی را انتشار دادند که باعث نارضایتی نیز شده بود.

وزیر دولت یازدهم تصریح کرد: دولت یازدهم با نرم افزارها و شبکه های اجتماعی که در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی کار کنند مشکلی ندارد و فقط با فعالیت شبکه هایی که بخواهند این چارچوب را رعایت نکنند، برخورد می شود.

واعظی اظهارکرد: کاربران شبکه های مجازی باید بدانند که اگر در چارچوب قوانین کشورمان در این فضا کار نکنند، ممکن است دستگاه های نظارتی این شبکه ها را فیلتر کنند.

وی تصریح کرد: پس از تذکر ما نسبت به استیکرهای غیر اخلاقی در تلگرام و پیگیری این شبکه مجازی، وضعیت خوبی در این شبکه ایجاد شده و از انتشار استیکرهای غیر اخلاقی جلوگیری شد.

منبع : barsam.ir

عذرخواهی مدیر تلگرام از ایرانی ها!اولین تصویر تبلیغاتی سونی اکسپریا Z5 Plus منتشر شد

بهتر است رویداد خبری سامسونگ را در امروز فراموش کرده و برروی تصویر تازه منتشر شده فبلت اکسپریا زد ۵ پلاس تمرکز کنید. این تصاویر در جایی از چین منتشر شده و در آن‌، به‌نظر می‌رسد اکسپریا ۷۰ پلاس یا همان اکسپریا زد ۵ پلاس نفش‌آفرینی می‌نماید.

چندی پیش نیز شایعاتی منتشر شد که می‌گفت سونی برروی طراحی و توسعه دو گوشی اکسپریا ۷۰ و اکسپریا ۶۰ متمرکز شده که احتمال می‌دهیم این دو مدل، اسم‌ رمزهای اکسپریا زد ۵ کامپکت و اکسپریا زد ۵ باشند.

به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ورد آی تی : گفته می‌شود که اکسپریا زد ۵ پلاس به یک نمایشگر Quad HD با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل با اندازه‌ای نامشخص (احتمالا ۵٫۵ اینچی) و چیپ‌ست اسنپ‌دراگون ۸۱۰ مجهز شده است. البته قطعا این گوشی اولین محصول Quad HD سونی نیست زیرا پیش‌تر سونی برای اپراتور Verizon در آمریکا، اکسپریا زد ۴ وی را ارایه داده است که از یک نمایشگر این‌چنینی بهره می‌برد.

باید گفت که فعلا اطلاعات بیشتری از اکسپریا زد ۵ پلاس منتشر نشده است اما اگر تصویر فوق واقعی باشد، به‌نظر می‌رسد که فبلت اکسپریا زد ۵ پلاس با اکسپریا زد ۳ پلاس و یا اکسپریا زد ۴ وی تفاوت چندانی نخواهد داشت.

ممکن است سونی، محصولات سری اکسپریا زد ۵ خود از جمله اکسپریا زد ۵، اکسپریا زد ۵ پلاس و اکسپریا زد ۵ کامپکت را ماه دیگر در ۲ سپتامبر در نمایشگاه IFA 2015 معرفی نماید.

نظر شما درباره این محصولات چیست؟

منبع : www.worldit.ir

اولین تصویر تبلیغاتی سونی اکسپریا Z5 Plus منتشر شدگزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵

واحد خبر mobile.ir : کمپانی سامسونگ الکترونیکس در روز پنج‌شنبه ۳۰ جولای ۲۰۱۵ (۸ مرداد ۱۳۹۴) گزارش مالی خود را از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ — پایان یافته در ۳۰ ژوئن — منتشر کرد. طبق این گزارش، درآمد سامسونگ در فصل اخیر ۴۸٫۵۴ تریلیون وان کره (۴۱٫۳ میلیارد دلار) اعلام شده که در مقایسه با درآمد شرکت در مدت مشابه سال گذشته (۵۲٫۳۵ تریلیون وون، برابر ۴۴٫۵ میلیارد دلار) حاکی از افت ۷٫۲ درصدی است. هم‌چنین سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه اخیر ۶٫۹ تریلیون وان (۵٫۸۷ میلیارد دلار) عنوان شده ، که در مقایسه با سود سامسونگ در مدت مشابه سال قبل (۷٫۱۹ تریلیون وون، ۶٫۱ میلیارد دلار) نشان از افت ۴ درصدی دارد. البته سامسونگ در تاریخ ۷ جولای (۱۶ تیر) درآمد و سود عملیاتی خود در سه ماهه دوم را به ترتیب برابر با ۴۸ تریلیون وان (۴۰ میلیارد دلار) و ۶٫۹ تریلیون وان (۵٫۸۷ میلیارد دلار) برآورد کرده بود.

برخلاف کاهش سوددهی سامسونگ در مقایسه با آمار سال گذشته، درآمد و سود شرکت در سه ماهه دوم، نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ به ترتیب ۳ و ۱۵ درصد افزایش داشته است. به گفته سامسونگ بخشی از این افزایش در نتیجه عملکرد کسب‌و‌کار نیم‌رساناها — به‌ویژه محصولات حوزه حافظه و پردازنده — به دست آمده است. هم‌چنین فروش قدرتمند در بخش اقلام الکترونیکی مصرفی — از جمله عرضه مدل‌های جدید تلویزیون مانند ۴K SUHD TV — نیز در این موفقیت بی‌تاثیر نبوده است.

تصویر بالا: مقر اصلی سامسونگ در سئول

به طور کلی درآمد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه (IM) در سه ماهه اخیر ۲۶٫۰۶ تریلیون وان (۲۲٫۳ میلیارد دلار) و سود عملیاتی آن ۲٫۷۶ تریلیون وان (۲٫۳۶ میلیارد دلار) گزارش شده است. باوجود اینکه اسمارت‌فون‌های پرچمدار Galaxy S6 و S6 corner به میزان بیشتری وارد بازار شده بودند، درآمد بخش موبایل نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ رشد ناچیزی داشته (۲ درصد) و در نتیجه عملکرد کم‌فروغ گوشی‌های رده متوسط و رده پایین این شرکت، در مجموع عرضه اسمارت‌فون‌ها در مقایسه با سه ماهه نخست سال، با کاهش مواجه شده است. تقاضای بیش از حد انتظار برای گوشی Galaxy S6 corner و متعاقب آن مشکلاتی که در تأمین نیاز بازار به وجود آمد از یک سو، و افزایش هزینه‌های بازاریابی — که معمولا پس از عرضه پرچمدار‌ها به شرکت تحمیل می‌شود — از سوی دیگر، موجب شد تا سود عملیاتی سامسونگ در بخش IM، نسبت به سه ماهه اول سال، تنها ۰٫۰۲ درصد رشد کند.

جدول بالا: میزان فروش و سود عملیاتی سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به تفکیک بخش‌ها

هم‌چنین به علت رکود بازار متناسب با فصل ، عرضه تبلت‌های سامسونگ در سه ماهه دوم با کاهش مواجه شده و به نظر می‌رسد بازار تبلت‌های این شرکت در نیمه دوم سال جاری میلادی با رشد منفی سالیانه مواجه شود. البته سامسونگ قصد دارد با عرضه تبلت‌های سری Galaxy Tab A و تولید یک محصول جدید دیگر تا انتهای سال ۲۰۱۵، به شکل فعالی به نیاز بازار پاسخ داده و کاستی‌ها را جبران نماید.

کارشناسان برآورد کرده‌اند که در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ بازار اسمارت‌فون‌های سامسونگ با رشد سالیانه همراه شود، هرچند که طبق پیش‌بینی ها سرعت این رشد کند خواهد بود. این شرکت در تلاش است تا با تنظیم قیمت پرچمدار‌های خود — Galaxy S6 و S6 corner — و عرضه اسمارت‌فون‌هایی جدید با صفحه بزرگ‌تر (Galaxy Note5 و +Galaxy S6 corner که به تازگی معرفی شدند)، حضورش را در بازار تثبیت کند. هم‌چنین مشکل تامین گوشی‌ Galaxy S6 corner برطرف شده و بخش فناوریو ارتباطات همراه (IM) در نظر دارد تا در رده‌هایی نظیر تحقیق و توسعه، بازاریابی و رده محصولات تولیدی ، راندمان خود را بهبود ببخشد.

تصویر بالا: گوشی +Galaxy S6 corner با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی که به تازگی معرفی شده

همانطور که گفته شد سامسونگ در کسب‌و‌کار نیم‌رساناها — که زیرمجموعه بخش Device Solutions محسوب می‌شود — موفق عمل کرده و درآمد و سود عملیاتی در این بخش را طی سه ماهه اخیر به ترتیب به ۱۷٫۸۷ تریلیون وان (۱۵٫۳ میلیارد دلار) و ۳٫۸۷ تریلیون وان (۳٫۳ میلیارد دلار) افزایش داده است. در این میان افزایش فروش چیپ‌ست ۱۴ نانومتری و تقاضا برای سنسور‌های تصویربرداری CMOS و DDI (آی‌سیِ درایور نمایشگر) در افزایش درآمد سامسونگ در این بخش نسبت به فصل قبل، بی‌تاثیر نبوده است.

انتظار می‌رود در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تقاضا در بازار محصولات مربوط به حافظه، بیشتر معطوف به درایو‌های SSD — که در رایانه‌های شخصی و سِروِرها استفاده می‌شوند — باشد. به‌علاوه، تولید اسمارت‌فون‌های جدید با ظرفیت حافظه بیشتر نیز، بازار حافظه‌های سامسونگ را گرم‌تر خواهد کرد. هم‌چنین سامسونگ قصد دارد با تسریع مهاجرت به DRAM یا رم‌های دینامیکی ۲۰ نانومتری، و توسعه حافظه‌های V-NAND و ادامه مهاجرت به حافظه‌های ۱۰ نانومتری NAND، سودآوری خود را تضمین کند. در این میان انتظار می‌رود با افزایش فروش محصولات نیم‌رسانای ۱۴ نانومتری، عرضه سنسور‌های جدید CMOS و ورود بیشتر به بازار موبایل چین، درآمد سامسونگ در کسب‌و‌کار LSI (مجتمع‌سازی در مقیاس بالا) در نیمه دوم سال بهبود یابد.

قسمت پنل‌های نمایشگر با کسب درآمدی معادل ۶٫۶۲ تریلیون وان (۵٫۶ میلیارد دلار) تنها زیرمجموعه بخش Device Solutions بود که نسبت به سه ماهه نخست سال، با ۳ درصد افت درآمد مواجه شد. البته سود عملیاتی قسمت پنل‌ها — که معادل ۵۴۰ میلیارد وان (۴۶۲ میلیون دلار) گزارش شده — در مقایسه با سه ماهه اول سال با ۰٫۰۲ درصد رشد همراه بوده است.

اگرچه در نتیجه افزایش فروش پنل‌های باکیفیت تلویزیون، مانند پنل‌های به کار رفته در تلویزیون‌های UHD، سودآوری پنل‌های LCD بهبود یافت، ولی درآمد کلی در قسمت پنل‌های OLED در سه ماهه اخیر، نسبت به سه ماهه قبل از آن کاهش یافته، که علت آن را به کسادی بازار در فصل اخیر و افزایش هزینه‌های ناشی از گسترش رده محصولات دارای صفحه قابل انحنا نسبت می‌دهند.

انتظار می‌رود در نیمه دوم سال جاری میلادی، بازار LCD به لطف پنل‌های تلویزیون‌های UHD همچنان به رشد خود ادامه دهد؛ البته نمی‌توان در این مورد با قاطعیت نظر داد، چرا که ممکن است سامسونگ بیش از نیاز بازار پنل تولید کند و یا تقاضا برای این پنل‌ها از سوی تولیدکنندگان تلویزیون کاهش یابد. سامسونگ قصد دارد علاوه بر حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکننده‌های صفحه‌های نمایشگر قابل انحنا، در آینده اقدام به تولید محصولات جدیدی نظیر صفحه‌های نمایشگر شفاف و آینه‌ای نماید تا از این رهگذر، سودآوری میان مدت و بلند مدت خود را تضمین کند.

عملکرد سامسونگ در بخش اقلام الکترونیکی مصرفی نیز قابل قبول بوده است. این بخش — که شامل قسمت‌های “نمایش بصری”، “لوازم دیجیتال”، “راه‌حل‌های چاپ” و “تجهیزات پزشکی و سلامت” می‌باشد — موفق شد درآمدی معادل ۱۱٫۲ تریلیون وان (۹٫۶ میلیارد دلار) و سود عملیاتی برابر با ۲۱۰ میلیارد وان (۱۷۹ میلیون دلار) را در سه ماهه اخیر کسب کند.

علی‌رغم بازار راکد تلویزیون‌ها، سامسونگ توانست به لطف تولید تلویزیون‌های جدید، مانند مدل SUHD TV، عملکرد بخش نمایش بصری را در سه ماهه اخیر، نسبت به سه ماهه قبل از آن، بهبود ببخشد. به همین شکل، بخش لوازم دیجیتال نیز در سه ماهه اخیر توانست با فروش محصولات باکیفیت و نوآورانه، نظیر یخچال‌های مدل Chef Collection و ماشین‌لباسشویی‌های سری Active Wash، موفق‌تر از سه ماهه نخست سال ظاهر شود.

باوجود اینکه کارشناسان معتقدند تقاضای بازار برای تلویزیون در نیمه دوم سال جاری میلادی تغییری نداشته باشد، انتظار می‌رود تقاضا برای تلویزیون‌های صفحه بزرگ و UHD افزایش پیدا کند. از این رو قسمت نمایش بصری قصد دارد در نیمه دوم سال با گسترش مدل‌های رده بالا، از جمله تلویزیون‌های SUHD و خمیده، سودآوری خود را افزایش دهد. هم‌چنین قسمت لوازم دیجیتال نیز در نظر دارد تا فروش محصولات باکیفیت خود را افزایش داده و درآمد بهتری را در بازار‌های توسعه‌یافته، مانند آمریکای شمالی، کسب نماید.

منبع : www.mobile.ir

گزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵گزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵

واحد خبر mobile.ir : کمپانی سامسونگ الکترونیکس در روز پنج‌شنبه ۳۰ جولای ۲۰۱۵ (۸ مرداد ۱۳۹۴) گزارش مالی خود را از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ — پایان یافته در ۳۰ ژوئن — منتشر کرد. طبق این گزارش، درآمد سامسونگ در فصل اخیر ۴۸٫۵۴ تریلیون وان کره (۴۱٫۳ میلیارد دلار) اعلام شده که در مقایسه با درآمد شرکت در مدت مشابه سال گذشته (۵۲٫۳۵ تریلیون وون، برابر ۴۴٫۵ میلیارد دلار) حاکی از افت ۷٫۲ درصدی است. هم‌چنین سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه اخیر ۶٫۹ تریلیون وان (۵٫۸۷ میلیارد دلار) عنوان شده ، که در مقایسه با سود سامسونگ در مدت مشابه سال قبل (۷٫۱۹ تریلیون وون، ۶٫۱ میلیارد دلار) نشان از افت ۴ درصدی دارد. البته سامسونگ در تاریخ ۷ جولای (۱۶ تیر) درآمد و سود عملیاتی خود در سه ماهه دوم را به ترتیب برابر با ۴۸ تریلیون وان (۴۰ میلیارد دلار) و ۶٫۹ تریلیون وان (۵٫۸۷ میلیارد دلار) برآورد کرده بود.

برخلاف کاهش سوددهی سامسونگ در مقایسه با آمار سال گذشته، درآمد و سود شرکت در سه ماهه دوم، نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ به ترتیب ۳ و ۱۵ درصد افزایش داشته است. به گفته سامسونگ بخشی از این افزایش در نتیجه عملکرد کسب‌و‌کار نیم‌رساناها — به‌ویژه محصولات حوزه حافظه و پردازنده — به دست آمده است. هم‌چنین فروش قدرتمند در بخش اقلام الکترونیکی مصرفی — از جمله عرضه مدل‌های جدید تلویزیون مانند ۴K SUHD TV — نیز در این موفقیت بی‌تاثیر نبوده است.

تصویر بالا: مقر اصلی سامسونگ در سئول

به طور کلی درآمد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه (IM) در سه ماهه اخیر ۲۶٫۰۶ تریلیون وان (۲۲٫۳ میلیارد دلار) و سود عملیاتی آن ۲٫۷۶ تریلیون وان (۲٫۳۶ میلیارد دلار) گزارش شده است. باوجود اینکه اسمارت‌فون‌های پرچمدار Galaxy S6 و S6 corner به میزان بیشتری وارد بازار شده بودند، درآمد بخش موبایل نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ رشد ناچیزی داشته (۲ درصد) و در نتیجه عملکرد کم‌فروغ گوشی‌های رده متوسط و رده پایین این شرکت، در مجموع عرضه اسمارت‌فون‌ها در مقایسه با سه ماهه نخست سال، با کاهش مواجه شده است. تقاضای بیش از حد انتظار برای گوشی Galaxy S6 corner و متعاقب آن مشکلاتی که در تأمین نیاز بازار به وجود آمد از یک سو، و افزایش هزینه‌های بازاریابی — که معمولا پس از عرضه پرچمدار‌ها به شرکت تحمیل می‌شود — از سوی دیگر، موجب شد تا سود عملیاتی سامسونگ در بخش IM، نسبت به سه ماهه اول سال، تنها ۰٫۰۲ درصد رشد کند.

جدول بالا: میزان فروش و سود عملیاتی سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به تفکیک بخش‌ها

هم‌چنین به علت رکود بازار متناسب با فصل ، عرضه تبلت‌های سامسونگ در سه ماهه دوم با کاهش مواجه شده و به نظر می‌رسد بازار تبلت‌های این شرکت در نیمه دوم سال جاری میلادی با رشد منفی سالیانه مواجه شود. البته سامسونگ قصد دارد با عرضه تبلت‌های سری Galaxy Tab A و تولید یک محصول جدید دیگر تا انتهای سال ۲۰۱۵، به شکل فعالی به نیاز بازار پاسخ داده و کاستی‌ها را جبران نماید.

کارشناسان برآورد کرده‌اند که در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ بازار اسمارت‌فون‌های سامسونگ با رشد سالیانه همراه شود، هرچند که طبق پیش‌بینی ها سرعت این رشد کند خواهد بود. این شرکت در تلاش است تا با تنظیم قیمت پرچمدار‌های خود — Galaxy S6 و S6 corner — و عرضه اسمارت‌فون‌هایی جدید با صفحه بزرگ‌تر (Galaxy Note5 و +Galaxy S6 corner که به تازگی معرفی شدند)، حضورش را در بازار تثبیت کند. هم‌چنین مشکل تامین گوشی‌ Galaxy S6 corner برطرف شده و بخش فناوریو ارتباطات همراه (IM) در نظر دارد تا در رده‌هایی نظیر تحقیق و توسعه، بازاریابی و رده محصولات تولیدی ، راندمان خود را بهبود ببخشد.

تصویر بالا: گوشی +Galaxy S6 corner با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی که به تازگی معرفی شده

همانطور که گفته شد سامسونگ در کسب‌و‌کار نیم‌رساناها — که زیرمجموعه بخش Device Solutions محسوب می‌شود — موفق عمل کرده و درآمد و سود عملیاتی در این بخش را طی سه ماهه اخیر به ترتیب به ۱۷٫۸۷ تریلیون وان (۱۵٫۳ میلیارد دلار) و ۳٫۸۷ تریلیون وان (۳٫۳ میلیارد دلار) افزایش داده است. در این میان افزایش فروش چیپ‌ست ۱۴ نانومتری و تقاضا برای سنسور‌های تصویربرداری CMOS و DDI (آی‌سیِ درایور نمایشگر) در افزایش درآمد سامسونگ در این بخش نسبت به فصل قبل، بی‌تاثیر نبوده است.

انتظار می‌رود در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تقاضا در بازار محصولات مربوط به حافظه، بیشتر معطوف به درایو‌های SSD — که در رایانه‌های شخصی و سِروِرها استفاده می‌شوند — باشد. به‌علاوه، تولید اسمارت‌فون‌های جدید با ظرفیت حافظه بیشتر نیز، بازار حافظه‌های سامسونگ را گرم‌تر خواهد کرد. هم‌چنین سامسونگ قصد دارد با تسریع مهاجرت به DRAM یا رم‌های دینامیکی ۲۰ نانومتری، و توسعه حافظه‌های V-NAND و ادامه مهاجرت به حافظه‌های ۱۰ نانومتری NAND، سودآوری خود را تضمین کند. در این میان انتظار می‌رود با افزایش فروش محصولات نیم‌رسانای ۱۴ نانومتری، عرضه سنسور‌های جدید CMOS و ورود بیشتر به بازار موبایل چین، درآمد سامسونگ در کسب‌و‌کار LSI (مجتمع‌سازی در مقیاس بالا) در نیمه دوم سال بهبود یابد.

قسمت پنل‌های نمایشگر با کسب درآمدی معادل ۶٫۶۲ تریلیون وان (۵٫۶ میلیارد دلار) تنها زیرمجموعه بخش Device Solutions بود که نسبت به سه ماهه نخست سال، با ۳ درصد افت درآمد مواجه شد. البته سود عملیاتی قسمت پنل‌ها — که معادل ۵۴۰ میلیارد وان (۴۶۲ میلیون دلار) گزارش شده — در مقایسه با سه ماهه اول سال با ۰٫۰۲ درصد رشد همراه بوده است.

اگرچه در نتیجه افزایش فروش پنل‌های باکیفیت تلویزیون، مانند پنل‌های به کار رفته در تلویزیون‌های UHD، سودآوری پنل‌های LCD بهبود یافت، ولی درآمد کلی در قسمت پنل‌های OLED در سه ماهه اخیر، نسبت به سه ماهه قبل از آن کاهش یافته، که علت آن را به کسادی بازار در فصل اخیر و افزایش هزینه‌های ناشی از گسترش رده محصولات دارای صفحه قابل انحنا نسبت می‌دهند.

انتظار می‌رود در نیمه دوم سال جاری میلادی، بازار LCD به لطف پنل‌های تلویزیون‌های UHD همچنان به رشد خود ادامه دهد؛ البته نمی‌توان در این مورد با قاطعیت نظر داد، چرا که ممکن است سامسونگ بیش از نیاز بازار پنل تولید کند و یا تقاضا برای این پنل‌ها از سوی تولیدکنندگان تلویزیون کاهش یابد. سامسونگ قصد دارد علاوه بر حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکننده‌های صفحه‌های نمایشگر قابل انحنا، در آینده اقدام به تولید محصولات جدیدی نظیر صفحه‌های نمایشگر شفاف و آینه‌ای نماید تا از این رهگذر، سودآوری میان مدت و بلند مدت خود را تضمین کند.

عملکرد سامسونگ در بخش اقلام الکترونیکی مصرفی نیز قابل قبول بوده است. این بخش — که شامل قسمت‌های “نمایش بصری”، “لوازم دیجیتال”، “راه‌حل‌های چاپ” و “تجهیزات پزشکی و سلامت” می‌باشد — موفق شد درآمدی معادل ۱۱٫۲ تریلیون وان (۹٫۶ میلیارد دلار) و سود عملیاتی برابر با ۲۱۰ میلیارد وان (۱۷۹ میلیون دلار) را در سه ماهه اخیر کسب کند.

علی‌رغم بازار راکد تلویزیون‌ها، سامسونگ توانست به لطف تولید تلویزیون‌های جدید، مانند مدل SUHD TV، عملکرد بخش نمایش بصری را در سه ماهه اخیر، نسبت به سه ماهه قبل از آن، بهبود ببخشد. به همین شکل، بخش لوازم دیجیتال نیز در سه ماهه اخیر توانست با فروش محصولات باکیفیت و نوآورانه، نظیر یخچال‌های مدل Chef Collection و ماشین‌لباسشویی‌های سری Active Wash، موفق‌تر از سه ماهه نخست سال ظاهر شود.

باوجود اینکه کارشناسان معتقدند تقاضای بازار برای تلویزیون در نیمه دوم سال جاری میلادی تغییری نداشته باشد، انتظار می‌رود تقاضا برای تلویزیون‌های صفحه بزرگ و UHD افزایش پیدا کند. از این رو قسمت نمایش بصری قصد دارد در نیمه دوم سال با گسترش مدل‌های رده بالا، از جمله تلویزیون‌های SUHD و خمیده، سودآوری خود را افزایش دهد. هم‌چنین قسمت لوازم دیجیتال نیز در نظر دارد تا فروش محصولات باکیفیت خود را افزایش داده و درآمد بهتری را در بازار‌های توسعه‌یافته، مانند آمریکای شمالی، کسب نماید.

منبع : www.mobile.ir

گزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵تلفن همراه جزو جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها

بررسی یکی از شرکت‌های بین‌المللی در زمینه میزان استفاده از تلفن‌های همراه نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردم در حالی به خواب می‌روند که تلفن همراه خود را در دست دارند یا آن را کنار خود گذاشته‌اند.

به گزارش ایتنا از ایرنا، بر اساس این بررسی که در کشورهای آمریکا، انگلیس، برزیل، چین، اسپانیا، مکزیک و هند انجام شده است، می‌توان گفت که فناوری نوین ارتباطی ازجمله تلفن همراه، جزو جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها شده است و هر روز وابستگی افراد به آن بیشتر می‌شود.

سید هاشم مداح حسینی مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه به قدری در بین مردم رواج پیدا کرده که تاثیرات فراوانی بر روی زندگی اغلب آنها گذاشته است.

وی، بررسی یکی از شرکت‌های بین‌المللی در زمینه میزان استفاده از تلفن‌های همراه را خاطر نشان کرد و گفت: بر اساس این بررسی که در کشورهای آمریکا، انگلیس، برزیل، چین، اسپانیا، مکزیک و هند انجام شده است، تعداد زیادی از مردم در حالی به خواب می‌روند که تلفن همراه خود را در دست دارند یا آن را کنار خود گذاشته‌اند.

مداح حسینی با اشاره به اینکه فناوری‌ها برای ساده و راحت کردن زندگی انسان طراحی و ایجاد شده‌اند، اظهار کرد: انسان‌ها نباید در خدمت فناوری باشند بلکه ابزارهای پیشرفته باید در خدمت بشریت باشند.

وی در مورد استفاده از فناوری نوین ارتباطی در ایران گفت: با ورود تکنولوژی دیجیتال که از اواخر دهه ۶۰ انجام گرفته، مخابرات ایران توانست جهشی چشمگیر در بخش تلفن ثابت و سیار داشته باشد.

مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بهره‌گیری از این تکنولوژی پیشرفته با هدف ساده کردن ارتباطات و تبادل اطلاعات است، افزود: مردم ابتدا تلفن همراه را به عنوان کالای لوکس می‌دانستند اما به مرور به آن عادت کردند و امروزه دیگر نمی‌توانند آن را از خودشان دور کنند.

عرضه خدمات مطلوب‌تر با ایجاد نسل‌های جدید شبکه‌های همراهمداح حسینی در مورد عرضه خدمات گسترده‌تر و مطلوب‌تر از طریق تلفن‌های همراه گفت: با راه‌اندازی نسل‌های جدیدتر شبکه‌های همراه این موضوع مهم محقق شده است.

وی با بیان اینکه ساخت تلفن‌های همراه هوشمند به سمت نسل‌های جدیدتر در حرکت است، افزود: در حال حاضر نسل چهارم این شبکه تولید شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی نسل پنجم نیز عرضه شود.

مداح حسینی تاکید کرد: این نسل نوعی همگرایی بین تلفن‌های ثابت و سیار ایجاد خواهد کرد و نسل پنج شبکه همراه نیز، امکانات و خدمات بهتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و زمینه انتقال دیتاها با حجم بیشتر و سرعت بالاتر را مهیا می‌کند.مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشکده فناوری ارتباطات گفت: امروزه خدماتی که از طریق تلفن همراه ارائه می‌شود فقط محدود به صدا و پیامک نیست و خدماتی مانند انتقال دیتا از طریق این تکنولوژی انجام می‌گیرد.

مداح حسینی، بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و ارتباط با مراکز مالی از جمله بانک‌ها را از جمله خدمات تلفن‌های همراه عنوان کرد و افزود: تعداد و تنوع خدمات ارائه شده از طریق این فناوری نوین در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه میزان استفاده و امکاناتی که این فناوری برای کاربران خود فراهم کرده است، بسیار زیاد است، ادامه داد: در این فضای گسترده که همه می‌توانند با هم به تبادل اطلاعات بپردازند، طبیعی است که علاوه بر مزایا از چالش‌هایی نیز برخوردار باشد.

۱۹ مرداد ماه مصادف با بیستمین سالروز اولین عرضه سیم‌کارت در کشور است.

از آغاز اولین عرضه سیم‌کارت در ایران تاکنون، تعداد زیادی از ایرانی‌ها از خدمات این ابزار پیشرفته استفاده می‌کنند.

منبع : itna.ir

تلفن همراه جزو جدایی ناپذیر زندگی انسان‌هاتبلت با مغز کودک شما چه می‌کند (عکس)

اخبار علمی وتکنولوژی،تبلت با مغز کودک شما چه می‌کند:  آموزش الکترونیکی و بازی‌ها اصلا برای کودکان در سنین پایین مناسب نیست. در واقع می‌توان گفت که کودکان هنگام کار با وسایل الکترونیکی هیچ چیزی نمی‌آموزند.در یک مهمانی نشسته‌اید و صدایی از بچه‌ها بلند نمی‌شود. شاید فکر کنید که بچه‌های با ادبی هستند و یا به حرف‌های پدر و مادرشان گوش می‌دهند. حقیقت اما چیز دیگری است! دلیل سکوت کودکان هیچ یک از این مسائل نیست. آن‌ها به اقتضای شرایط سنی‌شان باید کمی سر و صدا و تحرک داشته باشند. اما واقعا چرا ساکت یکجا نشسته‌اند؟ وسایل الکترونیکی از جمله گوشی و تبلت که امروزه دیگر دست هر بچه‌ای هست.

به گزارش ایران مطلب به نقل از نی نی بان، درست است که این وسایل می‌توانند در امر سرگرمی و آموزش به کار بیایند، اما باید به جنبه‌های دیگر آن نیز نگاه کرد. اگر والدین بیش از حد به کودکان خود اجازه کار کردن با گوشی و تبلت را بدهند، آن‌ها از دنیای واقعی فاصله خواهند گرفت. خیره شدن به صفحه نمایشگرخود نمایشگر شاید مسئله اساسی نباشد. زیرا پیش از گوشی و تبلت، کودکان به تلویزیون عادت می‌کنند. بنابراین نمایشگر گوشی و تبلت چیز عجیبی نیست. مشکل زمان استفاده از آن است. انجمن متخصصین اطفال آمریکا می‌گوید که کودکان پیش از دو سالگی نباید از به هیچ نمایشگری نگاه کنند. اما تقریبا ۹۰ درصد کودکان تا قبل از دو سالگی به طور منظم تلویزیون نگاه می‌کنند. زمان مشاهده تلویزیون نیز به تدریج بیشتر می‌شود. برای دیدن تاثیر این رویه مخرب نیازی نیست جای دوری بروید؛ کافی است نوجوانان امروزی را نگاه کنید! نوجوانان امروزی نمی‌توانند روابط خوبی را در دنیایی واقعی به وجود آورند. آن‌ها به جای اینکه به صورت حضوری با دوستانشان حرف بزنند، در حال صحبت با گوشی شخصی خود هستند که در اغلب موارد غیرضروری است.

 چه بلایی سر کودکان می‌آید؟بهتر است دیگر حاشیه نرویم. آموزش الکترونیکی و بازی‌ها اصلا برای کودکان در سنین پایین مناسب نیست. در واقع می‌توان گفت که کودکان هنگام کار با وسایل الکترونیکی هیچ چیزی نمی‌آموزند. آن‌ها در عوض با بازی کردن و خواندن و شنیدن مطالب، چیزهای بیشتری می‌آموزند. کودکان باید در سنین پایین اجتماعی شوند و آن‌ها این کار را با تقلید از رفتار والدین خود انجام می‌دهند. اما اگر قرار باشد که مدام به گوشی و تبلت خیره شوند، دیگر زمانی برای یادگیری باقی نمی‌ماند.

علاوه بر این موارد به مهره‌های گردن، توانایی کلامی، شور و شوق اجتماعی، میزان تمرکز و روابط عاطفی کودکان آسیب وارد می‌شود. اوتیسم نیز یکی دیگر از عواقب احتمالی استفاده بیش از حد وسایل الکترونیکی است. بنابراین، اگر دفعه بعد خواستید برای ساکت کردن کودک، به او گوشی یا تبلت بدهید حتما به عواقب آن فکر کنید؛ شاید نیاز باشد در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.آمار بالای تولیدامروزه تقریبا در تمام خانه‌ها می‌توان تلویزیون، گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و یا ترکیبی از آن‌ها را مشاهده کرد. بنابراین کودک به راحتی می‌تواند بین گزینه‌های فراوان موجود یکی را انتخاب کند، زیرا هر طرف که سرش را می‌چرخاند می‌تواند یک وسیله الکترونیکی دارای نمایشگر را ببیند. کارخانه‌های تولیدکننده نیز کار را برای کودکان راحت‌تر کرده‌اند. آن‌ها برای کسب سود بیشتر دستگاه‌های متناسب با علاقه‌ی کودکان را تولید کرده‌اند.

منبع : iranmatlab.ir

تبلت با مغز کودک شما چه می‌کند (عکس)